Moja prva polica AS

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Zanima me, če kdo pozna varianto Moja prva polica AS za voznika začetnika namesto dodatnega doplačila pri zavarovanju AO, ki se mi zdi predvsem zanimiva za vožnjo večih avtomobilov. Na strani Adriatice Slovenice najdem bolj malo podatkov glede cene, nekje pa sem zasledil, da stane to zavarovanje 90€ letno, če voziš vozila zavarovana pri AS, oziroma 135€, da lahko voziš avto zavarovan pri katerikoli zavarovalnici v Sloveniji. Lahko kdo potrdi te cene? Se pravi lahko avto doma zavarujemo normalno, nato pa vzamem Mojo prvo polico ( ta dražjo vrjanto) in velja AO zavarovanje tudi v primeru, da ga vozim kot voznik začetnik, hkrati pa lahko vozim praktično katerikoli avto zavarovan v Slo? Morda kdo ve, kako je v primeru, da je vozilo last pravne osebe, ali velja Moja prva polica za voznika začetnika?
Potem pa me zanima še, kakšen je postopek v primeru nesreče, če je avto sicer zavarovan pri drugi zavarovalnici, kaj vse je potrebno potem urejati, kdo komu kaj izplačuje, vglavnem kako komplicirano je vse skupaj?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Če je vozilo v lasti pravne osebe (doplačilo 20%), potem ni doplačila za mladega šoferja.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
A potem lahko vozilo, ki je last pravne osebe, vozi mladi voznik in mu normalno velja AO, ker recimo na izračunu na AMZS-jevi strani sploh ni možno izbrati hkrati "Vozilo je last pravne osebe" ter "Vozilo bo vozil tudi mladi voznik", zato sem nekako sklepal, da to sploh ne gre skupaj. In če zavarovanje AO vozila, ki je last pravne osebe, ne velja za mladega voznika, potem me zanima, če v tem primeru lahko velja vsaj ta Moja prva polica AS (seveda v primeru, da vozi voznik s sklenjeno to polico).
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.093
3.576
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
A potem lahko vozilo, ki je last pravne osebe, vozi mladi voznik in mu normalno velja AO.
Lahko.
smile-1.gif