Kasko zavarovanje in starost avtomobila

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
in kako imate pa to urejeno pri vas? oz. koliko bi dobila stranka €€€ v primeru kraje avtomobila?

torej? what's the answer? sej sva rekla fairplay a ne, jst povem, ti poveš
tongue-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
hmm... jst za to uporabljam en program, če pa slučajno avta ni not pa dejansko obstaja ena bukvica, samo res nebi vedu na pamet naslova ter avtorja.. magar napišem čez kkšn dan ali 3, ko jo najdem v firmi
wink-1.gif


PRIROČNIK ZA SKLEPANJE AVTOMOBILSKIH ZAVAROVANJ

Osebna vozila (osebna, terenska in dostavna vozila)

EurotaxGLASS'S 3.sept. 2004
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
<< 3.sept. 2004
A pri Generali ne zmorete nič novejšega?

... časi se spreminjajo, vi pa še po starem...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
to je ena knjigica pač, ki čist lepo dopolnjuje evrotax bazo. ja, zadeva je bila izdana leta 2004.. in kaj pol? pokriva manjkajoče avtomobile do 2004, za naprej pa imamo itaq program, ki vsebuje vse podatke, ki jih potrebujem.

tko da ni čisto nič po starem ampak brez podjebavanja verjetno ne bi šlo a ne?
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
odgovora na katero vprašanje? moje ali..?
 
Nazadnje urejeno:

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
odgovora na katero vprašanje? moje ali..?

Mislim no!
13.gif

Ne vem zakaj se tako izmikaš vprašanju, ki ti ga je najprej zastavil Cifra in potem si ga ti njemu in se nate.gujeta za ta odgovor kot, da bo moral kdo kaj plačat!
stupid-1.gif


Sem ga še enkrat skopiral, da se ne boš spet izgubil na katero vprašanje naj bi odgovoril!
10.gif


Citat:
Problemov res ni nikjer, vprašljiva pa je kasko odškodnina pri takem vozilu.

In vpašanje:
Povej, koliko bi dobil izplačanega za 9 let star avto, ki je nov stal 8.000 evrov?
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Pa kje je fora da ti on eno "teorijo" piše, ker v praksi nikol ne veš kakšen bo točen znesek. Velik je pritožb pr teh zadev in na koncu lahko kdo malce bolj tečen precej več vn pobere..

Kar kol bo napisal bo: uf to je pa malo oz ne laži tolk pa ne boste izplačal.
Ma smisel da sploh kaj piše???
 

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Gre se samo zaradi principa, ker se tako izmika kot, da nima pojma kakšna je vsota!
rolleyes-1.gif

Napiše pa naj koliko naj bi uradno dobil kar nima veze s pogajanji in potem predvidevam, da bo še cifra isto napisal samo zaradi primerjave!
smile-1.gif

Sicer pa je cifra postavil to vprašanje na katerega Matey tako spretno izmika!
wink-1.gif


Sedaj je pa tišina ne!
grin1.gif
 

vesper

Pripravnik
9. feb 2008
122
0
16
Živijo!

Kot razumem lahko Matey pove točen znesek, ki bi bil izplačan. Ta je po mojem tudi merodajen, stvar pogajanj pa je lahko samo v utemeljenih primeriz in ustreznimi dokazili o vlaganju in vzdrževabju avtomobila. pa še tu lahko diskutiramo o tem ali gre za izplačilo poa AO ali po AK zavarovanju (zaradi dodatne opreme na vozilu).

Seveda pa je končni rezultat vsekakor znan.

Čim bo dan podatek o izplačilu bo 01481 (cifra) z lahkoto napisal: ah,.... Triglav pa bi sigurno izplačal vsaj ....ojrov več, tako, da je vsakršen podatek o tem z Mateyeve (ali pa kogarkoli drugega) strani nerelevanten oz. z lahkoto protiargumentiran in izničen.

LP
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
izmikam se odgovoru
hysterical-1.gif


kot prvo - jaz osebno NE razpolagam s temi številkami (sem zastopnik in ne cenilec), ampak sem sedaj zaradi te debate preklical pol firme in končal pri klicanju dežurnega cenilca in ta mi je odgovoril, da bi v primeru da ukradejo tega golfa IV, 1.4, 1999 letnik, nov (bil) vreden cca. 13.750 €, lastnik dobil približno tako vsoto, kakršno bi dobil po eurotaxu rabljenih vozil oz. kakršno zahtevajo prodajalci takih vozil na avto.netu... ampak to je zgolj informativna zadeva, če pa bi hotel izvedeti točno številko, pa bi moral dobiti še cel kup drugih podatkov, ki pa jih nimam.

pa tudi pred mano so že lepo napisali, da se take stvari razlikujejo od primera do primera.

ste zdej happy ali bom res moral še enkrat it težit cenilcu?

smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Hotel sem samo prikazat kako so vsi pametni v teoriji samo potem, ko pa naj bi predstavili realne številke se pa spusti zelo gosta megla!
write.gif

Ne bom več vztrajal, ker itak ne bo nobenega odgovora, ki bi prikazal dejanske številke. Pa sej to je bilo jasno že s prvim postom, ki je postavil vprašanje!
jezen.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
jst sm ti sedaj dal tak odgovor, da bi lahko prišel do dejansko številke. res pa je da pride pol v poštev več dejanskih številk
tongue-1.gif
(različne cene na avtonetu in eurotax)
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
<<<<Ne bom več vztrajal, ker itak ne bo nobenega odgovora, ki bi prikazal dejanske številke.

Ne grem nazaj gledat, ali govorimo o zavarovalnini iz kaska ali izplačilu odškodnine iz AO. Samo primer. Obračun zavarovalnine se opravi šele na podlagi ugotovitve in ocenitve škode. Tu dajem le dve povezavi:

Lahko preveriš
eurotax.si za 8 EUR ali


eurotax nemški brezplačen.
 
Nazadnje urejeno:

Torque_monster

Pripravnik
4. avg 2007
547
0
16
Po pričakovanju!
hysterical-1.gif

Saj ne vztrajam več, ker vem, da ne bom videl sledečih znakov: "123456790" v kakršnem koli zaporedju ali obliki!
rolleyes-1.gif


Over and out .... of this topic!
uf-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
sam si pacient ej
rolleyes-1.gif


Citat:
Uporabnik Torque_monster pravi:
Po pričakovanju!
hysterical-1.gif

Saj ne vztrajam več, ker vem, da ne bom videl sledečih znakov: "123456790" v kakršnem koli zaporedju ali obliki!
rolleyes-1.gif


Over and out .... of this topic!
uf-1.gif

Citat:
Uporabnik Matey pravi:
...da bi v primeru da ukradejo tega golfa IV, 1.4, 1999 letnik, nov (bil) vreden cca. 13.750 €, lastnik dobil približno tako vsoto, kakršno bi dobil po eurotaxu rabljenih vozil oz. kakršno zahtevajo prodajalci takih vozil na avto.netu...

a ti prepišem kkšno ceno iz avto.net-a da boš zadovoljen?
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno: