Kasko zavarovanje: ALU platišča?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.715
366
83
Pozdravljeni.

Avtomobil imam kasko zavarovan in ko sem sklepal zavarovanje, me je teta vprašala tudi za platišča, kakšna so na avtomobilu. Napisala je 18 col (audi). Zanima me sledeče:

- Če mi ukradejo platišča, ali lahko to prijavim na zavarovalnici (kot krajo, saj imam zavarovano proti kraji) in mi povrnejo škodo?
- Ali lahko vidijo po številki šasije, kakšna platišča so bila na avtomobilu, ko je bil avto kupljen in ali to sploh nima veze (glede na to, da sem ob sklenitvi zavarovanja rekel, da imam 18 coll platišča in sem zaradi tega tudi dražje plačal zavarovalnino)?

Lp.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Če imaš na polici napisano 18" , potem bodo priznane 18" ( zlepa ali zgrda ) .

Kar se pa tiče gum, jepa odvisno od volje cenilca,ampak skoraj zagotovo bo želel imeti nek račun o nakupu gum, predvsem zaradi izračuna amortizacije, če računa nimaš, ti lahko dajo tudi 60-80% amortizacije na gume, dosti je tudi odvisno od starosti vozila.

Po št. šasije se vidi načeloma na servisu dizajn feltne,ampak to nikakor ni merodajen podatek, namreč vozila gredo dostikrat vn iz salona z drugimi platišči, kot pa pridejo do salona ( menjave dizajna na željo kupca) , tako da podatek o tem kater dizajn si imel, se ti potem zmenis na servisu oziroma pokažeš na sliki cenilcu.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Sam ne jih skriti v garažo za avtom.
evil.gif
 

Stupo

Fizikalc
28. mar 2009
1.334
0
36
Ljubljana
Jaz sem imel osnovni kasko pri Adriaticu in so mi zaradi opraskanega platišča in poškodovanega roba pnevmatike brez problema zamenjali platišče in pnevmatiko (pri pnevmatiki so mi odšteli 30%).
Sem pa moral plačati 1% vrednosti novega vozila.
V primeru kraje je po vsej verjetnosti enako.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
feltne so vključene zraven.

Meni so s felten pobrali dol tiste okrasne pokrovčke v sredini..p sem šel na zavarovalnico prijavil in 'dobil' druge.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Noben ni pomislil da so mu jih mogoče res ukradli in ima sedaj probleme?

Sej če večina agentov v SLO bi vedelo kaj dela, da bi znalo stranko podučiti, pa da bi tudi več kot polovica strank sploh vedela kaj zavaruje, takih vprašanj nebi bilo.

dostikrat slisim "ufff, veste kok so uni cenejsi od telih, pa še to pa to mi dajo" ... seveda so cenejsi ( Generali vs Triglav recimo) , problem pa rata ko hočes parkirisce uveljaviti več kot 2x , tukaj so pa potem Generali "hinavci" ker majo tako butasto politiko.
Glih par dni nazaj sem imel točno tak primer z eno stranko, 2x je ze koristil parkirisce v tem obdobju, sedaj je avto nam prodal in imel spraskane odbijače pa vrata mal ( od parkinga) , ampak ker ni imel več možnosti koristiti zavarovanja, se je obrisal pod nosom.

malce sem OFF, ampak treba je res pazit pri teh Zav. , ni vse enako, čeprav pričakuje folk.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
A ni pri Generaliju 3 škode možno uveljavljat? Za naprej pa moraš doplačat 50% premije?
Sicer pa Generali pri sklenitvi parkrat poudari to in ni noben hinavc, temveč so ljudje opravilno nesposobni, če pogojev ne doumejo. So namreč zelo jasno napisani.
Kdor tega ne razume je tudi...
Citat:
Kombinacija parkiriπËe
Krite so πkode nastale:
a) zaradi poπkodovanja ali uniËenja parkiranega osebnega
vozila, ki je nastalo z dotikom neznanega motornega vozila
(πkoda na parkirnem prostoru);
b) zaradi streπnih sneænih plazov in zaradi ledenih sveË ali
ledenih tvorb, ki padajo s stavb.
Zavarovanec ima v enem zavarovalnem obdobju pravico do
uveljavljanja dveh πkodnih primerov iz te kombinacije. Po uveljavitvi
dveh πkodnih primerov v enem zavarovalnem obdobju
zavarovalno kritje po tej kombinaciji preneha. Po odpravi πkode
lahko zavarovalec obnovi zavarovalno kritje do konca tekoËega
zavarovalnega obdobja s plaËilom v viπini 50% letne premije.
DoloËila o soudeleæbi zavarovanca pri πkodi iz te kombinacije
so navedena v 9. Ëlenu teh pogojev.
Si imel prav: dva zav. primera sta krita ob osnovnem plačilu premije.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.091
3.574
113
Marlbor
Tako je.
wink-1.gif
In najbrž ti po dveh škodnih dogodkih in izplačilu sigurno več kot 500€ po škodnem dogodku (kolikor je ponavadi minimalna škoda pri takšnem problemu) ni potem problem dati še par evrov zraven ...
 

Maci

Fizikalc
18. jan 2010
2.989
0
36
Zavarovalni agent bi ti moral itak poslikati platišča, ko sta sklepala zavarovalno polico, če si jih posebaj zavaroval, tako da se tam vidi, kakšna platišča si imel (če jih to že zanima).
Če imaš v polici odbitno franšizo jo boš moral plačati, lahko tudi da je nimaš, to je doplačilo in lahko vidiš na polici kaj imaš.