Kasko zavarovanje in starost avtomobila

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Pozdravljeni,

imam Golf IV 1.4, letnik 99 in ga želim kasko zavarovati. Kritje bi moralo obsegati prometno nesrečo, krajo, parkirišče, stekla in naravne pojave (toča!).

Obvezno zavarovanje imam pri zavarovalnici Grawe in sem v 10. premijskem razredu. Vendar mi moj zastopnik pravi, da pri njih ne morem na novo kasko zavarovati avta, starejšega od 8 let. (lahko bi le podaljšal zavarovanje, če bi bil avto kasko zavarovan že od prej)

Ali kdo ve, če je to praksa samo pri tej zavarovalnici ali je tako pri vseh?

Kakšen bonus lahko pričakujem pri kasku, če imam pri AO 10PR? Glede na Cifrin post, pri Triglavu ne dobim nobenega bonusa. Ali kdo ve, kako je pri drugih?

100x hvala za odgovore
smile-1.gif
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Avto se lahko zavaruje kasko, če le ne boš vztrajal pri Grawe, sploh pa ne pri istem zastopniku.

Če boš izbral pravega zastopnika in pravo zavarovalnico, dobiš na podlagi nove AO police z 10 PR tudi pri kasku 10 PR. Zastopnik pred sklenitvijo kaska pregleda avto.

Pri starejših vozilih se je treba zavedati, da je totalka zelo hitro. Zato se nekateri ne odločajo za kasko.
 

Gustl

Pripravnik
5. sep 2007
252
0
16
Hvala za odgovor.

V bistvu bi kasko rad imel bolj za primer kraje kot karambola (Golf IV pač), da bi v tem primeru dobil vsaj nekaj nazaj. Če ne bo šlo, bom pa nabavil eno solidno alarmno napravo, pa kar bo, bo...

Me pa še vedno zanima, če pri ostalih zavarovalnicah lahko sklenem kasko za več kot 8 let star avto? Ker zdaj imam nekako nasprotujoče informacije
frown-1.gif
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik Gustl pravi:
Hvala za odgovor.

V bistvu bi kasko rad imel bolj za primer kraje kot karambola (Golf IV pač), da bi v tem primeru dobil vsaj nekaj nazaj. Če ne bo šlo, bom pa nabavil eno solidno alarmno napravo, pa kar bo, bo...

Me pa še vedno zanima, če pri ostalih zavarovalnicah lahko sklenem kasko za več kot 8 let star avto? Ker zdaj imam nekako nasprotujoče informacije
frown-1.gif

Jaz nebi imel problemov za kasko zavarovanje z 13 let starim avtom, ne vem zakaj tebe j.. za 8 let star avto ?
Je pa res da nikoli nisem bil pri Grawe.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Gustl pravi:
če pri ostalih zavarovalnicah lahko sklenem kasko za več kot 8 let star avto?

Kasko za 9 let star avto (btw. Golf pri teh letih še ni star
smile-1.gif
), lahko skleneš pri katerikoli zavarovalnici
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
ksz..

tudi pri Generaliju ni problema s takim avtom ter kasko zavarovanjem, ne vem kaj komplicirajo pri Grawe-ju...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Problemov res ni nikjer, vprašljiva pa je kasko odškodnina pri takem vozilu.


Povej, koliko bi dobil izplačanega za 9 let star avto, ki je nov stal 8.000 evrov.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
in koliko bi dobil pri Triglavu? to govorimo za zavarovalno vsoto v primeru kraje?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Če zavarovalnica povprečno odbije 10% vrednosti na leto ti pri 9.letih izplačajo cca 1000€.
Čeprav ima avto tržno vrednost 5000€ zavarovalnica ni enakega mnenja.
ne-ne-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
govorimo o zavarovalni vsoti v primeru kraje?

brez skrbi, se ne mislim izmikat odgovoru, samo zaenkrat ga še ne morem podat ker ga program tudi meni ne da, bo treba kkšnega TVja pobarat oz. se kako drugače poglobit v detajle
grin1.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Tole mi ni jasno, evrotax in amortizacija. Kako potem? Evrotax minus amortizacija ali kako?

Od katere vrednosti vozila pa plača premijo?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
kolikor jst razumem sta dve opcije evrotaxa, ena je vrednost novega vozila po evrotaxu (npr. 15k €), druga je pa vrednost rabljenega vozila po evrotaxu, kjer je zravn upoštevana amortizacija. in zdi se mi, da se pri računanju premije za kasko upošteva novo vrednost vozila (in na podlagi te vrednosti se tudi izplačuje pol vse skupaj v primeru kkšnih škod), če je pa avto ukraden oz. je ekonomska totalka (pač se ga je tok sesul v nesreči), se pa itaq izplača vrednost vozila, pri kateri se upošteva še amortizacija... prosim da me popraviš, če se motim
smile-1.gif
če je pa to fer ali nefer pa itaq ni moja stvar oz. v zvezi s tem ne morem narediti nič.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
hmm... jst za to uporabljam en program, če pa slučajno avta ni not pa dejansko obstaja ena bukvica, samo res nebi vedu na pamet naslova ter avtorja.. magar napišem čez kkšn dan ali 3, ko jo najdem v firmi
wink-1.gif



in kako imate pa to urejeno pri vas? oz. koliko bi dobila stranka €€€ v primeru kraje avtomobila?