Prva zavarovalnica in podjetje Proficio

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Ne niste vsi isti.
Ni point, da znaš zav. pogoje na pamet. Point je bil v tem, da sadiš bullshit, ki ga v zav. pogojih ni. To uspeva le nekaterim med vami. In to je problematično. Nimam nič proti, če pred mano išče kje točno to piše in mi potem pokaže. Rahlo pa znorim, če me hoče nategnit na suho.
Verjamem pa, da imaš ti ogromne probleme z vsebino pogojev, če ti že osnovno razumevanje dela problem.
 

sparkyboy

Pripravnik
1. nov 2008
549
0
16
Sad, to maš čisto prav v osnovi. S tem ne trdim, da je Matej tak, ker ga ne poznam.
Ampak v osnovi, torej v praksi, je natanko tako, da ti agent nekaj pove, dejansko pa sploh ni tako. Ko ti v dobri veri skleneš zavarovanje in imaš nato mogoče škodni primer in potem ugotoviš, da to kar je rekel agent ne drži, kaj boš potem, kje je ta agent potem, ali ti bo takrat on uredil stvar, glede na to, da te je zavedel?? Nikoli. Ali ga že davno ni več v tem biznisu , če pa je ga pa enostavno ne zanima oz. se izvleče ven po liniji najmanjšega odpora. Po navadi je takrat še nesramen in ti reče, da bi prebral zavarovalniške pogoje sam, kar sicer drži, me pazanima kako te bo prenašal takrat 2 uri, da boš ti vse lepo prebral in razmislil.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Dejstvo je, da so stranke res same krive, saj so podpisale, da se strinjajo s pogoji, niso pa prebrale kaj podpisujejo.
Ampak drugo dejstvo je, da jih marsikateri agent na suho nategne z rožcami v oblakih in ko pride do zav. primera se bo samo obrnil stran, ker sicer bi bil on odškodninsko odgovoren za škodo. Na sodišču bo pa ustna izjava stranke itak spušila proti podpisu na pogodbi. Takle imamo.
Kar se pa Mateja tiče (jaz ga tudi ne poznam), mi pa dovolj pove tole:
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Hehe

v resnici se zavarovalnica obesi na splosne pogoje ki jih podpises - kaj je pa teb zastopnik trosu pa kako si ti to razumu - si ga loh pa potegnes.
Iz njega je jasno razvidno, da ponižuje svoje stranke, torej jih ima za butle. In to javno (seveda skrit za anonimnostjo foruma, s svojim imenom in priimkom tega verjetno ne bi delal, ker bi ga butli nasadili ob obnovi premije). Meni to dovolj pove o človeku.
 

Tku

Pripravnik
20. nov 2007
598
0
16
Tiha voda
Citat:
Uporabnik Ma5ek pravi:
Premijo plačujem direktno Prvi Zavarovalnici oz. to nisem niti vprašal ali gre na trr od firme Proficio ali na Prvo Zavarovalnico. Je pa pogodba sklenjena direktno s Prvo zavarovalnico d.d. - kolikor sem videl njihove liste za izpolniti. Svetujte mi ali naj ostane tako kot je ali naj spremenim svojo polico ? Kateri se spozna jaz sem zavoravan pod splošnimi pogoji PRVA 19_PVA12/12 oni pa imajo splošni pogoji PRVA 19_PVA09/13 .
LP,
Prvič:
Brez da grem brat splošne pogoje, ti povem, da so prvi pogoji starejši kot drugi in običajno so novi pogoji ostrejši in manj ugodni za stranko, kadar gre za istovrstno zavarovanje.

Drugič:
Vedeti moraš, da posredniške agencije za sklepanje prejmejo provizijo in običajno se ta izplačuje določen čas na začetku veljavnosti police. Zato so posredniki zainteresirani, da se kmalu po koncu izplačevanja provizije sklene nova polica. Pri tem je stranka običajno na izgubi, zato se zavarovalnice borijo proti temu z indeksi trajnosti, kontrolo storna polic po posredniku...

Tretjič:
Samo iz pogojev ti ne moremo povedati, ali je nova ponudba boljša od stare. Odvisno je tudi od vseh zavarovalnih vsot in premij zanje. Recimo za primer, da sedaj plačuješ nzg. zav. 10€ na mesec (to je premija). Notri je vključena (na pamet) zav.vsota za nzg. smrt 10k€, zav. vsota za invalidnost 20k€ in zav. vsota za dnevno odškodnino 10€ na dan. Če želiš še naprej plačevati 10€ na mesec in ti obljubljajo zav. vsoto za smrt zaradi bolezni 25k€ , to ni izvedljivo drugače, kot da se znižata zav. vsota za nezgodno smrt in invalidnost za vsaj na polovico (zopet malo na pamet). Kaj ti je boljše, presodi sam.

Če se ti ne ljubi res poglobiti v podrobnosti, ostani pri polici, ki jo že imaš.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Boljše ponudbe mu definitivno ne morejo dati, ker je sedaj verjetno bistveno starejši od takrat ko je sklepal trenutno polico. Morda pa se lahko odloči za spremembo zavarovalnih vsot, seveda z enostavno spremembo (oziroma dopolnitvijo) trenutne police, ne pa s stornacijo in sklenitvijo nove ...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.772
4.283
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Boljše ponudbe mu definitivno ne morejo dati, ker je sedaj verjetno bistveno starejši od takrat ko je sklepal trenutno polico. Morda pa se lahko odloči za spremembo zavarovalnih vsot, seveda z enostavno spremembo (oziroma dopolnitvijo) trenutne police, ne pa s stornacijo in sklenitvijo nove ...

Lahko ima boljšo ponudbo, saj so za pogodbe sklenjene do decembra 2012, moški plačevali višjo premijo, in je zaradi uredbe EU bilo potrebno izenačiti premije za moške in ženske, kar je bila posledica da so se moškim premije nekaj zmanjšale ženskam pa povišale.

Sklepam iz njegovega opisa da je moški in če je nekadilce, je premija lahko nižja, lahko pa mu je sedanji agent tudi skrajšal dobo,
kar tudi nekaj poceni....

Bom čez vikend probal pregledati oboje pogoje, pa da vidimo če je kaj razlike.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Se enkrat, samo povedal sem kako je v praksi zame, zate, za vse. Na konc si ga loh potegnes, v vecina primerih je tko. Ne vem kako naj to drugace povem. Pa ne podcenjujem stranke.

Splosnih pogojev trdim da ne prebere NOBENA stranka. Zastopnik jih, v praksi se pa vidi kaj pomenijo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Splosnih pogojev trdim da ne prebere NOBENA stranka.
Ti kar trdi, tukaj se ti javlja en butl, ki jih prebere
evil.gif
.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Sej s tem, ko recem nobena, ne mislim da cist nobena.

Sam stranke ki pa berejo pogoje ne rabijo zastopnika, da jim razlaga karkol. Take najbols same vejo kaj pa kako. Vsaj tako mislijo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.772
4.283
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Sej s tem, ko recem nobena, ne mislim da cist nobena.

Sam stranke ki pa berejo pogoje ne rabijo zastopnika, da jim razlaga karkol. Take najbols same vejo kaj pa kako. Vsaj tako mislijo.

včasih so rekli: "ti's tolk brihten, da ti že kar škodje"

pa to ne leti na tebe...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.492
9.190
113
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Sej s tem, ko recem nobena, ne mislim da cist nobena.
Super, takšen način govorjenja je točno pravi za tipičnega zavarovalničarja.
evil.gif

Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Sam stranke ki pa berejo pogoje ne rabijo zastopnika, da jim razlaga karkol. Take najbols same vejo kaj pa kako. Vsaj tako mislijo.
Vidiš, tukaj se spet motiš.
Dam gajbo pira, če bo nekdo, ki v življenju še ni imel opravka z zavarovalnimi pogoji, ob prvem srečanju z njimi vse razumel. Tukaj rabi razlago, vendar mora ta razlaga temeljiti na zavarovalnih pogojih, ne pa na gradovih v oblakih
grin1.gif
, spodaj pa gnoj.
 

Matej

Fizikalc
24. jul 2007
1.992
2
38
Tocno kaj si ti predstavljas pod " gradove v oblakih". Ker riziko police o katerih govorimo je socialna varnost, izpad dohodka iz naslova poskodb in bolezni. Ni tople vode. To rabi vsak. Pogoji pri produktu a in zavarovalnici a so pa za vse isti. A ti jst spisem al pa kdo drug. Tip stranke, ki zeli brat pogoje naj jih pa bere. To je samo ugovor da nebi takoj sklepal. Se enkrat pa trdim da nihce ne primerja pogoje konkurence in pol vlece zakljucke kaj je "bols in kaj slabs". Zato bralci pogojev nimajo in ne bojo imel nic. Taki tudi razumejo da bo pri 37.2 vrocine skalal na salterju da hoce imet denar. Dobi podatek o izplacilu za kbi po posameznih zav.

Pa ce smo ze pri tem, sigurno imate kaksno stranko ki je zdravnik. Dajte jim prebrat pogoje za bolezni. Njim so jasni pa kolegu Sad-u.