Modelarstvo: Letala

rustiii

Zelenc'
25. apr 2018
10
1
3
Najprej razmisli, koliko si pripravljen odšteti za FPV. Ker tukaj se stvari hitro nabirajo skupaj, pa večina morda ni plug'n'play. V EU je omejena moč oddajnika 25mW, kar ti bo dalo mogoče 100m dometa. Tega lahko nato z boljšimi in usmerjenimi antenami povečaš, vendar moraš imeti anteno neprestano obrnjeno k modelu. Samo sem kot prvi setup imel 600mW oddajnik 5.8GHz in sprejemnik z avtomatskim skenerjem + cloverleaf antene ("gobice"). Dosegel sem razdaljo 1.1km ob še vedno zelo dobri sliki. Nad tem, je kvaliteta slike stmo padala. Nad 1km je tudi že domet komand vprašljiv, pri 1.5km moje že izgubljajo moč, začne jamrat za telemetrijo in da je signal šibek...

Pri letalskem FPV je moje priporočilo vsekakor avtopilot z GPS-om (ker ko pri 1km stran izgubiš video, je to recept za katastrofo), vsaj 2 kanalni sprejemnik (diversity) z usmerjeno (patch, helical) anteno + "gobico", kvalitetna video očala ali zaslon in kamero ter vsaj 250mW oddajnik (kvaliteten). Po mojih izkušnjah pa še drugo baterijo, ki posebej napaja video in druga baterija za avtopilot (+motor in servo), ločeni kameri za snemanje in prenos videa, idealno pa še antena tracker.

Če nisi pripravljen odšteti vsaj 400€ za začetek, potem FPV ni za tebe. Plus da boš verjetno na začetku spikiral letalo v tla :D


hvala za odgovor, bo treba s fpv očitno še malo počakat za kak drug model, trenutno je to predrago :)

takole sem vgradil magnete, vse deluje super!
 

Priponke

  • IMG_1356.JPG
    IMG_1356.JPG
    1,1 MB · Ogledi: 181