Modelarstvo: Letala

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Ima me da bi si omislil en mlinček za po luftu.
smile-1.gif
Torej po modelarskih forumih berem, da je najboljša varijanta za začetnika EASY STAR, ki že ima elektro motor, samo zlimaš skup pa je. Zanima pa me, kaj še moram kupit zraven poleg komand (ca 50-60 eur, baje 3 kanalne so dovolj). Evo link:

Sestava in polet

Letalo

Torej koliko stroškov še imam poleg teh 50EUR za avion sam? Komande so baje tudi nekje 50, torej sem na 100. Tam na spodnjem linku piše da rabim še:

- Regulator vrtljajev za krtačne motorje z zmogljivostjo vsaj 10A
- Pogonski akumulator NiMh 8,4-9,6V kapacitete do 1400mAh
- 2 mini servo mehanizma
- Polnilec za akumulatorje

Ima kdo kej pojma koliko še to stane? Na oko.

Pa še nekaj, koliko pa cirka pride en tak začetniški frčoplan na bencin?

Hvala za info.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Jaz sem se včasih bavil z modelarstvom. Žal sem ga kasneje zapustil. Imaš pa na tej spletni strani na voljo ogromno informacij in modelov.
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Poglej in vprašaj na Modelarji, kjer ti bo, ko boš vse prebral postalo jasno, da to ni hobi za 100€ in dva popoldneva. Nekaj 100€ (500-1000
tongue-1.gif
) je že bolj realna vsota...
 

dreja

Kaliber ekspert
14. okt 2007
326
0
16
Jaz sem se lotil pred cca 1 letom, mentor (modelar z 20+ letnimi izkusnjami) mi je svetoval, naj za zacetek vzamem raje letalo z eleroni. Easystar namrec nima eleronov... Je pa res, da sem instruktorja potreboval cca 5 ur za zacetek, da sem se naucil pristajat.

Odlocil sem se za Robbe Arcus (za 150 eur vkljucen brushless z regulatorjem ter vsemi servoti), LiPo 3s cca 20 eur iz Hobbycity-ja. Komando se ti splaca vzet 2.4GHz, da nimas problemov z motnjami, ter da lahko letis kjerkoli, brez da bi se bal, da bi ti kdo sklatil model oz. obratno. Sam sem vzel Futaba T6EX 2.4 GHz, cca 170 eur s sprejemnikom. Potem je se polnilec za LiPo cca 40eur, in drobnarije (lepilo, aktivator, itd.)

Kot receno poglej na forum.modelarji.com, tam dobis precej pametnih nasvetov, preden se zaletis in kupis narobe.

Je pa tako kot z vsakim drugim hobijem. Majhen zacetni vlozek zadostuje le za to, da vidis, ali te stvar zanima ali ne. Ce bos odlocil nadaljevat, bos moral vse kupoval ponovno...
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Hvala vsem za odgovore. Berem tele naše slovenske hobi forume, in vsi pravijo da eazy star je prava stvar.
smile-1.gif
Torej je bolje kupiti komplet, z vsem? Koliko stanejo še tiste dodatne stvari minus komande?
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
jep, res je. Danes se večinoma začenja leteti z njimi, naslednji model ima lahko že krilca, potem pa že vidiš, katera veja modelarstva ti je všeč...
Če se ne motim, za cca 200€ dobiš vse, kar potrebuješ, razen seveda drobnega materiala ala lepilo, orodje... Je pa res, da če se odločiš za nadaljevanje hobija, bo vse skupaj žal neuporabno.
Obvezno pa pojdi na modelarsko pisto v bližini doma, kjer boš dobil dodatne informacije in pomoč pri prvih letih!!!
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
okolica LJ je dokaj širok pojem...
Pri čistilni napravi v LJ so "Kure", potem jih imaš v okolici domžal, na Vrhniki nas najdeš...
Malo poglej na modelarski forum, saj ima vsak klub svoj podforum in tam je ponavadi tudi opisana pot do njihove piste.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zmaga.gif


hvala obema!
sej mogoče bi bilo že 60° dost, sam je fajn prej vedet omejitve in možnosti
wink-1.gif
 

hyper

Pripravnik
10. sep 2007
57
0
6
LJ
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.005
113
Noben link ne dela. Kupi nekaj iz trdega stiroporja vse ostalo pa poceni od teh dveh LPS bolj enostaven . Ker prvega prej ali slej sesuješ stiropor je dovolj trpežen da preživi večino normalnih padcev na travniku. Flight controler če kupuješ vzemi boljšega ta ti ostane tudi za naprej.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
nobenega fligt controlerja nerabiš.
Drugače pa ja lrp upstream je ok. Glej še hobbyking bixler, multiplex easystar, graupner rookie.
 

hyper

Pripravnik
10. sep 2007
57
0
6
LJ
A mogoče veš kako ima LRP sestavljena krila, poleg povezovalne palice "puzzle" sistem al ima tudi kakšne magnetke, da se krila sama ne iztaknejo med letom?
Npr. Bixler 2 ima spodaj 2 vijaka, ki držita krila, beta 2 ima zgoraj 2 vijaka, pioneer 1400 ima pritrditveni vijak na povezovalni palici v vsakem krilu.