Mnenje o akumulatorskem vrtalniku/vijačniku

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
KSZ
Nedolgo nazaj sem kupoval in kupil v Bauhausu. Matrix (kitajski generik, na pogled isti kot tisto v prvem postu, praktično enako mašino prodaja tudi Interdiskont), 20V, 2x2Ah Lion baterije. Na koncu je poleg cene prevagala tudi 5-letna garancija.
Dela ko šus, cena okrog 75 €.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Eh, nisi poslušal. Tole zna biti celo slabše od Parkside-a. Bosch se kupuje samo modro varianto

Upam, da se motim. Naj ti služi dobro
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Niso se zmotili..tista cena cca 87 evrov je na extremu z eno baterijo. Jaz sem raje vzel z dvema..lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Eh, nisi poslušal. Tole zna biti celo slabše od Parkside-a. Bosch se kupuje samo modro varianto

Upam, da se motim. Naj ti služi dobro

Spoštujem vsako mnenje ,a nekako upam da se motiš...Ne more biti to tako slaba zadeva. Dvomim da bi si šli kar tako blatiti ime..Plus tega pa je to že kar konkretna cena.. Pustimo da je tule na extrem res dobra akcija ,drugače je pa cena povsod 150+ evrov.

Če pa pomislim na svoje potrebe ,kjer mi je do sedaj služila no name zadeva stara 10 let ,bo tole kot noč in dan. Vsaj upam.
lp
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.883
5.161
113
ja bosch zeleno je kr navadno kirajsko sranje ja.
Definitivno ni vredna tega denarja.

Modro orodje je čisto drugega ranga.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Naj bo... Težko me bo pa kdo prepričal da je večje "sranje" od raznih xxx firm in variant.

S premislekom sem se odločil za nakup stroja z normalno garancijo v Sloveniji.. Bojo pač popravljali.

Sem šel v obi in sem preizkusil v roki kar nekaj zadev,,, Pa mi ta model super sede v roko ,pa še lepo lahek je.

Imajo v obiju modro varianto za cca 140 evrov gsr 1800 li . Me ni prepričala v nobenem pogledu.

Pa ne pozabimo še enkrat. Ne gre za profi uporabo !

Po tej logiki bi na svetu bila tudi samo ena fabrika avtomobilov...hehe


Sem pa prepričan da bi ob takšni trenutni akcijski ceni ,marsikdo v trenutku raje vzel to kot pa neko xxx zadevo za skoraj isti denar.
Vprašanje pa je kdo bo to priznal..

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ja , čisto lahko bi bila Madžarska posredi.. Tako laično ,morda tudi iz tega malo bolj ugodna cena v primerjavi z drugimi trgovci ,ker tudi extreme digital kolikor vem je Madžarski..?? Tudi tista torba ,ki je na fotografiji v opisu izdelka ima na sebi neke Madžarske napise ...(zdaj ali je zraven ali ne ,ni bistveno ,je pa napis pod Bosch sigurno v madžarščini.)
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Na koncu koncev sploh ni to največje bistvo...Itak je tričetrt naprav večinoma vsaj v povezavi s kitajsko.

Realno je bistvena "receptura"in kvaliteta proizvodnje.

Tisto pa nihče ne vidi ko se poštarji lomijo pod kupi paketov ,paketkov res brezvezne robe ki se pa dejanko na kilometer vidi da je "kitajska" roba..

Tako vizuelno ,kot po opisu je dejansko ta vrtalnik kar solidna zadeva ,kaj je pa v praksi bom pa res lahko komentiral čez kakšen dan.

Lahko pa zatrdim da kolikor sem jih sedaj med izbiranjem prijel v roke mi je ta dejansko sedel v roke najlepše. da ne govorim o tistih noname napravah.
Večinoma kar nerodne zadeve. Prav smešno je ,ko ti kakšen trgovec hvali zadevo ,potem vzameš v roke ,pa še regulacije obratov preko gumba nima...haha Ali on ali pa off...

Zdaj če sem zasral ,sem itak svoj denar. Samo vam povem ,da ko sem jo vlačil po rokah , mi pač odgovarja. In bi dal v tistem momentu tudi 150 evrov zanjo ,če nebi našel te ugodne cene.


Po drugi strani pa sploh ne razumem kaj bi lahko zasral ?? " Lepa" , "lahka" , " dovolj močna "...kaj bi lahko bil problem ?
Garancije 3 leta ,baterija dve leti. Če se po treh letih razleti ,kar sem siguren da se ne bo , bom pač nabavil drugo...Če samo pomislim koliko bom v teh treh letih zapravil za cigarete ,en drug za kavo ,spet drug za pivo...jao,jao...
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Med zelenim boschem in tistim parkside ni nobene razlike. Baje se eni deli celo delano v isti fabriki pod bosch
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Še to. Ne sekiraj se, kupil si dobro, vsekakor. Bi pa lahko še nekih 30€ peišparal, amapk za to se pa ne boš sekiral. Naj ti služi, samo pregrevat je ne preveč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Med zelenim boschem in tistim parkside ni nobene razlike. Baje se eni deli celo delano v isti fabriki pod bosch
Pa še med katerim drugim ni razlike...pa kaj res misliš ,da ima vsak proizvajalec svojega izdelovalca ohišij ,stikal ,motorjev.... Ima pa lahko svoje zahteve glede kvalitete...
Nekaj se pa na koncu plača tudi ime znamke.

Koliko je že danes enih avtov ki so identični, in dobijo samo drugo značko imena znamke .... Potem je pa vse na imenu znamke kateri več iztrži za praktično enak avto.

lp
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
In če že govorimo o razliki med :

https://www.lidl.de/de/parkside-akku-bohrschrauber-pabs-20-li-c3/p257220

in

https://www.bosch-do-it.com/si/sl/domačimojster/orodja/psr-1800-li-2-3165140761567-199878.jsp


Vsaj zame ,sicer za uporabo nepomembno , ampak vizuelno pa je tisti parkside prav na silo nekaj načičkan ,da bi bil bolj fancy izgled.

In da ga v Sloveniji ni junaka ,ki bi mi povedal koliko tehta tisti parkside je tudi smešno ,če ne že žalostno. Da ga bom pa jaz tam po trgovini tehtal namesto paradižnika pa tudi hvala lepa.

Morda bo delovalo pristransko. Ampak če vam povem da je podpora na boschu odgovarjala na moja vprašanja preko maila skoraj v roku par minut verjemite da je res.
Verjamem da ni vedno tako ,ampak prvi kontakt in mnenje o firmi nadpovprečen.

Na screwfix ,sem od prvega dne debate dnevno pošiljal mail ,z določenimi vprašanji ,vendar vam na žalost moram povedati da nisem prejel niti enega odgovora.
Si ne upam niti pomisliti kako reševati potem kakšen garancijski zaplet s takšnimi...
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Nekaj takega kot je ta zeleni Bosch, sem jaz imel pred DeWaltom, le da je takrat imel še 14,4V 1,5Ah NiCd bateriji. Lahko povem, da je vzdržljivost baterije in moč bila zelo slaba. Vrtalnik skoraj ni bil za nobeno rabo in sem ga po par letih vrgel v kot, ter kupil DeWalta.

Upam, oziroma skoraj verjamem, da je sedaj z Li-ion baterijami boljše.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sicer mi je vseeno, ker do sedaj nisem delil nasvetov, ampak Parkside boš nesel v Lidl in dobil denar nazaj ter si kupil novega, Boscha pa ti bodo popravljali in popravljali in popravljali,...