Mnenje o akumulatorskem vrtalniku/vijačniku

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
tudi s tanjšim v beton pozabi.
Za beton rabiš štemarco, ne pa tote rahle vibracije.
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.550
-249
83
Če ima po hiši betonske kvadre bo tudi z vibracijsko zvrtal tistih par lukenj. Pa seveda kakšnimi malo bolšimi svedri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: safko

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Jaz sem mislil na neko domačo uporabo. Torej luknje za police, za luč pritrdit, za regale zmontirat, mogoče barvo za belit zmešat itd. Za nekatere malenkosti je omenjena makita overkill, ampak če ne bo zmogla par luknjic zvrtat v beton ali zidake je pa tud škoda dnarja
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
v zidake ni problema, če maš pravi sveder. V beton (plata, betonske stene itd) pa pozabi
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.391
113
49
Na sončni strani ALP
Ima kdo kaj podobnega kot tale makita: https://www.mimovrste.com/akumulato...makita-hp457dwe-atpower-set15?src=bestsellers ?

Iščem nekaj za vsesplošno domačo uporabo. Vrtanje v les (sestavljanje regalov, omaric, ..), vrtanje v beton/zidake (za omarice, obešalnike, ... vložki do max 8mm), vijačenje kakšnih zadev in druge malenkosti npr servis smuči :)

Imam to Makito. Sem vrtal v plato balkona lukne za sidra, ko sem lepil stiropor za izolacijo. Je malo trajalo, vendar je šlo.

Za ostalo delo pa je BP. :aplauz:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.528
113
Jaz sem mislil na neko domačo uporabo. Torej luknje za police, za luč pritrdit, za regale zmontirat, mogoče barvo za belit zmešat itd. Za nekatere malenkosti je omenjena makita overkill, ampak če ne bo zmogla par luknjic zvrtat v beton ali zidake je pa tud škoda dnarja
Mam tega dewalta s prvega linka. Za domačo rabo odlična zadeva, verjetno tudi za kaj več. Kupil sem ga pa v kompletu z udarnim vijačnikom, ki mu tudi nič ne manjka. Prej sem imel en shity black&decker za 60eur ki je 3x v les zvrtal potem pa omagal.
 

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Jaz sem potem dobil tega Boscha GSR 18-2-LI plus. Ni še bilo priložnosti, da bi ga kaj konkretno sprobal, zaenkrat sem samo nekaj vijakov odvil in nekaj privil v les, nič posebnega.
V končku zraven pridejo nastavki za vijačenje (križni, ploski, torx, imbus), baterija se je hitro napolnila (oz. obe).
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
To, ko napišete "za domačo uporabo" ima velik razpon. Za domačo uporabo lahko pomeni, da nekdo doma skoraj vsaki dan ali vsaki vikend nekaj ustvarja, vrta, vijači, ....itd, nekomu je pa domača uporaba, da ga dvakrat na leto kakšen vijak obrne. Vmes je pa velik "prostora"
Da ne bo kdo mislil, da je prva varianta že profesionalc. Ni.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
v zidake ni problema, če maš pravi sveder. V beton (plata, betonske stene itd) pa pozabi

Hofer je imel nekaj časa nazaj Workzone 18V vibracijski vrtalnik in s tem komot vrtaš tudi v močen beton s svedrom 10. Drugače pa sem z Parkside navadnim vrtalnikom 10,8V prevrtal vse šolanje za hišo, vse vijačenje elementov, tudi vse vijačenje s turbovijaki v beton dolžine 18cm, vse BP. Bi delal še danes, če mi ne bi padel iz odra, kjer mu sicer mehansko zunaj ni bilo nič videt, notri pa so padle ščetke na motorju iz pozicije in jih je nato v roku enega tedna pojedlo. Če bi še našel račun, bi ga v Lidlu zamenjali BP. Ostale priznane znamke bi se mi verjetno smejale v fris ali pa umrle od smeha.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Hvala obema! So mi medtem tudi že iz screwfixa sporočili, da imajo njihove mašine UK vtikače. Bom še malo preštudiral, če bi šel na vrtalnem kladivu rezat kabel in dajat gor šuko - sploh glede na to, da je razlike v ceni nekih 30 eur...