Mnenje o akumulatorskem vrtalniku/vijačniku

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Uf to imaš ameriško stran, Poglej pod Nemčijo ,ker tisti so pri nas https://dech.ryobitools.eu/elektrow...bohrschrauber,-schlagbohrmaschinen,-b-de/#!/2


se vračam nazaj na ryobi ...

Spet pa na tvoji strani ni istih oznak kot se prodaja pri nas .

Pri nas : R18DDPLL13G ( https://mtehnika.mercator.si/izdelek/16985620/akumulatorski-vrtalnik )
Nemčija: R18DDP-L13S (https://dech.ryobitools.eu/elektrow...-schlagbohrmaschinen,-b/r18ddp/r18ddp-l13s-1/ )

A gre dejansko za isto reč ,in so samo komercialne oznake drugačne??

So pa vsaj vizuelno drugačni polnilci ? Je to pomembno ? Verjetno je.

Pri našem piše 3 ure polnjenje , pri nemškem 60 minut ?

A je to spet za naš trg neka xxx izvedba ?

Je razlika samo v polnilcu ali tudi v bateriji ?
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
En je hitri polnilec drugi navaden.
Realno je zame oni poćasni (3ure) čisto ok. So pa v tistem paketu pri počasnem polnilcu (mercator) dve bateriji,tako da to sploh ni problem.


Prej si v povezavi z makito omenil ,da je tam pač 10,8v baterija ,ryobi pa 18v ? Ali je bolj bistvena voltaža ali amper ure ? Ker amper ur pa ima tista makita 2.0 proti ryobi 1,3 ?

To me zanima predvsem iz še enga stališča ,ker je tista makita celega pol kilograma lažja ? Razlika v teži niti ni tako zanemarljiva ...

Hvala za vsa mnenja ..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.354
3.444
113
Glej navor. 30 Nm proti 50Nm.
Če misliš kakšen dolgi vijak v les privijat ali vrtati z velikimi premeri je pomembno.
Če boš večino z manjšimi vijaki delal kakšno montažo pohištva pa je bolje lažje in manjše.

Obrate pa imata podobne
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Hvala za vse te razlage.Si dejansko ustvariš lažje predstavo in primerjaš kar je bistveno .Nekdo ki potrebuje to profesionalno pa spet gleda drugače.

In če se vrnem še malo na začetek. Baje da ni slaba za takšno uporabo tudi mašinca iz lidla - parkside .Cenovno je pa najugodneje.
Bo pa ravno sedaj v ponudbi. Ampak nisem pa zasledil kateri model je ,da bi potem malo primerjal karakteristike med sabo.??
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Ne vem zakaj ne napišejo zraven modela ,da bi si človek lahko pogledal malo karakteristike.

Tale ki bo sedaj v akciji ni isti kot tisti iz stare akcije. Tisti v pretekli akciji je bil še udarni z ročajem ...

lp
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Lidl

To pa je stara akcija..... aku paše na vse mašine. Ampak pri Lidlu ne moreš kupit samo mašine brez akuja, , kar pa na koncu kar nanese.

kaj pa enaka zadeva samo kupljena v hofer trgovini?

gre bolj zaradi tega, ker pri hoferju nisem imel skoraj NIKOLI problem z uveljavljanjem garancije, medtem ko sem pri lidlu moral skoraj prosit za denar nazaj, ker se nova zadeva pac ni prizgala ...

drugace pa, ker ste ze na budgetu skoraj 150 eur ... makita ne razocara. z najmanjso baterijo je vralka igraca. lahka, mocna, vsestransko uporabna. od sestavljanja pohistva do gradnje nadstreska ...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63


Eh ,pa sem že skoraj bil na temu da grem jutri v lidl.... Zdaj pa res ne vem več kaj narediti .... Ne rabim veliko ,je pa fajn če dela kot se šika ko potrebuješ.
Po kvaliteti je verjetno to naj izbira med temi o katerih se trenutno pogovarjamo..?

Za ono lidlovo ,ne morem nikjer zaslediti koliko je težka. ?? Nekako se mi zdi da gre za tale model ? https://www.lidl.de/de/parkside-akku-bohrschrauber-pabs-20-li-c3/p257220

Ne razumem zakaj naši ne napišejo zraven modela ?
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Za domačo uporabo je čist dovolj Lidl/Hofer varianta, pa še problema z garancijo ni, medtem ko zveneča imena, če pride do okvare, so pač uradni servisi ( čakanje na popravilo, dokazovanje.....:jok: )
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Dobra, ampak za težja dela, za samo vijačenje zaradi teže ni prijetna.

Zato bi pa za primerjavo rad našel podatek koliko je težka tista iz lidla ,parkside ??

je pa tudi tako ,da teža bi prišla še bolj do izraza ob neki celodnevni uporabi , ne pa če že malo pretiravam ob petdesetih vijakih na teden..


Osebno mi je ta dewalt zelo všeč ,čeprav se zavedam da nekako sploh ne potrebujem takšnega ranga. Prednost je tudi ,da ima udarno vrtanje. Nikoli ne veš kdaj lahko prav pride ,pa čeprav samo za par lukenj.

lp
 

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Jaz imam tega:
https://www.mimovrste.com/akumulato...ewalt-akumulatorski-vrtalni-vijacnik-dcd710d2

vendar žal le z 1,5 mAh baterijo. Kupil sem ga pred petimi leti v Merkurju za 140€.

Super je, ker je majhen, lahek, trpežen in lepo sede v roko. Vidi se tudi, da je narejen iz kvalitetnih materialov. Igračka je res vredna svojega denarja in mi res ni niti najmanj žal, da sem ga kupil, razen, da ima malo premalo mAh, vendar takrat 2,0 mAh še ni bilo.

Z njim sem že marsikaj prevrtal in prešraufal. Druga baterija je dosti vredna, ker imaš vedno na zalogi polno baterijo. Potrebno je samo baterijo vedno takoj dati na polnilec, ko se ti izprazni. Pri samo eni bateriji pa se ti zgodi, da se ti pri drugem vijaku ravno izprazni, potem pa spet čakaj eno uro, da se ti napolni.

Jaz osebno, bi za domačo rabo, raje vzel kvalitetnejši 10,8V 2,0mAh vrtalnik priznanih znamk, kot so DeWalt, Makita, Milwaukee... kot kakšno no name 20V 1,5mAh težko in nepriročno zadevo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Jaz sem konec 2016 kupil tudi na screwfixu Hitachija HITACHI DV18DGL/JG 18V 2.5AH LI-ION CORDLESS COMBI DRILL za 111€. Takrat je bila to top izbira, za podoben denar so imeli še eno makito, vendar z 1,5ah baterijo ter samo eno...

Mogoče če se ne mudi se splača tudi počakati na kako akciojo Hitachija...

Aja, Lidlovo ima tast, ravno prejšnji teden je crknila (verjetno baterija ker je ne polni), tako da jo mora nesti nazaj...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Jaz imam tega:
https://www.mimovrste.com/akumulato...ewalt-akumulatorski-vrtalni-vijacnik-dcd710d2

vendar žal le z 1,5 mAh baterijo. Kupil sem ga pred petimi leti v Merkurju za 140€.

Super je, ker je majhen, lahek, trpežen in lepo sede v roko. Vidi se tudi, da je narejen iz kvalitetnih materialov. Igračka je res vredna svojega denarja in mi res ni niti najmanj žal, da sem ga kupil, razen, da ima malo premalo mAh, vendar takrat 2,0 mAh še ni bilo.

Z njim sem že marsikaj prevrtal in prešraufal. Druga baterija je dosti vredna, ker imaš vedno na zalogi polno baterijo. Potrebno je samo baterijo vedno takoj dati na polnilec, ko se ti izprazni. Pri samo eni bateriji pa se ti zgodi, da se ti pri drugem vijaku ravno izprazni, potem pa spet čakaj eno uro, da se ti napolni.

Jaz osebno, bi za domačo rabo, raje vzel kvalitetnejši 10,8V 2,0mAh vrtalnik priznanih znamk, kot so DeWalt, Makita, Milwaukee... kot kakšno no name 20V 1,5mAh težko in nepriročno zadevo.


Ja ,...glede na debato , in tudi sam razmišljam maloo teži ,se pa zopet vračamo malo na tole :

https://www.billiger.de/products/1221079626-makita-hp331dsax3#details

Zdaj sama roba je po moje kar ok.

Edino ne vem ,kaj dejansko pri uporabi pomeni razlika med 10,8 in 18 volti baterijo..?? Je pa tista 10,8 voltna 2.0Ah proti 18voltni 1,5Ah ??


Ah ,saj bomo nekaj naštudirali. Sem zelo vesel ,za pametne predloge .

lp
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Je pa razlika držat v roki Makito ali pa Lidl/Hover. Je bolj uravnotežena, tako da paše ko ata na ......še spat bi šel z njo. Mislim, da je voltaža pomembna pri večjih vijakih, ko je potrebna moč. Sicer pa to kar je napisano na kikiriki robi ni nujno, da je tako.

Pri izbiri moramo biti najprej pozorni na samo baterijo: danes je ustrezna tehnologija le Li-ion, Ni-Cd je od leta 2017 celo prepovedana in če naletite na model s tako baterijo, ta gotovo spada med staro zalogo. Moč vrtalnikov ocenjujemo po napetosti od šibkejših 10,8 V do najmočnejših 18 V, zmogljivost baterije v amperih (Ah) pa nam pove, koliko lukenj bomo izvrtali z enim polnjenjem. Pri tem ni nepomembno, da lahko za posamezen vrtalnik dobimo več različno zmogljivih baterij. Izkušnje kažejo, da je za obsežnejša opravila bolje imeti dve manjši (in lažji) bateriji kot eno veliko, ki se dlje časa polni. Vir ZPS 2018
 
Nazadnje urejeno:

Clancy

Majstr
20. avg 2007
788
353
63
Točno tako.
10,8V in 18V ja, je razlika v večjem navoru. Ampak spet odvisno, v katerem cenovnem rangu gledaš. Noname 18V za 50€, sigurno ne bo dala toliko od sebe, kot tista za 300€+. Nasprotno, pa 10,8V pri teh prestižnejših znamkah zmore več kot je videti na prvi pogled. Imaš pa majhno, lahko in priročno igračko za omaro skupaj zašraufat, privit kakšne deske... tramove pa ja ne boš skupaj šraufal . Itak pa niti te 18V "kikiriki" :Dznamke to nebi zmogle, oziroma bi po dveh vijakih riknile.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Kot sem ze povedal sem z parkside 20v sestavil cel nadstresek brez problema vrta in vijaci v smrekov les. Za hobby uporabo je parkside cisto dober za 50eur. Se pozna razlika med dewalt za 300eur sigurno ampak za obcasno kaj privijaciti ali zavrtati je parkside cisto ok.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Za hobby varianto sem tudi jaz tega mnenja. Za občasna dela je boljše vsaki nekaj let dati 50€, kot pa 100+:)