Mnenje o akumulatorskem vrtalniku/vijačniku

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Da nekako stvar peljemo proti zaključku...

Parkside dejansko čisto ok za domačo rabo, moti me še edino da ne poznam teže.. ?

Med omenjeno makitio in dewalt ,pa dejansko nisem siguren kaj izbrati. Predvsem zaradi teže se pa dejansko nagibam bolj k makiti (1.3kg) proti dewalt (1.8)kg .


Dosedaj me je služil en iskrin 12v vrtalnik. Baterija ne drži nič več. Navor pa tudi dvomim da je imel kaj več kot kakšnih 20nm. Tako da bo itak vsak nov vrtalnik/vijačnik boljši..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
kaj pa enaka zadeva samo kupljena v hofer trgovini?

hofer nima enakega dobaitelja kot lidl. Lidlovo električno orodje je boljše od hoferjevega.
Drugače je pa parkside za domačo uporabo čisto vredu. Recimo bauhaus je imel identično za 100€ kaj je bil parkside 35€.
Recimo jaz sem z parksidom postavil celo garažo razen konstrukcije. OSB, Opaž, Police, Stalaže itd. Zdaj če primerjam z profi varjanto je seveda razlika.
V tem cenovnem rangu pa parkside nima konkurence.
Drugače pa velja pravilo kupi najdražje kar si lahko privoščiš, če misliš orodje resno in pogosto uporabljat. Jaz sem takrat vzel parkside, da delo ne stoji do naslednje finančne inekcije in je na koncu kar ostal.

če se odločaš med 10v in 18v orodjem. Vzameš itak 18V. Razen če rabi za manjše stvari. V vsakem primeru bo 18V dalo več od sebe.
Če maš pa dnar pa kupi oba :) Oziroma še vkalkuliraj tretjo opcija. Udarni vijačnik. Pa maš rešeno za vse kaj ti pride pod roke.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mimogrede, Makita je šla iz naše delavnice ven, že pred kakima dvema letoma. Kvaliteta ji je katastrofalno padla, motorji zgorijo, planetni reduktorji so zanič ...

Nekaj časa sem nosil nazaj na servis, sedaj je pa ne maram več. Izpod 300 Ejev je ne dobiš, v zadnjih petih letih so menjali standard polnilcev najmanj 3x ... naj gredo lepo v 3pm. ! Saj se jim ne bo preveč poznalo ... če je en slovenec manj. :fredi:
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
Kupil 20V kitajca za 75eur z 2 baterijama. In nisem mogdl verjet, zadeva trga gate. Za to ceno top sit. Sem vrtal v malto, zidake, beton, les... ni da ni. Ce koga zanima pogledam doma za kateri model gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Če bi recimo vzel dewalt DCD776S2T-GB iz screwfix. Polnilec,napajanje, to vse štima ? A je to iz anglije,imajo tam isti sistem elektrike kot mi ?
Lp
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Tudi mene vse to zanima, še najbolj pa,ali so te mašince dobre tudi za vijačenje avto koles, ali je vse prešvoh in bi moral imeti udarni vijačnik? Nimam namena odtegovat ali zategovat kolesa, ampak samo vijačenje, zategneš itak z ključem.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Tudi mene vse to zanima, še najbolj pa,ali so te mašince dobre tudi za vijačenje avto koles, ali je vse prešvoh in bi moral imeti udarni vijačnik? Nimam namena odtegovat ali zategovat kolesa, ampak samo vijačenje, zategneš itak z ključem.
Oprosti,ampak dajmo se trenutno držati vrtalnikov/vijačnikov, drugače bomo vse pomešali..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
niti nemoreš 17 ali 19 nastavka not vpet. To je prvi problem. Drugo pa niti približno nima dovolj moči. Razen če že 80% dela s ključem naardiš. Potem pa tudi lahko še do konca na roko ven vzameš.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
niti nemoreš 17 ali 19 nastavka not vpet. To je prvi problem. Drugo pa niti približno nima dovolj moči. Razen če že 80% dela s ključem naardiš. Potem pa tudi lahko še do konca na roko ven vzameš.



Ja, je nastavek 3/4 na 1/2" za mašinco, ampak bi blo verjetno res prešvoh
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Če bi recimo vzel dewalt DCD776S2T-GB iz screwfix. Polnilec,napajanje, to vse štima ? A je to iz anglije,imajo tam isti sistem elektrike kot mi ?
Lp

Sam sem enkrat po pomoti vzel parkside vijačnim namesto vrtalnika in kasneje vzel še vrtalnik. Ker sem imel že drugo baterijo pri bajti, sem ga naročil kolegu v nemčiji in plačal za parkside 25€ brez baterije.

V roki sem imel že bosch modeo z dvema baterijama za cca 250€ pa sem si premislil. Poleti sem sam dnevno uporabljal oba parksida, super stvar. Z enim vrtal, z drugim šravfal. Za doma več kot dovolj. Boš pa enkrat kupil še manjšega ali večjega pa je, itak boš rabil.

Kolega je z 20V celo bajto nardu in še kar dela
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-384
83
Po tem kar tule berem, bodo v roku pol leta propadle vse firme; Dewalt, Makita, Bosch,......... preživela bosta edino Parkside in Work Zone.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Sam sem enkrat po pomoti vzel parkside vijačnim namesto vrtalnika in kasneje vzel še vrtalnik. Ker sem imel že drugo baterijo pri bajti, sem ga naročil kolegu v nemčiji in plačal za parkside 25€ brez baterije.

V roki sem imel že bosch modeo z dvema baterijama za cca 250€ pa sem si premislil. Poleti sem sam dnevno uporabljal oba parksida, super stvar. Z enim vrtal, z drugim šravfal. Za doma več kot dovolj. Boš pa enkrat kupil še manjšega ali večjega pa je, itak boš rabil.

Kolega je z 20V celo bajto nardu in še kar dela


Če prav razumem, je to plus za parkside /lidl. ?

Bom šel jutri pogledat to čudo v lidl. Bom pa odločitev sprejel ,tudi v povezavi ko bom videl koliko je to težko.

Upam da je med lažjimi. Če sem se nekako odločeval tudi za dewalt z 1,7kg ,upam da je parkside tudi tu nekje...
lp
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
čisto btw. težje je boljše ponavadi.
Ker večji močnejši motor je težji, bolj kvalitetni zobniki težji, večja baterija težja itd.
Te kupi kako iskro. Tisto je peresno lahko.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Po tem kar tule berem, bodo v roku pol leta propadle vse firme; Dewalt, Makita, Bosch,......... preživela bosta edino Parkside in Work Zone.


Zaradi mene ... lahko Makita mirno krepne. Zato da so v 90. letih osvojili naš trg, so prodajali svoje mašine po resnično nizkih cenah, jebali so jih v začetku Johnsonovi motorčki ki so redno pregorevali in so jih skozi servis nadomeščali z nekimi kitajskimi - ti so bili pa resnično neuničljivi ! ...

... pa do danes, ko daš za vijačnik vsaj 350 Ejev in ti po enem tednu zmerne uporabe v roki crkne :bonk:, vsi brez izjeme, ne samo ena serija! Makita je naredila v kvaliteti ogromen korak nazaj in hkrati nategnila nas kot lojalne in zaupljive kupce, da ji preplačujemo njihov klump!

Naj jo kuga pobere čimprej, da ne bo smetila s svojim sranjem pri nas. Če se mislijo iti kšeft, naj ga delajo oornk ali pa nič! :gorjaca: Moj denar je zlat, škoda ga je za šarlatane.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.561
690
113
Zaradi mene ... lahko Makita mirno krepne. Zato da so v 90. letih osvojili naš trg, so prodajali svoje mašine po resnično nizkih cenah, jebali so jih v začetku Johnsonovi motorčki ki so redno pregorevali in so jih skozi servis nadomeščali z nekimi kitajskimi - ti so bili pa resnično neuničljivi ! ...

... pa do danes, ko daš za vijačnik vsaj 350 Ejev in ti po enem tednu zmerne uporabe v roki crkne :bonk:, vsi brez izjeme, ne samo ena serija! Makita je naredila v kvaliteti ogromen korak nazaj in hkrati nategnila nas kot lojalne in zaupljive kupce, da ji preplačujemo njihov klump!

Naj jo kuga pobere čimprej, da ne bo smetila s svojim sranjem pri nas. Če se mislijo iti kšeft, naj ga delajo oornk ali pa nič! :gorjaca: Moj denar je zlat, škoda ga je za šarlatane.
Tudi makita ima nizek in visok rang.

Napiši modele, s katerimi imaš probleme.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Vsi akumulatorski vijačniki, ki jih distributerji pri nas prodajajo.
Če so bili še pred kakimi desetimi leti dobri, so zadnjih 5 let zanič. In če Makita misli da bom zato da bodo (še pod garancijo) popravljali svoja precenjena jajca, torej moral imeti trojno zalogo mašinc, se grenko motijo. Mašina crkne takrat ko jo uporabljaš in ne takrat ko leži v skladišču.

Grrr, razkuril sem se ob tej temi, pa tako lep dan je bil! :gorjaca: