Mitsubishi Lancer 2008

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik merdzo pravi:
Ma Lancer ja bi jaz postavil ob bok sedan različiciam Megana, Focusa, Golfa, Astre ipd. Torej ne ob bok Laguni in Mondeu.
Sedan variante prvoomenjenih imajo povečini par cm daljšo medosno od hatch-back variant.

lp

Hmm, kolikor poznam podatke, sedan različice ponavadi niso imele nič večje medosne razdalje (saj so skupna platforma...)....
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.329
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
V vseh statistikah bo v passatovem razredu (oz. je že).
Dejansko se novi Lancer lahko primerja z Jetto in ne Passatom.
Mere Lancerja (dolžina x širina): 4,57 x 1,76 m.
Mere Jette (dolžina x širina): 4,55 x 1,78 m.
Pa že Jetta ima precej večji prtljažnik.

Passat limuzina ima pa 4,76 m v dolžino, tako da Lancerja težko damo v isti razred.
crazy1.gif
S passatom se itak težo primerja večina konkurentov iz razreda. VW tu pač vse stavi na velikost.
Lancer pa je višji srednji, pa če se na glavo postaviš. Primerjaj ga s kopico ostalih iz tega razreda, od mazde6 do BMW3 itd ... itd ...
Primerjava z Jetto ne zdrži, ker ima Lancer 6 cm večjo medosno (ki je pomembnejša od zunanje dolžine), kar je spet primerljivo z avti višjega srednjeg (in ne spet vleč ven passata, ki je itak ogromen za ta razred) ...

Srednji višji razred?

Je potrebno malo pojme razjasniti. V srednji višji razred spadajo Audi A6, BMW serije 5, Mercedes razreda E. Vse to kar si ti naštel je srednji razred, za Lancerja pa nisem prepričan, vendar na podobo, ki jo oddaja recimo, da spada v srednji razred. Sam osebno ga ne bi postavil v srednji razred.
Dilema je tudi kam potem postaviti Subaru Impreza? Če ga damo v srednji razred, potem ne vem kam spadata Legacy in Outback?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Mis pravi:
Saj za Carismo še ne bi rekel, ampak Lancerja se spomnim vedno en razred nižje od Passata. Carisma pa je bila tam-tam.

Ampak včasih so nekaj mešali Carisma-Lancer veriante, vsaj spomnim se da sem se spraševal zakaj Tommi the legend vozi Enkrat Carismo enkrat pa Lancerja???
Bomo videli, kje bo v SLO statistiki vpisan. Jaz stavim na D razred.
 
Nazadnje urejeno:

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:

Bomo videli, kje bo v SLO statistiki vpisan. Jaz stavim na D razred.

Zakaj se sprenevedaš po nepotrebnem?

Avto je že uvrščen v spodnji srednji razred, ob bok golfu/meganu in recimo tudi subaru Imprezi.
cool-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Primerjava z Jetto ne zdrži, ker ima Lancer 6 cm večjo medosno (ki je pomembnejša od zunanje dolžine), kar je spet primerljivo z avti višjega srednjeg (in ne spet vleč ven passata, ki je itak ogromen za ta razred) ...
Hm, če je Passat ogromen za ta razred, v kateri razred potem spada še daljši (večji) Mondeo?
confused-1.gif


Pa še nekaj podatkov o medosnih razdaljah, iz katerih je razvidno v katero skupino avtov spada Lancer.
Medosna razdalja:
Mitsubishi Lancer: 263,5 cm
Opel Astra Sedan: 270,3 cm
Ford Focus Sedan: 264,0 cm
Renault Megane Sedan: 268,6 cm
VW Jetta: 257,8 cm

Kakršnokoli umeščanje v drugo skupino kot med zgoraj opisane avte je edinole možno le s strani Mitsubishi-ja z razlogom navajanja bolj eminentnih tekmecev ter s tem povezane višje cenovne pozicije.
 
Nazadnje urejeno:

masevc

Guru
2. sep 2007
3.437
859
113
sem ga prešnofal dan nazaj. Avto je všečen, motile so me tri stvari

detajl zadnjih luči na zgornji strani, rega med pločevino in lučjo,
tesnilo motorja je stisnjeno med masko in pokrovom, kar mi ne zgleda preveč lepo in pa
vrata so se težko zapirala, se niso sama zaprla - mogoče zato, ker so bila nova.

Ostalo bi prebavil, če bi se odločal za sedana. Fajn avto
cool-1.gif