Kindle Fire 8 HD

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Mal razmišljam, kaj mi je storit. Knjige berem večinima le še v elektronski obliki, in to ta hip pomeni na iPadu Mini (še stara dvojka). Mi je čisto OK, je OK zaslon ipd, ampak ker nisem edini uporabnik te tablice, včasih pride do krićanja interesov.
Najprej sem grunbtal da bi en Mini 4 kupil (no ja, pred enim tednom bi ga v ZDA skoraj res), ampak po drugi strani tablice za kaj dosti drugega kot malo brskanja, knjig, kake igre ne uporabjamo.In zdaj:
- ipad je precej dražji, je pa res, da ima zelo širok spekter uporabe, starega bi pa pač imel za brat knjige
- kindle je pa cenejši, in to rpecej, za ene 80 evrov se ga dobi,

Kaj rabim?
- dobro izkušnjo branja knjig (za Kindle sklepam, ni pa nujno, da to tudi nudi)
- da lahko imam na tablicu tudi glasbo (zato odpadejo razni klasični kindlovi bralniki)
- fajn je, ni pa nujno, da ima mail app, ki podpira exchange (kolikor vem, ima tudi kjondle)
- mogočle bi pa kdaj na kakem letalu kak film pogledal (menda Kindle prežveči tudi HD?)
- fajn je da je poceni (kjer je v prednosti kindle)
- je pa res, da imam skoraj vse od appla in lahko posledično message tudi na ipadui odgovorajm ipd ...
- pa plus kindla je micro SD kartica ...

Ima kdo tu Fire HD 8? Kake izkušnje? Predvsem me zanima kako je videt ekran, kakšna je slika. Tale stari ipad ima vendarle etina zaslon, Fire pa samo 1280x...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
jaz imam ravno za te potrebe še vedno iPad Mini 4. gor imam vso glasbo (plus, itunes music account, pa potem ob wifiju lahko še celo streamam glasbo, drugače pa si jo pretočim preko knjižnice), pa Kindle app.

lani je tudi mene držalo, da bi si kupil kindla, predvsem zaradi bralnosti na soncu (tam ipada oz. klasične tablice začne malo zezati berljivost zaslona), kindle s soncem opravi brez problema ... ampak - potem, muzika, pa bi moral vseeno telefon s sabo vsakič nosit ... itak ga imaš vedno in povsod s sabo, je pa lažje potem kontrolirat oz. hendlat še playlisto zraven ... pač, osebno mnenje ...

plus ... kadar berem kakšne biografije, recimo, vedno zraven še malo googlam facte, pa je še to dodana vrednost ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Zato pa gledam Fire, ki je tablica in zna vse našteto. Ker samo za to si ne bi kupoval še enega minija. ALi pač, če je Fire zanič. Moram nekak do enga pridet, da vidim zaslon ipd ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
vem. zato ga pa gledam, ker je tablica, kar pomeni, da lahko tudi glasbo poslušam plus na hitro kaj pogooglam ali kak mail vidim. Bralnika z e-inkom, ki bi imel tudi možnost predvajanja glasbe, nimajo (več).
Branje na soncu pa ... Sem raje v senci.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.816
202
63
Slovenija
tudi v senci ni preveč prijetno brati besedilo na tablicah. Meni zmaga v obeh primerih e-ink zaslon. Če pa bi imel hitrejši refresh, pa da bi bil barven pa bi bila res zmaga.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Glede na to, da sedaj (tudi v senci) berem na iPadu, kakega e-ink Kindla sem pa tudi že sporobal, si kar dobro predstavljam razkiko, hvala. Ampak dokler ne bo znal e-ink tistega, kar sem napisal (glasba je pa res nujen pogoj), pa pač odpade.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Kindle lahko predvaja glasbo. Tudi audio knjige. Problem je edino, ker nima veliko prostora gor.

Je pa meni kindle všeč predvsem zato, ker je dedicirana naprava za branje. Nimaš distrakcij v obliki push notifikacij od drugih appov.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Audio knjige vem, me ne zanimajo. Za glasbo pa nikjer nisem našel. AMpak 300 evrov ne dam za tak kindle ...
Push notifikacij nimam pa nikjer, še na telefonu (razen SMS/imessage) ne. Se da povsod izključit. Ni faktor pri izbiri.

Skraka: noben nima Firee 8 HD, da kaj o zaslonu napiše?