Miselnost naših staršev: graditi ogromne hiše!

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
>>>Podobno je tudi "kdaj mislita pa vidva kej naročit?".


Sem bil poleg, ko je nekdo vprašal dekle, kdaj bo zibala, je bila pa samo bolj počasi okrogla. Zafarbala sta oba, mene je pa skoraj pobralo in sem se komaj zadržal, da se nisem začel smejat.
hysterical-1.gif
 

ales27

Pripravnik
12. okt 2007
72
0
6
Sem striktno proti ogromnim hišam.
Otroci gredo vedno od doma. Če ne takoj po šoli, ta takoj po tem, ko imajo svojo družino in se z generacijo starjšeimi nikakor ne morejo ujeti.
Majhna pritlična hiša je zakon! Pa tudi stanovanje v bloku se mi ne upira.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Pr nas doma je tut zgoraj še neizdelano oz. napol izdelano stanovanje. Ko sem bla še mlajša, sem vpila, da ni šans, da živim doma, danes pa vidim, da mogoče pa sploh ni tko slabo. Ves strošek je izdelava nadstropja. O ceni stanovanj ne bi razpravljali. Seveda je vse to super, če se razumeš s starši in če se oni zavedajo, da nimajo kaj delati ne v stanovanju ne v življenju svojih otrok.

Seveda bi vsak raje imel svoje stanovanje ali hišo, ampak take stvari je lažje želeti kot uresničiti.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
ja sicer je res da so gradili 'gdraove' samo počasi marsikdo ugotavlja da mu, zdaj ko potrebuje streho nad glavo, ta 'grad' prav pride, ker so cene tako zasoljene da druge izbire ni...tako si pa urediš eno nadstropje in lahko 'mirno' živiš.

Pri tistih, ki več ne gradijo gradov oz. so si naredili zgolj zase pa ta opcija že v štartu odpade...torej so zavestno prepustili svoje otroke sistemu 'znajdi se kakor veš in znaš'.

(torej dve plati iste medalje)

"Mirno" je relativen pojem in hudičevo fajn je biti na svojem, sploh ni važno a je garsonjera ali Bushev ranč. Pa saj to veš sam
smile-1.gif


Jaz na zadevo gledam malo drugače: tisti, ki niso gradili gradov (ki po pravilu niso nikoli dokončani... Morda še z razmišljanjem: češ, si bodo že otroci drugo polovico bajte zrihtali po svojem okusu
uf-1.gif
) ampak normalno hišo, bi lahko s tako prišparanim denarjem pomagali otrokom do svojega fleta/bajte.
Tudi, če nimajo nič strašnega našparanega, bodo lažje pomagali otrokom do lastne nepremičnine, ker jim ne bo treba še vedno misliti, kaj vse morajo še narediti na svoji lastni bajti, ki jo delajo že ves lajf.

(Izjeme, ki so 3x preveliko hišo dokončali še, ko so bili "otroci" res otroci, imajo pa itak dovolj $$$, da stanovanjskega problema nihče od otrok ne bo imel, ne tako ne drugače...
grin1.gif
)
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Jaz imam 3x170m2 in se mi nekako ne zdi veliko, ker imava oba raje velike prostore. Ne maram pa poleg bajte nekih pomožnih objektov, tako da mi ustreza velika klet. Na podstrešju pa tudi ni nič hudega če so tiste 4 šare ceglov in po tleh tervol/stiropor.

Sicer sem mislil delat mansardno bajto ampak se mi je ponudila prilika za nakup zdajšnje in mi ni žal, ker je tudi lokacija ena najlepših v tistem koncu.

Sem bil v podobni situaciji - parcela in gradnja, ali kar primernega že (lahko tudi na pol) zgrajenega. Pri ogledu načrtov sem vedno bolj spoznaval, da se na 150m2 (prvotni okvir velikosti) in s tremi majhnimi otroki na srednji rok ne da delati čudežev.
Na koncu sem našel malo manjšega, kot ti in moram povedati, da mi ni niti za trenutek žal, čeprav je (bilo) ves čas slišati komentarje, kaj bomo s takšno bajto. Dovolj veliki, nenatrpani prostori, da ni treba razmišljati ali gre omara noter ali ne, vsak otrok ima svojo sobo, v kleti dovolj prostora za vso navlako. Prostora je za eno družino ravno prav, da bo za zdržat, dokler mularija ne gre na svoje. Se pa zavedam, da otroci ne bodo ostali doma za vedno in da bom na stara leta zgradil majhno pritlično bajto za naju z ženo in za občasne obiske.

LP,

Milan
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
če pogledamo trenutno situacijo se mi zdi da je bila mislenost naših starešev kar prava. bolš en štuk več, kot pa gužva v bajti. ker vem, da imam doma zagotovljeno stanovanje (čeprov živim trenutno na svojem s svojo) mi je veliko lažje razmišlat o drugih stvareh kot je karirera in posel, kot pa o tem kjer bom z družino čez 5 al 10 let. mogoče ni bajta po zadnji modi, je pa vseeno bajta za še eno družino, ki nima 2k€/m2. imam neko varnost, ki mi zagotavlja četudi ne bom s svojo poslovno žilico uspel priti do stanovanja, se vsaj ne bom stiskal na 20kvadratih. tko da starši, hvala vam, ker ste imel v mislih tud mene ko ste zidal.

lp
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Kako ljudje lažete sami sebi
grin1.gif


Kolega forumaš, če bi ti ŠE KDAJ v lajfu imel namen živeti skupaj s starci, ne bi živel zdajle na svojem
aplauz.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Kako zelo se strinjam.
zmaga.gif
:

Tudi stavek naliM-a " in da bom na stara leta zgradil majhno pritlično bajto za naju z ženo " se mi je globoko usedel v dušo. (Ker lahko folk, ki dejansko gre na stara leta kaj zidat, prešteješ na prste ene roke).
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.205
679
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Kako ljudje lažete sami sebi
grin1.gif


Kolega forumaš, če bi ti ŠE KDAJ v lajfu imel namen živeti skupaj s starci, ne bi živel zdajle na svojem
aplauz.gif

nej ti povem, da sem imel izbiro garsonjera v lj in bit na svojem, al pa cel štuk v hiši staršev. in izbral sem hišo, saj sem denar raje zapravil za uživivanje na potovanjih in žuranju in seveda delal, kot pa živel v garosonjeri in se jebal za vsakodnevne stroške. izbral sem varianto, ki mi je omogočala lagodnejše življenje. sedaj živiva sama, ampak ne zato ker nočem bit doma, ampak ker imam večje stanovanje kot pa prej ena mini garsonjera. pač rad živim udobno, če je to le mogoče.

lp
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ti si pa gospod.
grin1.gif


Dejansko smo si ljudje različni - jaz imam raje mir in napol razbito pohištvo, kot pa mahagonij in stalno kontrolo za vratom.

Pač sem živela že v vseh mogočih okoliščinah in vedno me je najbolj motilo, ko mi je nekdo spet začel utrujat.
Slabo pohištvo me je motilo en teden, potem je bilo pa moje-moje.
wink-1.gif


Divje ptice ne moreš navaditi na življenje v kletki.
Tako pogreša svobodo, da se ubije.

Mogoče pa še nikoli nisi bil zares svoboden, ampak te ves čas nekdo pedena (prej mami, zdej pa žena)?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:

Tudi stavek naliM-a " in da bom na stara leta zgradil majhno pritlično bajto za naju z ženo " se mi je globoko usedel v dušo. (Ker lahko folk, ki dejansko gre na stara leta kaj zidat, prešteješ na prste ene roke).

Zakaj pa ne-podsvojostreho je uporabnik klavir ki bo na stara leta postavil leseno bajto.

Res pa je, da komu se da pri +50 ubadat s tem.

Sam sem konkretno mlajši in imam včasih poln kufer vsega-še sreča da je odpadlo delanje plošč, glavna zidarija in streha.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:

Dejansko smo si ljudje različni - jaz imam raje mir in napol razbito pohištvo, kot pa mahagonij in stalno kontrolo za vratom.

Evo se podpišem.

Raj živim v garsonjeri kot pa pri starših na 100m2. Ni kvadratov, ki bi odtehtali to, da si sam svoj šef.