Miselnost naših staršev: graditi ogromne hiše!

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik ales27 pravi:

Ravno to je najhuje: miselnost naših staršev: graditi ogromne hiše!




Zato, ker so naši starši zrasli še v časih, ko so v bajti živele tri generacije. In se še preklet dobro spominjajo, kako izgleda, če na 5x5 m spi 7 ljudi. Zato so se pa - ko so zaslužili cekine - zakleli, da se to pa njim in njihovim otrokom že ne bo dogajalo.



Pa so veselo gradili gradove (itak se jih je dalo), pri tem pa veselo pozabili, da so sami nekoč odšli od doma (zmotno mišljenje je, da zato, ker doma itak ni bilo placa - no, saj za en gram to celo drži) in da bodo iz istega razloga (zakaj bi prenašal neko diktaturo v nedogled, če si lahko kupim svoj mali svet, ga zrihtam totalno po svoje in imam mir) odšli tudi njihovi otroci.



Sedaj se spet obrača (pač zato, ker so cene res podivjale).



Itak se to nekak giblje v ciklih.

(in običajno se vsi nahajamo ravno na napačni strani tega cikla
grin1.gif
).



(se opravičujem za off, ampak ker je bilo tako lepo nastavljeno, se nisem mogla upret, da ne bi postavila svojega lončka - pa fajn se mi zdi razpucati tole "naši starši so norci, ker so gradili take bajte". Ker se jih da razumet, zakaj so to delali.).



PS: Dekca, luškana hiška in zgleda tudi, da zelo dobra lokacija.
zmaga.gif
Jest sem sicer skeptična do montažnih bajtic, ampak tudi zidane niso ravno raj na zemlji (sploh če primerjaš, skozi kakšen pekel moraš iti, da jih postaviš), zato se ne morem opredelit, kaj je bolje in kaj slabše.
 
Nazadnje uredil moderator:

sevlje

Fizikalc
25. jul 2007
1.913
0
36
44
Selška dolina
Tudi sam menim, da so naši starši večinoma gradili velike hiše, vendar pa moram reči tudi, da mi to sedaj kar prav pride, saj nam je omogočeno zaradi velike hiše, da v tem obdobju ko si zgradimo svojo lahko normalno živimo pri njih. SIcer pa bi moral iti v podnajemniško stanovanje ali se totalno zapufat, da bi lahko kupil svoje.
Res pa je, da bo hiša, ki se jo namerava zgradit primerna za eno familijo in nič več, bom pa raje zato toliko prej začel malo na stran dajat, in bom otrokom raje pomagal z denarjem, ko se bodo odločali, da gredo živet na svoje. In verjamem, da se bo iz viška denarja, ki naj bi šel za večjo hišo, dalo čez 20-25 let marskikaj naredit.

lp
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
starši nekaterih so živeli in gradili v obdobju, ko so za gradnjo hiš najeli kredite v času (super)inflacije, ter so summasummarum za eno hišo odplačali manj, kot bi stal en avto srednjega razreda.

300m2+ za ceno dobro opremljenega megana...

ali so imeli srečo ali pa tak poslovni občutek pa ne vem...
wink-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.335
113
v lokalni ostariji
elo: bila je sreca...


drugace pa vcasih so res zivele 2-3 generacije skupaj po moznosti na kmetih... in ljudje so zato zgradili velike hise da so zagotovili dosti prostora...

pravite da se otroci odselijo... se se... pa tudi veliko jih pride nazaj... ko ugotovijo da imajo pravzaprav loceno stanovanje s edinim minusom: starsi zivijo en stuk nizje...
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Glede na trenutne cene nepremičnin so otroci takšnih staršev lahko hvaležni za ogromno bajto...midva si tut prizidek pri mojmu rihtava...je težko, ampak če pomislim, da nekateri še zemlje nimajo, kaj šele eno narejeno steno in plato...res ni najbolj fajn, da tašča lahko na obisk pride v copatih, ampak bo že nekako...sva pa poskrbela za lasten vhod, svojo napeljavo, itd...
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:

pravite da se otroci odselijo... se se... pa tudi veliko jih pride nazaj... ko ugotovijo da imajo pravzaprav loceno stanovanje s edinim minusom: starsi zivijo en stuk nizje...




zmaga.gif
:



Je pa res, da je zelo odvisno tudi od staršev - nekateri znajo pravočasno izpreči in del reči prepustiti mladim (imajo zaupanje vanje), nekateri pa mislijo, da je treba 100% šefovati do smrti (ker mladim res ni za zaupat). S takimi je pa res težko živeti skupaj in je zato v takem primeru najemniško stanovanje cenejše
grin1.gif
.



Je pa res, da je problemov veliko več v familijah, kjer so se že starši nekoč odselili od svojih staršev (starih staršev) in zato nimajo pojma, kako je, če živiš s svojimi starši. In problemov je manj tam, kjer so vsi od nekdaj navajeni, da se živi tri generacije skupaj (so videli in doživeli tok življenja in predajo "oblasti" v hiši).



@pikapoka - Ločen vhod,... je sicer blazno fajn (se oreng pozna, če ga ni), ampak če bo tašča hotela vtikovati svoj nos, ga bo še vedno nemoteno vtikovala...
 
Nazadnje urejeno:

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Po dobrih treh letih veze, se zaenkrat še nobeden ni pretirano vtikoval v naju, tudi glede gradnje se ne vtikujeta...tko, da upam, da tudi kasneje ne bo kakih izpadov z njune strani...so pa oni prej imeli težave, ko so živeli v isti hiši sestra-brat, vsak s svojo familijo in so se kregali u nulo...in zato so šli pri mojmu na svoje...tko, da upam, da jih je to tut kaj izučilo.
smile-1.gif
We'll see.
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Bodi vesel, da imas kje moznost zaceti, dozidati. Kaj pa ostali, ki te srece nismo imeli in smo morali iti na svoje z nakupom nepremicnine in velikimi krediti
frown-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Bodi vesel, da imas kje moznost zaceti, dozidati.

Se opravičujem, ampak res ne vem, kje sem govorila o svoji osebni situaciji (da imam hišo oz. nimam hiše).

Drugače pa moje stališče stoji - raje najemniško stanovanje kot konstantno najedanje nekoga, ki se ima za bolj pametnega izključno zato, ker se je rodil 25 let prej (in to tudi stalno meče naprej). Mir je pa tudi nekaj vreden (kot ve tudi vsak pes med mezenjem tistih pomij).
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Za začetk je čist vredu če si nakaj časa doma(mislim če imaš plac) potem je pa fajn če greš na svoje oz. že prej v stanovanje če ne nameravaš gradit itd.

Je pa res da je problem če ti kdo najeda.
Pri nas pravjo da mora biti hiša toliko odaljena da tašča ne more v copatih h tebi
evil.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
ja sicer je res da so gradili 'gdraove' samo počasi marsikdo ugotavlja da mu, zdaj ko potrebuje streho nad glavo, ta 'grad' prav pride, ker so cene tako zasoljene da druge izbire ni...tako si pa urediš eno nadstropje in lahko 'mirno' živiš.

Pri tistih, ki več ne gradijo gradov oz. so si naredili zgolj zase pa ta opcija že v štartu odpade...torej so zavestno prepustili svoje otroke sistemu 'znajdi se kakor veš in znaš'.

(torej dve plati iste medalje)
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz


moram reči, da imam tako glede stanovanjske problematike kot glede staršev izjemno srečo. Odkar so se starši odselili iz stanovanja (leto in pol nazaj), je bil fotr samo enkrat na obisku, pa še to bolj 'ponesreči' kot ne, mami pa pride samo, če je treba rože zalivat v primeru moje daljše odsotnosti. Če mi kdaj kaj prinese, niti ne pride gor v flet, ampak mi pozvoni in pridem iskat. Sem že na začetku postavila pravila, da morajo v primeru obiska poklicat prej, po možnosti kak dan prej. Zato me niti ni strah selitve v drug flet, ki bo dobrih 50m stran od njunega. Pa čeprav bosta lahko praktično v copatah prišla.

Glede gradnje velikih bajt....v določenih primerih ok...sicer se pa ne strinjam s tem, ker vidim, kako to vpliva na nekatere družine. Imam raje tako varianto-blizu, a ne v isti hiši
cool-1.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Kaj je zate ogromna hiša?

Jaz imam enkrat večjo kot jo ima foter.
cheer.gif

Ogromna pomeni, da se nekak po tihem (ali pa celo na glas) ves čas gradnje računa, da bosta notri vsaj dve familije (tri generacije).

Koliko je to v metrih, je pa hudiman različno - moji starši imajo pol manjšo bajto od sosedove. S to razliko, da je pri mojih bajta narejena za dve familije, pri sosedovih pa za eno.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Niso hiše krive. Krivi so ljudje. Zakaj večina sveta nima tega problema in mirno skupaj živi več generacij, tudi na manjših prostorih? Treba je znati delat kompromise!
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Jaz imam 3x170m2 in se mi nekako ne zdi veliko, ker imava oba raje velike prostore. Ne maram pa poleg bajte nekih pomožnih objektov, tako da mi ustreza velika klet. Na podstrešju pa tudi ni nič hudega če so tiste 4 šare ceglov in po tleh tervol/stiropor.

Sicer sem mislil delat mansardno bajto ampak se mi je ponudila prilika za nakup zdajšnje in mi ni žal, ker je tudi lokacija ena najlepših v tistem koncu.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Naju je včeraj, ko so prišli za kritino gledat, vprašali kolk otrok imava...in midva: še nobenega...ja zakaj pa pol 3 sobe? Haloo no...a če pa nimaš otrok, moraš met pa pajzl od 20 m2 ...
bonk.gif
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ker se pes in mačka ne razumeta, pa rabita vsak svojo sobo?
confused-1.gif




Ampak resno,

kako taka vprašanja usekajo na živec!

Pa folk sploh ne ve, ker se mu zdi čisto normalno vse preglodat in pregobcat.



Podobno je tudi "kdaj mislita pa vidva kej naročit?".

Ja, piz**, mogoče pa ne marata otrok. Mogoče jih pa ne moreta imet. Mogoče sta pa že kakšnega imela, pa je bil spontani splav ali je umrl po porodu.



Madona ljudje, nehajte spraševati tako osebna (in pogosto boleča) vprašanja, če niste hudo bližnji družinski član ali tesen prijatelj (ti pa običajno itak že vedo, kaj se dogaja).



Kaj koga briga, zakaj nimaš otrok.

Kaj koga briga, zakaj imaš toliko sob. Ali pa nobene.



Dajte svoj firbec malo bremzat.

Če pa ne gre, pa vprašajte, kakšno je vreme.
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Moj pogled na temo je sledeč:

-dobro je, če je več prostora, kot ga potrebuješ
-dobro je, da pomisliš tudi v naprej (otroci...) in
-dobro je, če imaš možnost vse to ustvarit

AMPAK !!! slabo pa je, ko moraš pričet to vse vzdrževat. Včasih so bili časi resda povsem drugi, zato tudi ogromne bajte, večinoma izdelan po 1 štuk, ostalo sameva za naslednje rodove.

Noker
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
Da ne omenjamo tega, da je treba vse te prostore tudi pospravljati... če ne drugega, obrisati prah in posesati.
Večinoma pa je še tako, da se v prazne prostore slej ali prej naselijo celi kupi neuporabne šare in vse tisto, za kar mislimo, da bo nekoč prišlo prav (pa ponavadi ne).