miror iz iPhone na ''neumen'' tv

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
S katero napravo ( najceneje in da dela ) bi omogočil, da bi iz iphona predvajal vsebino na lcd TV, ki pa je še klasičen ( se pravi ne smart).
v osnovi bi šlo prevsem za predvajanje youtube posnetkov, oz prikaz pdf dokumenta ki je na iphonu
pa da je dobava hitra..

hvala
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
S katero napravo ( najceneje in da dela ) bi omogočil, da bi iz iphona predvajal vsebino na lcd TV, ki pa je še klasičen ( se pravi ne smart).
v osnovi bi šlo prevsem za predvajanje youtube posnetkov, oz prikaz pdf dokumenta ki je na iphonu
pa da je dobava hitra..

hvala
Google Chromecast.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
S katero napravo ( najceneje in da dela ) bi omogočil, da bi iz iphona predvajal vsebino na lcd TV, ki pa je še klasičen ( se pravi ne smart).
v osnovi bi šlo prevsem za predvajanje youtube posnetkov, oz prikaz pdf dokumenta ki je na iphonu
pa da je dobava hitra..

hvala

Tukaj je še cenejši in hitrejša dobava

 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
A dela tudi Mi stick?

ker je res za obcasno uporabo med 30-60min na dan, bi rad dal cimmanj, drugace se mi ze bolj splaca prenosnik prizgat ( je pa na tv vecja slika - kar pride prav)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
A dela tudi Mi stick?

ker je res za obcasno uporabo med 30-60min na dan, bi rad dal cimmanj, drugace se mi ze bolj splaca prenosnik prizgat ( je pa na tv vecja slika - kar pride prav)
Starejši Mi stick, ki ga prodaja mishop za 39€ nima vgrajenega chromecasta, ki omogoča enostavno zrcaljenje, novejši na mimovrste je pa dražji od box S in je dokaj slabo ocenjen.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Za Youtube bo Chromecast ok, za karkoli drugega pa odvisno od aplikacije.

Če hočeš zrcalit zaslon s poljubno vsebino, rabiš bodisi lightning to HDMI adapter ali pa AppleTV (oziroma TV z vgrajenim AirAplay(2)). Obstajajo sicer tudi AirPlay receiver appi za AndroidTV in razni kitajski AirPlay dongli, ampak po mojih izkušnjah ne deluje enako dobro/zanesljivo.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Za Youtube bo Chromecast ok, za karkoli drugega pa odvisno od aplikacije.

Če hočeš zrcalit zaslon s poljubno vsebino, rabiš bodisi lightning to HDMI adapter ali pa AppleTV (oziroma TV z vgrajenim AirAplay(2)). Obstajajo sicer tudi AirPlay receiver appi za AndroidTV in razni kitajski AirPlay dongli, ampak po mojih izkušnjah ne deluje enako dobro/zanesljivo.
Obstajajo aplikacije na App Storu, ki omogočajo castanje screena (aka screen mirroring) na Chromecast naprave. Ni potreben AirPlay.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Za Youtube bo Chromecast ok, za karkoli drugega pa odvisno od aplikacije.

Če hočeš zrcalit zaslon s poljubno vsebino, rabiš bodisi lightning to HDMI adapter ali pa AppleTV (oziroma TV z vgrajenim AirAplay(2)). Obstajajo sicer tudi AirPlay receiver appi za AndroidTV in razni kitajski AirPlay dongli, ampak po mojih izkušnjah ne deluje enako dobro/zanesljivo.
Lightning to hdmi adapter - ta opcija bi bila super ( je pa cenovno tolk kot cromcast ) ni nix cenejsega
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Obstajajo aplikacije na App Storu, ki omogočajo castanje screena (aka screen mirroring) na Chromecast naprave. Ni potreben AirPlay.
Obstaja ja, ampak a katera dejansko deluje tako kot je treba? Sem probal eno, za katero hočejo 30€ letno, pa je zaštekala po 30s, potem v drugo nekako delovala, ampak slika slabša kot pri AirPlayu in namesto nekaj 10ms zamika, nekaj sekundni (5+) delay, uglavnem brezveze, če mene vprašaš. Medtem ko AirPlay deluje v nulo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
a nima aplikacija Home od chromecasta tudi zrcaljenje?

kaj pa kabel hdmi, iz telefona?

sej casovno ni problem zrcaljenje, ker ce dela, dela. ce pa steka pa pac steka...

se mi zdi da je tud od tv odvisno to zrcaljenje... jest mam tud mal starejsi smart tv, pa ne dela tako lepo kot na kaksnem novejsem...
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.413
637
113
Meni odlično dela MiraCsreen G2. Iz kitajske za 12€.
preko wifi, ios in android.