Slika iz telefona na smart TV Philips 49pus7150

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Imam:
- smart TV Philips 49pus7150
- telefon Samsung galaxy S6

Na TV bi rad prikazoval vsebino (posnete slike, videe, filme..) iz telefona pa mi ne uspe.

Ima kdo enako ali podobno TV in bi mi lahko svetoval?

Glede na to, da je TV nova in je bila celo zmagovalec testa v reviji Monitor pred meseci, predvidevam, da ne rabim kupiti Chromecast.

Na telefonu sem vklopil Screen mirroing, a ni našel TV-ja.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
banalno vprašanje: TV ima povezavo na internet (wifi, LAN)?
smile-1.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
751
113
pa sta v istem omrežju? jaz sem se zadnjič na telefonu igral s telemachovim UNIFI omrežjem, naslednji dan pa mi telefon ni več našel nobene naprave v moji domači mreži. dostop do interneta je delal, naprav pa ni našel. šele čez nekaj časa sem ugotovil, da ko sem prišel domov, se je privzeto povezal na UNIF omrežje in ne domači wlan.
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Moj TV je preko Wi-fi povezan v internet in deluje (dela Youtube in še kaj).
Omrežje je samo eno, na njem TV in telefon.
Na TV je nameščen Google cast.

@Ant:

Kako naredim to :"Zato moraš odstraniti cast posodobitev. "

S katero? " Z eno drugo aplikacijo pa je stvar delovala. "

Kateri Philips TV imaš?
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Citat:
Uporabnik ant pravi:
Imam isti tv 7150. Ko sem šel na play sem izbral eno izmed zastonjskih appov - Allcast in je cast deloval.
Bom pa še sprobal cast plugin za es file explorer.

LP

Sem namestil Allcast na telefon, v sobi s TV-jem sem vklopil to aplikacijo in je našel TV, to pa je tudi vse. Slika iz telefona se ni prikazala na TV-ju. A tebi se je? Kaj si še potem naredil?

Kaj moraš pritisniti na daljincu od TV?
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Ta televizor philips-49pus7150 je zmagovalec na testu revije Monitor za december
http://www.monitor.si/revija/december-2015/

V opisu na linku
http://www.monitor.si/clanek/philips-49pus7150/170972/

piše:
"..Televizor upravljamo bodisi z nadgrajenim klasičnim daljincem, ki ima na hrbtni strani vgrajeno priročno tipkovnico, ali pa <strong>prek storitve Google Cast </strong>z drugo pametno napravo z zaslonom, občutljivim na dotik, kar še olajša krmarjenje po spletnih straneh, aplikacijah in drugih vsebinah..."

Torej, bi naj bilo to možno.

V navodilih nič na to temo, če pa guglam "Google Cast philips-49pus7150" pa mi najde samo opise te televizije po raznih trgovinah.

Glede na to, da je TV dober, saj je zmagal na testu, sem upal, da mi bo kdo pomagal, ki ima enakega ali podobnega...
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Citat:
Uporabnik ant pravi:
Probej še z es file manager in njegovim cast dodatkom. Meni je allvcast delal in prikazal fotko, bilo pa je to zelo počasno. Film praktično ni deloval.

Poizkusi odstraniti posodobitve Google cast in poskusi ponovno.

Če prav razumem, tudi tebi nič ne dela zadovoljivo ali.... ? (prikaz vsebine telefona na TV)