Minimalni dohodek - rubež na TRR

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Mene pa zanima če kdo ve točno kako je v primeru da imaš rubeža na TRR in dobiš vsak mesec nakazilo pod minimalca ali minimalec. Vem da se rubež ne sme opraviti, me pa zanima samo eno, koliko časa ima dolžnik da ta denar dvigne ali zapravi iz tega TRR? Torej ali lahko npr. 300€ obleži gori in pride drug mesec zopet 300€ in ta akomulacija še ni dovolj za rubež ali...? Hvala...
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
A ti se zafrkavaš? Ravno to sprašujem če mora človek iti prejemek dvigniti na dan penzije ali lahko gre naslednji dan ali ima časa 14 dni. Pa sploh ni bilo vprašanje o znesku, vse kar je nad določen znesek se pobere dol TAKOJ.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Če prav mislim potem ta penzija (400€) lahko ostane v nedogled gor, ker je itak ne moreš rubiti. Šele ko bosta na računu 2 in nekaj penzij ti bodo razliko nad cca 914 € rubili. Mislim, da je meja 76% bruto minimalne plače in pod to ne moreš iti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
6
48
Murska Sobota
Mene pa zanima če kdo ve točno kako je v primeru da imaš rubeža na TRR in dobiš vsak mesec nakazilo pod minimalca ali minimalec. Vem da se rubež ne sme opraviti, me pa zanima samo eno, koliko časa ima dolžnik da ta denar dvigne ali zapravi iz tega TRR? Torej ali lahko npr. 300€ obleži gori in pride drug mesec zopet 300€ in ta akomulacija še ni dovolj za rubež ali...? Hvala...
mesec dni, potem je to prihranek, saj tega nisi porabil... in maznejo
 
  • Všeč mi je
Reactions: delavec44

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Omejitve izvršbe obstajajo tudi v primeru ko je govora o izvršba na TRR. Omejitve izvršbe se v tem primeru nanašajo na tiste prejemke, ki so izvzeti iz izvršbe. Zanje velja, da lahko banka po njih poseže šele po tem, ko je potekel en mesec od priliva. Omejitve izvršbe v tem primeru niso trajne narave, vseeno pa to lahko postanejo, v kolikor bo dolžnik redno (na mesečni ravni ) poskrbel za porabo teh iz izvršbe izvzetih prejemkov.

 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun