MINI AV RECIEVER

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Audyssey Surround zvočnikov ne zazna ker so na ZONE 2...

Soba je precej manjša kot je bila prej...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Prejsnja soba je ocitno akusticno bila boljsa za te zvocnike. Sedaj pravis da je obcutno manjsa in bo to razlog, da se bas ne razvije prav. Probaj jih sam za foro dati v kot na tla...bi moral biti malce mocnejsi bas. Kaj basreflex imas spredaj al zadaj? Pa od kota jih umakni vsaj ene 20cm...probaj pa porocaj.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Še kar isto...Ne dobim iz njih kar sem bil navajen...

Komplet DALI-jev sem kupil nekje konec Januarja (2 x Spektor 2, 2 x Spektor 6, Spektor Vokal pa še en SUB od Dalija) ...

- Zaradi selitve sem nato komplet pospravil razen bookshelfov, ki so bili takoj v uporabi... Na AVR sem na FRONT L/R priklopil zgolj SPEKTOR 2... Soba velikosti 30m2... Zvok je bil bomba - vključno z basi... Kasneje sem dodatno priklopil še SUB in ta 2.1 komplet je bil vrh glave...

- Po selitvi sem priklopil kompleten sistem v drugo sobo (isto cca. 30m2) s tem da sem na FRONT izhod priklopil večje SPEKTOR 6... SPEKTOR 2 so bili priklopljeni na SURROUND. Sistem igral vrhunsko...

- Nato sem prišel na idejo da bi v sosednjo sobo (16m2) napeljal samo komplet SPEKTOR 2... Nisem delal ZONE 2 ampak sem jih pustil na SURROUND kot del 5.1. sistema... Zvočniki še vedno igrali kot na začetku...

- Potem pa sem vezal zvočnike na SURROUND BACK (naredil ZONE 2) in od takrat pa to ni več to...

Berem User manual pa ne najdem kaj hudiča bi še spremenil, da bi dobil tisti prvotni zvok iz njih...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Priključi jih na front L in R, da izlicis vpliv receiver ja Oz sobe. Če ti bo v novi sobi spilalo bolje, je kriv receiver. Če ti bo enako slabo, potem je soba.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Cakaj, v 16 sobi si dal zvocnike na surround in je delalo odlicno, ko pa si preklopil na zone 2, kar pomeni, da je celotno frekvencno obmocje slo v zvocnike, pa deluje slabo. Po logiki bi moralo biti ravno kontra. Ce ti je v 16 sobi ze delalo odlicno, potem je nekaj z ojacevalcem krivo.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Cakaj, v 16 sobi si dal zvocnike na surround in je delalo odlicno, ko pa si preklopil na zone 2, kar pomeni, da je celotno frekvencno obmocje slo v zvocnike, pa deluje slabo. Po logiki bi moralo biti ravno kontra. Ce ti je v 16 sobi ze delalo odlicno, potem je nekaj z ojacevalcem krivo.

Tako je...

Slikca priklopov... ZONE 2 dela samo na SURROND BACK, ne na SURROND...

1601199090696.png
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Poglej, ce mas v ECO mode?...za vsak slucaj...pa poglej, kako moc da ven Zone 2 ojacevalec...lahko, da je manjsa od ostalih izhodov...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
V specifikacijah oz. najdi service manual/specification od tvojega modela.
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Zej sem se nekaj igral in sem še ZONE zajebal... Nimam več ločeno poslušat ''source''... Če v dnevni spremenim radijsko postajo mi jo spremeni še v pisarni... Znoru bom... :)