hisni kino/fm tuner/soundbar?

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
148
43
Rad bi se znebil 25 let starega glasbenega stolpa, obenem pa še playerja.

Iščem napravo, ki bo imela/omogočala:
- predvajanje filmov, slik, muzike iz usb kljuca in mreznega diska
- youtube
- fm tuner
- ojačevalec in 2 ali 3 zvocnike
- bluetooth povezavo za predvajanje muzike iz tablice oz. telefona
- moznost sprejemati sliko in zvok preko dlna
- ima display za osnovne funkcije (npr. radio ali predvajanje glasbe), da ne rabim prižigat tv
- ima vhod za zvok iz tv


Ne spoznam se na te zadeve, mogoče vse to niti ne obstaja... še nekak najbližje temu bi bil 2din avtoradio, kar bi tudi bla varianta, če ima hdmi izhod.

Zadevo bi povezal na cca 5 let staro plazmo Panasonic.


Hvala za nasvete!

-
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
na hitro bi rekel, da potrebuješ 2-3 naprave.

- hi-fi receiver (ves zvok gre preko njega, ima fm radio, internetni radio, ima tudi bluetooth, tudi dlna, ima svoj zaslon oz ga lahko upravljaš preko telefona/tablice, tudi zvok iz tv gre lahko v njega)
- za filme, youtube, slike... pa androidni media player (imaš že odrpto temo z miljon predlogi)
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Morda se motim, ampak obstajajo soundbari ki imajo vse te funkcije, cenovno pa res niso najbolj ugodni.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
bi znalo obstajat.
Samo so ponavadi take all in one naprave bolj švoh.
Vsaj pri predvajalniku sem prepričan, da je ozko grlo.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
148
43
Razmišljam o tem:

- http://www.pipo-store.com/review/product/list/id/145/
- stereo ojačevalec z input selektorjem ter vsaj 2 vhodi (TV/ android box)
- zvočniki

Tu je kompromis - namesto FM tunerja bi špilal internetni radio, pa CDjev nebi imel (ki ga pa lahko dam v enega od računalnikov, ki so v hišni mreži).

Kaj menite?
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik damo pravi:
Rad bi se znebil 25 let starega glasbenega stolpa, obenem pa še playerja.

Iščem napravo, ki bo imela/omogočala:
- predvajanje filmov, slik, muzike iz usb kljuca in mreznega diska
- youtube
- fm tuner
- ojačevalec in 2 ali 3 zvocnike
- bluetooth povezavo za predvajanje muzike iz tablice oz. telefona
- moznost sprejemati sliko in zvok preko dlna
- ima display za osnovne funkcije (npr. radio ali predvajanje glasbe), da ne rabim prižigat tv
- ima vhod za zvok iz tv


Ne spoznam se na te zadeve, mogoče vse to niti ne obstaja... še nekak najbližje temu bi bil 2din avtoradio, kar bi tudi bla varianta, če ima hdmi izhod.

Zadevo bi povezal na cca 5 let staro plazmo Panasonic.


Hvala za nasvete!

-

Tale Harman Kardon ima vse to, kar si ti želiš:
BDS 580
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
android je že zastarel.
kako dober je za filme pa poglej na yt. važno je, da ima dobro grafično, da jo zna Kodi izkoristet.
Pa zna bit zelo moteče in vrjetno procesorsko obremenjajoče, če hkrati s tv gori še lasten zaslon. Treba tudi preverit kako deluje.

Sam nisem ravno za take kitajske križance.

Zgornji harman kardon zgleda veliko bolje.
Če pa se pri filmih zašteka, pa še 100€ zraven za predvajalnik.

Raje kak € več na začetku pa imaš potem par let mir in uživaš. Ne pa da imaš skos neke probleme in več dela z napravo, kot užitkov z uporabo.
 

DoR

Pripravnik
2. sep 2007
247
0
16
ksz.

Razmisljam o "dvigu" TVja iz police na steno. Racunalniski zvocniki, ki jih imam trenutno priklopljene in so skriti zadaj, ne bodo vec izgledali tako estetsko, zato razmisljam o soundbaru.
Konkretno o Yamaha YSP-1400 .

Imate kaksno mnenje, alternativni predlog...?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Kaj pričakuješ od soundbara, dejansko prostorski zvok ali pač samo nekaj, da zveni bolje od TV zvočnikov?

Imaš primerno sobo za pravi učinek soundbarja?
 

DoR

Pripravnik
2. sep 2007
247
0
16
Zelim nekaj boljsega od zvoka, ki ga ponujajo zvocniki v TV, mogoce tudi boljsega od trenutnih racunalniskih zvocnikov.

Poleg SB-ja ne zelim imeti se dodatnega nizkotonca, ker ga nimam kam postaviti.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Ključno vprašanje tu je, če imaš primerno sobo za dosego optimalnega virtualnega prostorskega zvoka, ki ga SB lahko ustvari....če je primerna soba, oz če je sploh želja po tem?

Če je razlog samo zvok, potem je ta SB ok, če pa želiš tudi prostorskega, seveda na nivoju, potem pa bo treba kaj boljšega kupiti. Lahko tudi rabljenega, audio zadeve načeloma z leti samo dobivajo kvaliteto, tako da ni straha o zgrešenem nakupu rabljenih
smile-1.gif
 

DoR

Pripravnik
2. sep 2007
247
0
16
Ce je treba imeti primerno sobo za optimalen zvok, potem je verjetno nimam
smile-1.gif


Ne vem, kaksna mora biti soba...imam en skupni prostor (kuhinja + jedilnica + dnevna), ca 35m2, strop ca 3m visok.
TV in kavc sta postavljena recimo temu v desno polovico sobe.

Zelja po vsaj malo surrounda je...ampak treba je vzeti v zakup, da ravno nek audiofil nisem.

Glede na proizvajalca in vsaj malenkost visjo ceno sem mislil, da sem trofnil vsaj spodnji del srednjega razreda :D

Imas mogoce predlog, kaj bi bilo bolj na nivoju od predlaganega SBja?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Bolj je važno koliko imaš ravnih sten, brez oken, da se lahko zvok lepo odbije od njih.

Poglej za takšne modele, ki imajo priložen mikrofon za kalibracijo. To pomeni, da se mikrofon postavi tja, kjer bi naj sedel ti, potem greš ven iz sobe in sistem se sam "uglasi". Če tega ni, veš da ne more biti kvalitetno, saj logično
smile-1.gif


Potem pa je vse odvisno od tvojega setupa, ali želiš 3D 4k hdmi passthrou, ali želiš da podpira DTS X in atmos zvok, ali pa nisi zahteven in boš gor peljal samo DTS/DD... Začne se z rabljenim modelom YSP 600
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.346
6.536
113
Ysp 5600 ima 8 zvočnikov obrnjenih gor, tako da podpira tudi atmos in dts x
wink-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.467
113
V temo bi se vključil s podobnim vprašanjem. Namreč v kakšnem mesecu ali dveh, bi za novo stanovanje potreboval TV, kakšen hišni kino, oziroma podbno zadevo, ter TV medijski predvajalnik. Glede na cene, bi želel:

- TV z diagonal0o 50''-55'' (cena do cca. 700€)
- po prebranem bi kot media player imel MINIX (potreboval bi pojasnilo za kaj vse je uporabno)
- zvočnike (soundbar, hišni kino itd...)

Ker o teh stvareh nimam pojma, sem odprt za nasvete. Seveda pa je pomembna cena.

Lep pozdrav
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
polej si review-e.
Pač jst imam rad čim več opcij... zato pogrešam fm radio, hdmi priklop, pa morda še internet radio.
Sicer ima BT in lahko radio oz glasbo rešiš preko telefona.

Če si pravilno predstavljam priklope, bi recimo PC ali nek video player priklopil preko hdmi direkt na tv, iz tv pa optiko na soundbar. Problem je, da vsi tv-ji ne ponujajo passthrough preko optike. Če imaš nesrečo, bo na soundbar prišel le stereo zvok. Nekega surrounda iz tega itak v nobenem primeru ne bo, ampak mene to moti:)
Če imaš več naprav prključenih na tv, pa lahko rešiš z optičnim razdelilcem, pa zvok iz naprav spelješ direkt v soundbar.

Pa tega moreš postavit na omarico, ker ima base na dol obrnjene, da se odbijajo od omarice. da ti ne bo potem kristal žvenketal:)
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.467
113
Nekje sem bral, da če uporabljaš TV medijski predvajalnik, kot je recimo Minix X8 H Plus, ne potrebuješ smart TV. Torej bi si lahko kupil cenejši TV, z manj funkcijami in za zabavo uporabljal medijski predvajalnik?
Če sem prav razumel, z uporabo TV media player-ja lahko gledaš filme in serije direktno iz neta in ni potrebno snemati torrente. Ker v teh zadevah nisem up to date in sem v preteklosti uporabljal samo WD TV player, ki je deloval tako, da sem posnete torrente naložil na USB ključek in ga priključil v WD player. Za LIve varianto sem kasneje bral, da ni potrebno fizično prenašanje torrentov na ključek, ampak jih direktno streama iz računalnika. Posneti pa je torrent še vedno bilo potrebno. Torej, da zaključim kar me zanima. Z novejšimi medijskimi predvajalniki, kot so Apple TV, Cromcaste, Nvidia Shield, Minix itd... snemanje torrentov odpade? Še kaj kar je pomembno in je potrebno vedeti?