hisni kino/fm tuner/soundbar?

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
odpade samo v primeru, da si pripravljen požreti par ostalih minusov:)

Moja izkušnja;
za filme uporabljam Kodi (do dela tako na teh malih android predvajalnikih, kot na pc-ju).
V ta kodi lahko namestiš en kup dodatkov. Pa sem probal ena dva za filme in serije...

Najdem film/serijo, pa morem potem izmed cca 20 serverjev enga izbrat. Probaš enga, druzga, tretjega. Včasih ti rata v prvo:) ali pa ti čez 5min ven vrže.
Slika je daleč od FHD ali HD oz moraš imeti kar zelo srečo, da je solidna. Zvok je tudi po večini samo stereo pa tudi kvaliteta bolj tako-tako. Podnapisov pa praktično skoraj ni. Za serije še nekak, če jih gledaš dost z zamikom. Za filme pa ne vem, če sem katerga našel.
žPa dobro internetno povezavo tudi potrebuješ. Sploh če bi res kake hd filme gledal
Vglavnem po parih pokvarjenih večerih sem to opustil in se raje poslužujem stare preverjene metode;)

Obstajajo tudi dodatki, da ti kodi vleče filme, samo more potem kodi laufat čez cel zaslon. oz moogče obstaja kak trik, da se skrije zadaj in laufa samo kot proces...
Za android playerje imaš itak trgovino pa si naložiš app za torrente... in je potem isto kot na pc-ju
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.799
1.313
113
123
Non smart tv skoraj ne obstaja več, lahko pa kupiš takega kateri ima android (sony in philips-ne priporočam) in naložiš gor xbmc(kodi) ali spmc in narediš kot si zgoraj opisal streamanje torrentov brez nalaganja.
Tako ti ob enem odpade nakup namenskega predvajalnika, kako se pa stvar v resnici obnese, pa poišči na netu ali bo pa kakšen uporabnik povedal
pozdrav.gif
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.464
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
odpade samo v primeru, da si pripravljen požreti par ostalih minusov:)

Moja izkušnja;
za filme uporabljam Kodi (do dela tako na teh malih android predvajalnikih, kot na pc-ju).
V ta kodi lahko namestiš en kup dodatkov. Pa sem probal ena dva za filme in serije...

Najdem film/serijo, pa morem potem izmed cca 20 serverjev enga izbrat. Probaš enga, druzga, tretjega. Včasih ti rata v prvo:) ali pa ti čez 5min ven vrže.
Slika je daleč od FHD ali HD oz moraš imeti kar zelo srečo, da je solidna. Zvok je tudi po večini samo stereo pa tudi kvaliteta bolj tako-tako. Podnapisov pa praktično skoraj ni. Za serije še nekak, če jih gledaš dost z zamikom. Za filme pa ne vem, če sem katerga našel.
žPa dobro internetno povezavo tudi potrebuješ. Sploh če bi res kake hd filme gledal
Vglavnem po parih pokvarjenih večerih sem to opustil in se raje poslužujem stare preverjene metode;)

Obstajajo tudi dodatki, da ti kodi vleče filme, samo more potem kodi laufat čez cel zaslon. oz moogče obstaja kak trik, da se skrije zadaj in laufa samo kot proces...
Za android playerje imaš itak trgovino pa si naložiš app za torrente... in je potem isto kot na pc-ju

Super, hvala lepa za pojasnilo.
Torej se ti še vedno držiš preverjenega snemanja torrentov?
Kodi si naložil na medijski predvajalnik ali na PC?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Kodi imam na pc-ju, vzadi pa laufa še utorent katerga sem naštimal tako, da zna sam iz mape začet vlečt nov film. torej samo shranim torent v mapo on pa to najde in začne dol vlečt v določeno mapo. Praktično skoraj nobenga dela:)
Ja, še po starinsko delam, ker mi ni hujšega kot gledat film s slabo sliko in zvokom, pa da mi ga vmes še ven vrže;) Ko bi se spravu na babo, pa jo vmes začne glava bolet:)))
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.464
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Kodi imam na pc-ju, vzadi pa laufa še utorent katerga sem naštimal tako, da zna sam iz mape začet vlečt nov film. torej samo shranim torent v mapo on pa to najde in začne dol vlečt v določeno mapo. Praktično skoraj nobenga dela:)
Ja, še po starinsko delam, ker mi ni hujšega kot gledat film s slabo sliko in zvokom, pa da mi ga vmes še ven vrže;) Ko bi se spravu na babo, pa jo vmes začne glava bolet:)))

Hvala za pomoč
Sem za test poizkusil,namestiti Kodi na računalnik. Na Youtube sem gledal hrvaška navodila, vendar je pri določenem koraku bilo v v predstavitvi drugače kot pri meni. Ni šlo in sem izbrisal vse skupaj.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kaj pa ti ni šlo??
sej samo exe in par klikov "next"??

edino potem je dost dela, da si vse nastaviš.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.464
113
Prišel sem do tam, ko dodajaš Adds On. na Youtube je bilo drugače, kot je kazalo meni. Lahko da je bil tisti Youtube starejši. Videl sem, da za filme najbolj priporočajo 1Channel in Genesis. Samo nisem prepričan v kvaliteto filmov pri tem Kodiju.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
nisi dojel point kodija:)
Kodi je "filmska knjižnica". Imaš vse lepo spravljeno, lepe slikce, opise, z en daljincem vse upravljaš... če si frik si vse avtomatiziraš in on sam potem išče in dol vleče nove filme in serije... pa še kup drugih stvari kar pač znajo addoni delat.
pa men prov pride, ker zna uporabljat grafično in ne rabim super močnega pc-ja za fhd filme.

z netflixom pa nimam izkušenj. ni pa zastonj;)
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.464
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
nisi dojel point kodija:)
Kodi je "filmska knjižnica". Imaš vse lepo spravljeno, lepe slikce, opise, z en daljincem vse upravljaš... če si frik si vse avtomatiziraš in on sam potem išče in dol vleče nove filme in serije... pa še kup drugih stvari kar pač znajo addoni delat.
pa men prov pride, ker zna uporabljat grafično in ne rabim super močnega pc-ja za fhd filme.

z netflixom pa nimam izkušenj. ni pa zastonj;)

Kodi sam vleče torrente ali...?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
se mi zdi, da se da neki naštimat. sam vrjetno ne s partisa:)
poglabljal se nisem, v spominu pa imam, da naj bi se dalo...
pač je odprtokodna zadeva in folk svašta razvija;)
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.464
113
Trenutno uporabljam Partis in BS Player. Ko zalaufam BS Payer mi že sam avtomatsko poišče podnapise. Res pa je, da mi pri določenih filmih in nekaterih epizodah BS Player javi error in noče odpreti fajla. Ko potem uporabim VCL Player, mi odpre vse, samo tam mi ne išče podnapisov. Kar me zelo moti. Vsekakor pa mi je BS Player vizualno bolj všeč.

Katere Add-one na Kodi-ju pa priporočate za gledanje filmov in popularnih serij?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.343
6.535
113
Idealna je kombinacija micro PCja, recimo odroida in pa TVja. Seveda rabiš takšen odroid ki podpira kodi.

Potem pa na ta PC vržeš gor linux, potegneš dol torrent in predvajaš v kodiju.

kodi omogoča direktno gledanje, ampak je bolj poj v rit kvaliteta, edino če plačaš.
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Trenutno uporabljam Partis in BS Player. Ko zalaufam BS Payer mi že sam avtomatsko poišče podnapise. Res pa je, da mi pri določenih filmih in nekaterih epizodah BS Player javi error in noče odpreti fajla. Ko potem uporabim VCL Player, mi odpre vse, samo tam mi ne išče podnapisov. Kar me zelo moti. Vsekakor pa mi je BS Player vizualno bolj všeč.

Katere Add-one na Kodi-ju pa priporočate za gledanje filmov in popularnih serij?

Poglej tukaj, sam sem dobil vse odgovore, ki sem jih rabil

https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t=8626
https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t=8632
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.464
113
Citat:
Uporabnik pol3ni pravi:
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Trenutno uporabljam Partis in BS Player. Ko zalaufam BS Payer mi že sam avtomatsko poišče podnapise. Res pa je, da mi pri določenih filmih in nekaterih epizodah BS Player javi error in noče odpreti fajla. Ko potem uporabim VCL Player, mi odpre vse, samo tam mi ne išče podnapisov. Kar me zelo moti. Vsekakor pa mi je BS Player vizualno bolj všeč.

Katere Add-one na Kodi-ju pa priporočate za gledanje filmov in popularnih serij?

Poglej tukaj, sam sem dobil vse odgovore, ki sem jih rabil

https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t=8626
https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t=8632

Sem tudi že s
  • orum in ga imam namen prebrati, samo zaenkrat si š nisem vzel časa. Hvala lepa.
    smile-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.464
113
Danes sem bil v Italiji v Unieuro in v oči mi je padel tale novi LG TV:





Zanima me, če ima kdo izkušnje s tem TV-jem, oziroma ga pozna? Ker TV ne želim kupiti v Italiji, ampak v SLO ali Avstriji, me zanima tudi, če kdo ve kje ga lahko dobim iz koliko € stane?
V Italiji so mi rekli da ima garancije 1 leto, kar se mi zdi malo, saj mislim, da je praktično povsod 2 leti. Nisem pa prepričan.
Glede na specifikacijo TV, me zanima ali je uredu, ali je boljše pogledati za drugim?

Lep pozdrav