Hišni kino s HDMI

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Imam Philipsov hišni kino, ki ima sicer super zvok in ga po eni strani sploh nebi rad menjal, ampak je zastarel in ima samo SCART priklop.

Rad bi nekaj s HDMI, da lahko DivX-e gledam preko njega - imam tak veliko zbirko posnetih filmov, da je ''dobri stari'' DVD pogosto v uporabi. Vzel bi za nekje okoli 150€.

Tale Philipsov se mi zdi po specifikacijah precej dober: http://www.prenosnik.net/izdelek_HIS-NI-KINO-PHILIPS-HTS3270-12-HTS3270-12-

Pri Philipsu me moti le to, da nima skoraj nič možnosti nastavljanja zvoka (samo shranjeni programi), čeprav je zvok že pri flat nastavitvi super.

Potem en na Bolhi prodaja tole: http://www.bolha.com/oglas1272393720/avdio-in-video

Ima manj močne zvočnike, nimam pojma kak LG zveni, ampak podpira nekatere stvari, ki jih Philips ne (Dolby TrueHD, DTS-HD Audio).

Potem pa še tale Samsung: http://www.ceneje.si/avdio-vid...50_-_CX0013A5E6

Samsung mi je všeč zato, ker sem kupil Samsungov LCD in bi se naj dalo potem tudi hišni kino upravljat preko enega daljinca.

Potem še en Sony na Bolhi: http://www.bolha.com/oglas1272042034/dvd-sistem-za-domaci-kino-sony

Zadeva je po moje zvokovno en razred nad prej naštetimi, moti me edino, da nima nobenega pametnega Audio vhoda (iz TV bi speljal zvok na hišni kino preko optičnega kabla).

Kaj vzet? Važna mi je na prvem mestu kvaliteta zvoka, na drugem brezhibno predvajanje DivX posnetkov (s podnapisi vred seveda...).
 

HrabiaMol

Fizikalc
28. jul 2007
1.400
1
38
Ravno takle sony je prijatelju izdihnil po malo več kot dveh letih uporabe. Ne daje več slike.

Drugače pa en nasvet če že kupuješ, preveri tudi če predvaja *.mkv datoteke, da boš še kaj v HD lahko pogledal recimo
wink-1.gif
Vsaj meni je bilo to precej pomembno pri nakupu, ampak eno leto nazaj ni bilo nič takšnega v ponudbi nikjer..
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Če ti je na prvem mestu kvaliteta zvoka, pol na ta plastik-fantastik hišna kina kar pozabi. Primakni še par 100 EUR zraven, pa si privošči kak osnovni hifi receiver (npr. Yamaha) + Infinity Primus zvočnike. S tem boš vsaj imel kvaliteten zvok in pa mir naslednje 5 let.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Če ti je na prvem mestu kvaliteta zvoka, pol na ta plastik-fantastik hišna kina kar pozabi. Primakni še par 100 EUR zraven, pa si privošči kak osnovni hifi receiver (npr. Yamaha) + Infinity Primus zvočnike. S tem boš vsaj imel kvaliteten zvok in pa mir naslednje 5 let.

Zakaj pa samo 5 let? S plastik fantastik maš dlje časa mir, s tem kar ti predlagaš pa si rešen za 15 minimalno. Kvaliteten zvok je pač kvaliteten, verjetno ga potem ne bo zanimalo auvdiofilska oprema....
rolleyes-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
@HrabiaMol - Samsung, ki sem ga naročil, podpira mkv preko USB-ja, tak da je to rešeno, potrebujem samo optični vhod v hišni kino, da povežem zvok iz TV-ja.

@Goran_82 - za poslušanje glasbe imam dobro poskrbljeno s Onkyo sistemom, hišni kino potrebujem izključno za filme.

Sicer pa se mi zdi, da bom vzel Philipsa. LG ne podpira predvajanja filmov preko USB-ja (ni mi sicer nujno, ampak če že ima USB, naj bo vsaj uporaben). Sony nima digitalnih vhodov (z nekimi Digital Media Port Adapterji se ne mislim zezat), Samsung pa ne podpira DTS.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
meni je fajn da imam oboje iste znamke Lg, ker potem preko istega tv daljinca kjer ustavim ali predvajam film iz usb diska na tvju, še spreminjam volume zvoka z istim tv daljincem, drugače moraš med filmom če hočeš zvok hišnega kina spreminjat, naknadno menjat tv daljinec z daljincem hišnega kina, kar predstavlja določen fizični in psihični napor. Daljinec imaš za hišni kino bolj za priziganje in ugasanje le tega.
 
Nazadnje urejeno:

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
@HrabiaMol - Samsung, ki sem ga naročil, podpira mkv preko USB-ja, tak da je to rešeno, potrebujem samo optični vhod v hišni kino, da povežem zvok iz TV-ja.

@Goran_82 - za poslušanje glasbe imam dobro poskrbljeno s Onkyo sistemom, hišni kino potrebujem izključno za filme.

Sicer pa se mi zdi, da bom vzel Philipsa. LG ne podpira predvajanja filmov preko USB-ja (ni mi sicer nujno, ampak če že ima USB, naj bo vsaj uporaben). Sony nima digitalnih vhodov (z nekimi Digital Media Port Adapterji se ne mislim zezat), Samsung pa ne podpira DTS.


Hočeš dober zvok, pa tak krš gledaš?? Se zajebavaš?? Rabiš multimedijski predvajalnik, ki ga zvežeš na Onkyota pa imaš mir.. Razn če imaš receiver toliko star da nima HDMI.

Da ne bom pretiraval in bom raj napisal, ker te kište gledaš: glej novega LG-ja, HT805SH bere prek USB. Oz Sony DAVTZ230
 
Nazadnje urejeno: