Migranti so že (spet) v Sloveniji - 4. del

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
No, npr. v Avstriji, če me policaj ustavi, ga čisto nič ne briga, če ne znam niti črke po avstrijsko. Boli ga kjuratz oz. "Sam sebi si si kriv, če švedraš brez pameti (in znanja jezikov) naokoli".

Pri nas - damo tujcu še plačanega uradnega zastopnika, da bi nas razumel, da je vozil 5 km/h prehitro. Ali da je nezakonito prestopil državno mejo.

Pri nas, v ponosni Sloveniji. Brez vazelina. :rolleyes:

S tem da se avstrijec nikoli, ampak NITI NIKOLI, ne vpraša, samega sebe, "Zakaj bi pa moral pojasnjevati zadeve v moji državi v npr. neki mandarinščini". Ali pa nekem bantu jeziku.

V Avstriji boš prav lepo dobil prevedeno kazen po pošti domov, če se boš tam delal "nič ne vidim, nič ne slišim" in če slučajno ne ti in ne policaj ne znata angleško. Ozeroma boš šel z njim na postajo po prevod.
Tako da ne lapaj preveč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
V Avstriji boš prav lepo dobil prevedeno kazen po pošti domov, če se boš tam delal "nič ne vidim, nič ne slišim" in če slučajno ne ti in ne policaj ne znata angleško. Ozeroma boš šel z njim na postajo po prevod.
Tako da ne lapaj preveč.

Jaz pred leti ko so me ustavili tudi nisem nič zvedel. Moja nemščina je samo toliko da povem kdo sem in od kje policist pa ni znal angleško. Jih je bilo veliko ker je bila kontrola na postajališču pa ni noben drug prišel. Kar sem razumel da neki ni v redu z mojimi dokumenti tri četrt ure sem tam stal ko idiot potem je blo pa "alles klar" in sem peljal naprej.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

No, npr. v Avstriji, če me policaj ustavi, ga čisto nič ne briga, če ne znam niti črke po avstrijsko. Boli ga kjuratz oz. "Sam sebi si si kriv, če švedraš brez pameti (in znanja jezikov) naokoli".

Pri nas - damo tujcu še plačanega uradnega zastopnika, da bi nas razumel, da je vozil 5 km/h prehitro. Ali da je nezakonito prestopil državno mejo.

Pri nas, v ponosni Sloveniji. Brez vazelina. :rolleyes:

S tem da se avstrijec nikoli, ampak NITI NIKOLI, ne vpraša, samega sebe, "Zakaj bi pa moral pojasnjevati zadeve v moji državi v npr. neki mandarinščini". Ali pa nekem bantu jeziku.
V Avstriji boš prav lepo dobil prevedeno kazen po pošti domov, če se boš tam delal "nič ne vidim, nič ne slišim" in če slučajno ne ti in ne policaj ne znata angleško. Ozeroma boš šel z njim na postajo po prevod.
Tako da ne lapaj preveč.

Ja. Sem kaj napačno navedel? Te bo policaj morda "prijateljsko" obravnaval v slovenščini? Tako kot pri nas, ko komaj čakamo, da bi malce šprehali v čefurščinah?
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Dej vbij si v glavo, da je slovenščina v svetovnem merilu en zabačen, minoren jezik, ki ima veliko sreče, da sploh še obstaja. Prej kot boš to spoznal, lažje ti bo.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

NI RES !!!

Izgini, če niti lastnega materinega jezika ne znaš spoštovati.
Pa - če bomo na koncu samo trije, ki sploh še govorimo slovensko, bomo govorili slovensko ! DA TI JE jasno !
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Kaj ni res?
Daj stopi ven iz svoje jame no, zafrustriranec.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ti bom dal kar priložnost : Začni pisat tule v hrvaščini. Bomo zelo hitro videli, kakšen odziv boš imel. :fredi:

Ali pa v angleščini, je čisto vseeno.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Komot, samo pol ti ne boš razumel :evil:
Saj niti v slovenščini ne razumeš kaj ti hočem povedati
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Komot, samo pol ti ne boš razumel :evil:
Saj niti v slovenščini ne razumeš kaj ti hočem povedati

Ok. Lej, vedno sem zase trdil, da sem liberalen. Torej odprt.
Ampak - neke meje pa morajo biti. Če se strinjaš. Ker se imam za deca in ne prostitutko. Če se strinjaš.

Ker - če bi hotel biti prostitutka, bi atu takrat naročil, naj me naredi tako, ne pa za deca. Pa še slovenca.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Sej ni problema. Ti boš pač tisti čudak, ki bo na Kitajca vpil, kako da ne zna slovensko, saj je v Sloveniji.
Jaz sem bom pa z njim zmenil v angleščini.
Kaj je bolje presodi sam.
 
  • Jezen sem
Reactions: brane_new
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sej ni problema. Ti boš pač tisti čudak, ki bo na Kitajca vpil, kako da ne zna slovensko, saj je v Sloveniji.
Jaz sem bom pa z njim zmenil v angleščini.
Kaj je bolje presodi sam.

Ko bom jaz šel na kitajsko - me prav zanima, kako se bodo kaj trudili po slovensko klopotat.

Pa smo zelo pomembna država na svetu. Zame najpomembnejša.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new
I

Izbrisan uporabnik #9334

To ni samo moj problem, je tudi tvoj.
Zame sem najpomembnejši jaz in moja družina. Potem precej daleč nič, potem se šele začne dogajati ostala okolica.

Sva zafilozofirala :D . Ampak - vse drži. :(