Migranti so že (spet) v Sloveniji - 3. del

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj ti naj rečem - da ne verjamem. Sploh takole dobesedno ne.
Povprečna plača je izjemno nedefiniran pojem, oz. je odvisen od toliko dejavnikov, da ... je dejansko imaginaren.

Povprečna plača se bo vsekakor dvignila, že s tem ko se bo dvignila minimalna. Ker je tu masa ... vsaj pol zaposlene populacije.

Produkt se pa zato pač ne bo čisto nič dvignil. Ko že debatiramo. :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113

Saj dobro veš, naga baba (če imaš več kot 5 razredov šole?), da NIMAŠ pravice živeti kjerkoli, kjer se ti sprdne.

Še hrvaški policist me včasih vpraša, sicer res redko, pa sem "bel", ostrižen, počesan in pobrit, kam potujem, včasih celo (sedaj pozimi) vpraša, s kakšnim namenom potujem...
Pa sem EU-jevec.

Pač ne bomo letali po svetu kot štorklje. Imamo državljanstvo neke države in natanko tja pašemo. Nekateri (nacionalisti, patrioti) tja celo pripadamo, ker tako čutimo, ne pa kamorkoli na kuglo.

Če želimo kam drugam, začasno, ali za stalno, moramo imeti urejene dokumente, denar in nenazadnje - dober razlog.
Ugotovitev: "Imam premalo denarja/premoženja" ne more biti razlog, da bi se nekam dobvesedno usrali in bili tam na njihovi grbi!

In če rečem v Ljubljani srbskemu mafijcu, da je čefurska peezda in mi reče, da me čaka metek med oči, a bom dobil zato dobil azil v Avstriji (seznam držav nadaljuj poljubno), ter mesečno 1000 evrov ali več za ždetje in žretje v azilnem domu. ter pitje kave v centrih avstrijskih mest? Ali v predmestjih, vseeno.
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Produkt se pa zato pač ne bo čisto nič dvignil. Ko že debatiramo. :(

Če je pod produkt mišljena produktivnost, bo dejansko tako. Niti za 2%...

Ker že daljnega leta 1975 so nekateri (pretežno so bili to, prisežem, čefurji) govorili: Nihče me ne more tako malo plačati, kot jaz lahko malo naredim.

In ker je Balkan in "balkanstvo" stanje duha, ne pa samo geografski pojem, je to stanje duha do danes prilezlo celo do Norveške.

Se NI ustavilo na hrvaško/slovenski, ali slovensko/avtrijski meji. Niti slučajno...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.280
-8.477
113
Dej bodi mož beseda in ne hodi več na Hrvaško. Bodi lepo v Sloveniji, drži se svojih zaplankanih idej, druge pa pusti pri miru, da potujejo kamor jim paše in če jim je všeč, se tja tudi preselijo.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Dej bodi mož beseda in ne hodi več na Hrvaško. Bodi lepo v Sloveniji, drži se svojih zaplankanih idej, druge pa pusti pri miru, da potujejo kamor jim paše in če jim je všeč, se tja tudi preselijo.

Ne govorim o turistih (potujejo, kamor jim paše, ampak za omejen čas), temveč o "iskalcih dela".
"Naga baba": ti je prišlo na odgovor od jest pa jest (in noben drug)?

Za levake je tudi sicer znano, da orgazmirajo na besede druge osebe, ampak le, če je tudi ta levak...
Kot da bi Marx drkal na Engelsa...

Če pa imaš težave z doseganjem orgazma, pa si omisli tega, ali nekaj podobnega...
 

Priponke

  • sherlockismyholmesboy-unexplained-events-ladies-and-gentlemen-a-spring-loaded-dick-in-a-7023355.png
    sherlockismyholmesboy-unexplained-events-ladies-and-gentlemen-a-spring-loaded-dick-in-a-7023355.png
    92,6 KB · Ogledi: 195

Občasnik

Fizikalc
5. nov 2018
109
75
28
Glede zgoraj citiranega članka iz Mladine.
Kdo in koliko plačuje Mladini za tako skrajno desničarsko libertarianistično-globalistično propagando?
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Saj dobro veš, naga baba (če imaš več kot 5 razredov šole?), da NIMAŠ pravice živeti kjerkoli, kjer se ti sprdne.

Še hrvaški policist me včasih vpraša, sicer res redko, pa sem "bel", ostrižen, počesan in pobrit, kam potujem, včasih celo (sedaj pozimi) vpraša, s kakšnim namenom potujem...
Pa sem EU-jevec.

Pač ne bomo letali po svetu kot štorklje. Imamo državljanstvo neke države in natanko tja pašemo. Nekateri (nacionalisti, patrioti) tja celo pripadamo, ker tako čutimo, ne pa kamorkoli na kuglo.

Če želimo kam drugam, začasno, ali za stalno, moramo imeti urejene dokumente, denar in nenazadnje - dober razlog.
Ugotovitev: "Imam premalo denarja/premoženja" ne more biti razlog, da bi se nekam dobvesedno usrali in bili tam na njihovi grbi!

In če rečem v Ljubljani srbskemu mafijcu, da je čefurska peezda in mi reče, da me čaka metek med oči, a bom dobil zato dobil azil v Avstriji (seznam držav nadaljuj poljubno), ter mesečno 1000 evrov ali več za ždetje in žretje v azilnem domu. ter pitje kave v centrih avstrijskih mest? Ali v predmestjih, vseeno.
Si ti mogoče dislektičen? Jagababa je moj nick.

In vprašanje. Kje nimam pravice živeti in zakaj ne?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
Danes zjutraj so na Valu 202 čutili potrebo, da s svojimi poslušalci delijo informacijo, da "30% žensk-tujk, ki so se v priselile v Slovenijo, opravlja nižje plačana dela".
Mislim, da je s podatkom postregla neka "ženska" nevladna organizacija.
.
WTF???
.
Koliko je sploh % žensk-tujk, ki so se v zadnjih letih naselile pri nas izmed vseh tujcev?
Kaj dela preostalih 70% teh žensk? Opravlja višje plačana dela? Sedi doma, koti otroke in vleče podporo?
Ti podatki seveda družbeno-političnih delavcev ne zanimajo...
.
Z mojega stališča je bil torej namen seznanitve slovenske javnosti z omenjenim "podatkom" samo nabijanje krivde "butasti" raji (80% populacije).
Po logiki Vala 202, oz. dotične "nevladne organizacije", bi morali torej državljani te države prostovoljno prepustiti bolje plačana delovna mesta tujcem (tujkam), sicer smo nacisti, fašisti, katolibani, janšovci, radikalni-skrajni desničarji itd...:bonk::bonk:
.
Kako nas imajo za bedake, nam prejo možgane in uničujejo nacionalni/narodno zavest...
Ogabno.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
Ko sem se letos vračal v EU me je na letališču carinik konkretno popvpašal od kje sem kaj delam kam grem (očitno je mislil da si bom amsterdam ogledal). Ko sem ga imel že poln kur... sem tu kar precej direktno povedal da me ninozemsa sploh pa amsterdam ne zanimajo ker ni kaj za videt. Malo grdo je pogledal pa me spustil naprej. Če bi bil pečen pa se drl azil, azil bi šel verjetno takoj čez.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Ne, ne velja, da živiš kjerkoli se ti sprdne. Živel boš tam, kjer se ti sprdne IN boš hkrati izpolnjeval tudi kakšne druge pogoje, ki so določeni s strani države in/ali s strani lastnika točno določenega zemljišča, kjer bi ta oseba želela bivati. In ti dodatni pogoji (ali pa tvoje prej omenjene omejitve) so povsod tako da zgolj in samo želja po življenju na neki lokaciji pač ni dovolj. Dejstvo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Nekaj kar glede na dogajanja in pisanja v zadnjem času marsikomu ni jasno tako, da bo treba to očitno še večkrat izpostavljat.

Nekateri d3bili dejansko mislijo, da lahko živijo dobesedno kjerkoli se jim sprdne in da je ni sile, ki bi jim to preprečila. Imajo PRAVICO! Not.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in MrDaco

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Kaj bi rad povedal s tem? Raje vprašam, da ne ugibam/predvidevam in da smo si na jasnem.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.