Migranti so že (spet) v Sloveniji - 2. del

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Neumen tvit. Imaš enega muslimana, ki pač moli. Zaradi tega Bled še ni muslimansko mesto.
Ali bomo z mobilniki v restavracijah prežali na ljudi, ki se pred jedjo prekrižajo?
Tako kot si, očitno, neumen ti. Primerjaš nekoga, ki se prekriža (pred kapelco, v domačem okolju, kjer je bila ta navada par 100 let) in nekoga, ki je tujec (avtohtoni molilci alaha gotovo niso) in opravlja svoj obred na javnem mestu, na ulici!! Pi.zda ste zagovorci muslijev zategnjeni, ko primerjate hruške z japkami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in endvatri

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Ta tujec je verjetno turist na Bledu. Če se je odločil moliti, kjer ga je ujel dan, me prav nič ne ogroža. Kvečjemu mi je lahko zgled, da jaz tudi tako kažem svojo narodno in versko pripadnost.
Ogrožajo nas lahko kvečjemu ljudje, ki hočejo državo na novo poseliti. Iz posnetka ni mogoče sklepati, da bi šlo za takega človeka.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.089
3.796
113
Ljubljana
hmpg.net
Kako veš, da se je pred jedjo v restavraciji (javen prostor) prekrižal rimo katolik? Kaj če je baptist? Ne avtohton? Ali je to primerjava jonatan in topaz?
Meni se bolj poraja vprašanje zakaj, glede na to, da muslimani nedvomno so, ne dobijo nekega prostora, da bi lahko na samem molili. Ne mošeje, prostora, z možnostjo spravljanja obutve, umivanja (shit muslimani se morajo umivati, katoliki pa se samo malo škropij(m)o) in oznako kje je Meka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Ta tujec je verjetno turist na Bledu. Če se je odločil moliti, kjer ga je ujel dan, me prav nič ne ogroža. Kvečjemu mi je lahko zgled, da jaz tudi tako kažem svojo narodno in versko pripadnost.
Ogrožajo nas lahko kvečjemu ljudje, ki hočejo državo na novo poseliti. Iz posnetka ni mogoče sklepati, da bi šlo za takega človeka.
OK. Bom šo naslednjič v Egiptu ali Tuniziji ali Dubaju en prformans katoliške maše v parku izvest. J.ebi ga, saj sem turist! NOT!
Kake eni sekate...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.835
372
83
OK. Bom šo naslednjič v Egiptu ali Tuniziji ali Dubaju en prformans katoliške maše v parku izvest. J.ebi ga, saj sem turist! NOT!
Kake eni sekate...
Maša ni isto kot molitev. Pa nisem zagovornik nobenega, ampak če boste eni tako prifuknjeno skrajni, delate medvedjo uslugo narodu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Ne, ti ga sekaš. Zaslepljen od neumnosti.
Še zdaleč te ne bi preganjali v vseh muslimanskih državah. In obratno. Avstroogrska je v vojaških vrstah podpirala 7 različnih religij, med njimi tudi muslimane in plačevala tudi vojaške imane. Pod Turki so v Beogradu lahko zgradili pravoslavno cerkev.
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Maša ni isto kot molitev. Pa nisem zagovornik nobenega, ampak če boste eni tako prifuknjeno skrajni, delate medvedjo uslugo narodu.
Kaj pa časovno katoliškega sovpada z molitvijo tega muslija? Pa če sem turist lahko delam kar mi paše! Očitno!? Eni res delate medvedjo uslugo narodu s toleriranjem in zagovarjanjem dejanj neavtohtonih...
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Ne, ti ga sekaš. Zaslepljen od neumnosti.
Še zdaleč te ne bi preganjali v vseh muslimanskih državah. In obratno. Avstroogrska je v vojaških vrstah podpirala 7 različnih religij, med njimi tudi muslimane in plačevala tudi vojaške imane. Pod Turki so v Beogradu lahko zgradili pravoslavno cerkev.
No, s to odebeljeno izjavo pa si presegel samega sebe. LOL, seveda te ne bi preganjali, bi te pa hitro skrajšali za glavo ali pa krepko obdarili s kamenjem ali zagreli z ognjem ali pa malce ohladili s sladoljedom od kugla. Vprašaj egiptovske koptske kristjane:
https://edition.cnn.com/2017/05/26/africa/egypt-shooting-coptic-christians/index.html
Pa muslimane v AO 19 stol. primerjaš z razmerami danes...OMFG!
No tale povezava je že spam, ker je govora o migrantih pri nas, sicer pa lepo pokaže, kako so tolerantni do drugače verujočih v musli državah, kot to zagovarjajo in v kar nas hočejo prepričati določeni uporabniki...Sorry za off....
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
V tej temi nista ne ergo in ne endvatri dokazala, kdo je bil musliman, ki je molil. Zato je daleč največja uganka, kaj začetni post dela v temi o migrantih.
Razen seveda slepega sovraštva, ki zamegli vsako realno presojo. Najbolj mi je žal, da sem v to brezvezno temo sploh pogledal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
No, s to odebeljeno izjavo pa si presegel samega sebe. LOL, seveda te ne bi preganjali, bi te pa hitro skrajšali za glavo ali pa krepko obdarili s kamenjem ali zagreli z ognjem ali pa malce ohladili s sladoljedom od kugla. Vprašaj egiptovske koptske kristjane:
https://edition.cnn.com/2017/05/26/africa/egypt-shooting-coptic-christians/index.html
Pa muslimane v AO 19 stol. primerjaš z razmerami danes...OMFG!
No tale povezava je že spam, ker je govora o migrantih pri nas, sicer pa lepo pokaže, kako so tolerantni do drugače verujočih v musli državah, kot to zagovarjajo in v kar nas hočejo prepričati določeni uporabniki...Sorry za off....

Koptski kristjani so v Egiptu že kakih 2000 let. Če bi jih tako grozno preganjali, bi že davno izumrli. Kak skrajnež se pa vedno najde, tudi pri nas.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.163
5.512
113
publishwall_resized_1430639657_9797263.jpg
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Pa je šel tale brezveznik, ki je snemal, vprašat človeka od kod prihaja in kaj dela? Al ni blo poguma?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.163
5.512
113
Pa je šel tale brezveznik, ki je snemal, vprašat človeka od kod prihaja in kaj dela? Al ni blo poguma?
No bom še jaz svojo izkušnjo z njihovimi molitvami povedal...

1x sem prišel na delo po dolžnosti malo prej (5.30-6h)...in čakam na šefa da mi pride odklenit.... Vmes v poltemi padem v debato s še parimi "sodelavci" ko se en začne umivat poleg mene....ok niti nisem bil pozoren kaj ma namen delat...malo zaradi ure malo ker sem glede na uro na notri spal tudi sam...iskreno sem pomislil da si kamijonđija glede na to da je prilezel šele iz kabine pere zobe in da se bo pač zrihtal za na furo....ko model začne peesdit na mene če ne razumem kaj on počne in zakaj se ne umaknem.. Wtf..tko da tolk nedolžni tud niso teli kalibri...ti komot takle "turist" zarine tud kakšen pipec kam v hrbet ko se obrneš stran
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
No jaz imam drugačno izkušnjo... gradbeni delavec pri nas ( pred dvajsetimi leti) se je lepo umaknil, opravil svoje in to je bilo to. Čisto normalen človek. Vidiš zakaj ni dobro posploševati?
 

B81

22. jul 2007
34.958
9.248
113
V tej temi nista ne ergo in ne endvatri dokazala, kdo je bil musliman, ki je molil. Zato je daleč največja uganka, kaj začetni post dela v temi o migrantih.
Razen seveda slepega sovraštva, ki zamegli vsako realno presojo. Najbolj mi je žal, da sem v to brezvezno temo sploh pogledal.

Saj strpnost do neke mere je ok. Ampak...zgleda, da se nisi imel opravka s pravim muslimanom.
To se pricakuje, da se ti pokoris in da se strinjas s tem, kar se rece. To ne mores verjet, ce ne dozivis. Pa cisto slucajno sem bil lih tam, ker sodelavca ni blo. Nekaj za ceno izsiljuje ko da sma na trznici. No na koncu sem rekel, naj se z nasim generalom zmenita, ampak da ne vem, ce bo kaj...
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.