Migranti so že (spet) v Sloveniji - 2. del

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Bo treba plačat folk, to so še ilegalci na posnetku izpred kakega tedna ugotovili. Sedaj pridejo delat le tisti ki iščejo odskočno desko za Dojčland in više.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.279
4.788
113
Primeren denar in primerni pogoji dela, pa težav ne bo. Zadnjič sem slišal za slovenskega izvajalca fasad, ki ima same lokalce zaposlene. Normalen osemurni delovnik, čez vikende ne delajo, redna plača, pa ni nobenih težav, kako najti delavce.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vsaka država ima svoje ćefurje, ki opravljajo dela ki jih lokalci nočejo... Bodisi zaradi narave dela ali plačila...
Tako so Bosanci in Šiptarji pri nas, tako so Turki in Slovenci v Nemčiji... da se ne slepimo.
Čeprav v Nemčiji so se Turki in ex Yugosi že toliko emancipirali da nočejo več delati vsega, zato se potrebuje sveža delovna sila iz niže razvitih držav...
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.916
3.437
113
40
Lj
Vse se vidi po tem kakšen avto in koliko hiš/stanovanj ima šef/lastnik. To bi moral preveriti pri teh, ki jih intervjujajo da kako jim gre slabo v gradbeništvu.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Primeren denar in primerni pogoji dela, pa težav ne bo. Zadnjič sem slišal za slovenskega izvajalca fasad, ki ima same lokalce zaposlene. Normalen osemurni delovnik, čez vikende ne delajo, redna plača, pa ni nobenih težav, kako najti delavce.

Poznam tudi jaz ene par takih. Cena za m2 fasade pa tudi približno taka kot pri šiptarju.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.790
14.584
113
očitno pa ne pošilja grozilnih ZS, ki ti pa, poslani z "desne" scene ne zdijo nič takega..tudi prav, to je tvoj problem.

Moj problem je to, da se mi poslana grozilna pisma ne zdijo nič takšnega? Prosim citiraj kje sem to izjavil, če ti slučajno uspe - pa ti ne bo - ker moj zapis "tu prileti kvečjemu kakšno grozilno zasebno sporočilo potem je pa že to to" pomeni, da je to edina akcija in ne da se mi zdi ne zdi nič takega. Funkiconalna nepismenost in jemanje zgrešenih domnev za gola dejstva je pa prav zares tvoj problem.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
""Misliš tako, kot to počne leva alter scena? Z desne hvalakuhcu ni takšnih kontaktov, tu prileti kvečjemu kakšno grozilno zasebno sporočilo potem je pa že to to."

Tole si napisal..potem pa povej, kaj bolj groznega ti počne "leva scena", da se ti """"Z desne hvalakuhcu ni takšnih kontaktov, tu prileti kvečjemu kakšno grozilno zasebno sporočilo potem je pa že to to. """taka dejanja ne zdijo nič posebnega. Ali boš spet talal etikete o funkcionalni nepismenosti? pa ne samo meni, takih userjev je zadnje čase kar nekaj, ki te ne razumejo..ne vem, kaj se ti dogaja.:fredi:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.790
14.584
113
Daj ne bluzi. In ni vprašanje kaj se dogaja meno temveč bolj kaj se dogaja zadnja leta z levičarji, ki živijo v nekem utopičnem balončku.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.164
5.513
113
puspan
05.07.2018, 21:04:07
+6
Dragi prjatli, Nemčijo poznam bolje, kot Slovenijo in lahko rečem, da mi je še vedno dolgčas po nji, a so se tudi tam razmere malo spremenile v zadnjih 18 letih. Če hočeš tam delati, mora biti s teboj žena, ki bo tam tudi zaposlena. Zakaj? Njena plača gre skoraj vsa za stanovanje. Življenski stroški so tam nekako tako visoki, kot pri nas. Če hočeš kaj prišparati, moraš zaslužiti vsaj 2.200 € netto, ali malo več. Kakšnih večjih afnarij pa si ne smeš privoščiti razen, če živiš od danes, do jutri. Je pa tam res red in, če si tega navajen zdoma, je vse OK.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.832
9.534
113
cez 10 let bo to normalno, se bomo vsi morali preklanjat or else... Prej se navadimo bolje za nas.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Pa vi ste prfukneni resno.
Končno gre članstvo ene religije dol bi zaradi nekih čudnih travm pripeljali druge. Katere boste pa potem vozili da se boste "maščevali" tem drugim?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.