micka carisma ali mondeo

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
669
83
28
Evo k sm lih v primerjavah bil pa mam se eno...kolegica kupuje avto za mulca ( dva) razvazat...zdej je mela ibizo staro...vec k jurja ne da k niti nima...in ma zdej dve opcije..oba letnik 2000
Mondeo karavan 1.8 bencinar 220tisoc km prevozenih poservisiran in z novimi gumami za jurja ali pa carisma z 95k km se prav skor nova
smile-1.gif
za 950eur s tem da je pa treba narest komplet velik servis plus kupit zimske gume. Js sm reku carisma zarad mal km pa maceloma so dost ok avti je pa res da bo mogla napraskat se ene 500eur za gume plus servis donajkasnej novembra..mondeo vidm plus edin kr ma avtomatsko klimo pa velik kuferraum pa k ma ketno...sam teli km so mi mal prevec za v bodoce ene 2 let tri da bo cimmanj stroskov al se motim. Hvala druzba za pomoc.
 
Nazadnje urejeno:

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
669
83
28
Aja pozabu napisat micka je 1.6 kr je sicr bl mrtvilo ampak bols k 1.8 baje kr se tice hib ...poraba ne igra tok vloge....drugac pa ja se mi je zdel da bo tko...edin pol se ene 300 prec za vse jermene pa servis..pa se ene gumice pa bi blo....njej je itak mondeo bl vsec kj velik pa k ji momentalno ni treba nic delat...recimo ane ce hudic kej ne crkne...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.018
5.423
113
Vprašaj Apollo8 ker prodaja carismo.....sicer 1.8
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.787
6.383
113
Ja samo moja je 1,8 in ima 270k realnih kilometrov. Gume so se dobre - zimske je pa treba zamenjat zajle med rocico menjalnika in menjalnikom...mal so zagrable in se rocica tezje premika. Servis tega je menda v rangu 300 EUR. Pa lepotni popravki: zamenjat steklo vzvratnih ogledal (ob robovih so rjava ratala in ne sluzijo dobro) - 30 EUR ter uparit daljinca z avtom - 0 eur.

cena avta 300 EUR in ker si z alterja sem se pripravljen se pogajat =P

do 180k je bil servisiran pri pooblascencu - sublju v domzalah, od takrat naprej pri mojem frendu ki ima avtomehanicno delavnico. jermen menjan ene 20-30k nazaj - morem pogledat.

Nevarnost pri masini: ce crkne visokotlacna crpalka goriva.

mam tud eno 1,6 s 160k ampak uno bova verjetno zvozila...pa se starejsa je.

Aja pa moje skromno mnenje - 950 je mal velik pa tud ce ma samo 95k km
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
vse te stare kante so precenjene, ce ima gospa komaj jurja za nakup. ne upam niti pomisliti, da bi dala kaksnega jurja se za servise. kaj se sele za sprotno vzdrzevanje.

avtomobila sta pac srednji razred in temu pritice tudi vzdrzevanje. ni ti nek fiat punto ali renault clio. vse je drazje pa ce se gospa in pol alterja po trepalnicah sprehaja. je pa res, da je lustno videti in kupiti "ladjo" taksnega razreda za 300eur.

zal niso twingoti in clioti istega letnika dvakrat precenjeni.
 

B81

22. jul 2007
34.750
9.107
113
Ne more dat jurja za avto z jurjem v žepu. Raje bi kakega H. Accenta kupila, to je tudi bolj kot ne bulletproof, vsaj prve serije.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
669
83
28
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Ja samo moja je 1,8 in ima 270k realnih kilometrov. Gume so se dobre - zimske je pa treba zamenjat zajle med rocico menjalnika in menjalnikom...mal so zagrable in se rocica tezje premika. Servis tega je menda v rangu 300 EUR. Pa lepotni popravki: zamenjat steklo vzvratnih ogledal (ob robovih so rjava ratala in ne sluzijo dobro) - 30 EUR ter uparit daljinca z avtom - 0 eur.

cena avta 300 EUR in ker si z alterja sem se pripravljen se pogajat =P

do 180k je bil servisiran pri pooblascencu - sublju v domzalah, od takrat naprej pri mojem frendu ki ima avtomehanicno delavnico. jermen menjan ene 20-30k nazaj - morem pogledat.

Nevarnost pri masini: ce crkne visokotlacna crpalka goriva.

mam tud eno 1,6 s 160k ampak uno bova verjetno zvozila...pa se starejsa je.

Aja pa moje skromno mnenje - 950 je mal velik pa tud ce ma samo 95k km

oi hvala
smile-1.gif

koliko je po tvoje realna cena za micko. je prvi lastnik realnih 91 tisoc, kokr je gledala nic rjava, samo pac kak strafa od parkingov, oprema, klima spredi el stekla....rabi pa nove gume (ene ali druge ampak itat bols zdej zimske) pa nujno komplet servis ker so leta...

na netu sm gledu so tam od 700 do 1200, prodajo se, ene prej ene kasnej..tale bi ze sla ce je neb kokr rezervirala ? dans je finale...tko da lahk se se premisle
smile-1.gif
ce jo dobro argumentiramo
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.056
393
83
44
dolenska
Za micko ne vem, mondeotov sem kr mel nekaj. Motor 1.8 je skoraj neuničljiv. Stroški popravila na rangu cliotov. Problem zna bit tja, drugače to hvaležno vozilo. Sam če imaš jurčka v želi za avto, pol moreš met tut vsaj 500€ za izredne stroške.
Letos maja sem kupil xantio. Naredil 8 jurjev km popravilo do sedaj me je koštalo 2 pira za mehanika. Lahko bi bil pa jurja takoj, če gre hidravlika. No pa 30€ za blatnik.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
hidravlika ne gre. če gre, daš kugle napolnit in piči dalje. taki avto ko je xantia, jih ne bo več. že dve leti prepričujem fotra, naj kupi kaj drugega, xantio pa da meni.
sicer a na temo: glasujem za micko, ker sem mondea imel. sicer dizla, ampak ni bil samo motor, ki se je kvaril. tudi rjast je bil ...
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
669
83
28
kaj pa pri mondeo - vztrajniki ter sklopka...je kako pravilo ali lahko vztrajnik zdrzi tud 300k bp al je ze u startu racunica da po 200k km to sledi slej al prej ampak v zelo kratkem...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.787
6.383
113
Mel sem mondea 98 letnik in je vse delalo edino sklopka je sla pri 330k... pa je bil avto max obremenjen vecino casa...ampak bi raje micko...ne vem pac feeling in pa kot okolico poslusam - mondei so folku crkovali za micke pa ni bilo veliko govora.

Lej ce so km res realni bi dal jaz max ene 600 eur...narest bo mogla velik servis ze zarad let...in bo hitro na 900 prisla s stroski...

Ampak to je pametovanje...nisem neki car dealer da bi moje besede mele tezo...

Gum ne stej v stroske nakupa ker bo ta strosek imela v vsakem primeru kerkol avto bo mela...

Mam pa doma rabljene zimske 185/16/60 se mi zdi...za 30 eur jih dam in za eno sezono so se zihr
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
669
83
28
ja itak tezko bit pametn pr jajcih za jurja....ma navija za mondea k je velik prostoren kuferraum...pa kao ketna pa gume so nove gor tko da je samo za pelat..(ane ce ni izrednih stroskov) micka pa ..obvezno servis jermeni sponarji predn se krkol resno pelje (ja res pa je mal mal kilometrov) pa za micko prav 900 ojrov nizje ne gre....

ahhh...kaj pa vem....
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.112
311
83
prvi mondeo, ki sem ga imel 1.8 glx bencinar letnik 95. Z njim sem naredil 450000 km. Imel sem ga od 95000 km. Nisem menjal ne sklopke, ne nič na motorju. Je pa bil verjetn vsaj 2 do 3x na leto na servisu ampak nikol nekih velikih stroškov. Enkrat zajla, drugič končniki ipd... skos neke malenkosti, tako kot sedaj tudi pri novem. Pišem po spominu, ker je to že 10 let nazaj, kar sem ga prodal.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
pri mondeu so mi šli diski, alternator in vztrajnik. vse to pred 120.000 km. pa nismo grdo delali z avtom, ne prvi lastnik, ne jaz. pri motorju so šle še šobe in cev za interkuler, dizl pač. delal ni niti električni pomik sedeža, pa števec dnevnih kilometrov je crknil. vseeno se mi zdi preveč, za ohranjen avto. če hočeš, da star avto dela, kupi japonca ... moje mnenje. da bo pa za jurja dobila super avto s prostornim prtljažnikom, hmmm, kaj pa vem, težka bo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.530
5.968
113
pri taščici
Carisma je bolj šved(volvo s40) kot japonc(sestavljen pa na nizozemskem). In zaradi tega tudi nima japonskega slovesa, najbrž niti cene.
Na nekoga ki je imel mondea večkrat letno na servisu pa skozi nekaj šravfal. Preberite tudi to da je imel 450kkm. Pa ne da bi zagovarjal mondea. Takoj kupim avto ki bo zdržal pol mio samo z obiskom petrola..
 

B81

22. jul 2007
34.750
9.107
113
Stari 1.8 115 KM in stari 2.0 170 KM sta menda najboljsa mondeova motorja...bi pa tudi sam raje carismo vzel.