Mi in naše zdravstvo??

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.304
932
113
Titograd
Saj jaz sem nekaj dni nazaj 2 tedna cela ležal v bolnici pa je tudi blo vse ok, samo težave so, sploh tam kjer so delovni pogoji nevzdržni.
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Zato pa študirat fantje in punce, da boste vi druge brez visoke izobrazbe jebali v glavo in ne obratno...No vsaj tako so meni pravili celo življenje pa še mi pravijo in na lastne oči sem tudi že videl kakšna razlika je ko imaš papir v roki, pa ne samo to, tudi dosti več znanja v glavi. Pa ne reči: "Ja kdo bo pa delal umazana dela?"...Kaj vas to briga, vi (mi) z izobrazbo verjetno ne, no vsaj spodobilo bi se da ne...Tisti ki bo hotel delati, bo že našel delo ustrezno svojim zahtevam in izobrazbi.
cool-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Niso vsi dohtarji tako zanič, je pa res, da se eni zmigajo šele takrat ko je zadeva že zelo resna, prej te pa še povohali niso. Na žalost je zaradi takih primerov včasih tudi že prepozno.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.304
932
113
Titograd
To kar so ti pravili...... pozabi, da neboš preveč razočaran. Papir pa velikokrat res velja, pravzaprav velja bolj kot dejansko znanje.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Telefunken pravi:
Zato pa študirat fantje in punce, da boste vi druge brez visoke izobrazbe jebali v glavo in ne obratno...No vsaj tako so meni pravili celo življenje pa še mi pravijo in na lastne oči sem tudi že videl kakšna razlika je ko imaš papir v roki, pa ne samo to, tudi dosti več znanja v glavi. Pa ne reči: "Ja kdo bo pa delal umazana dela?"...Kaj vas to briga, vi (mi) z izobrazbo verjetno ne, no vsaj spodobilo bi se da ne...Tisti ki bo hotel delati, bo že našel delo ustrezno svojim zahtevam in izobrazbi.
cool-1.gif

Vaja dela mojstra, ne pa knjiga
wink-1.gif

PApir ti prinese samo visjo placo, ne pa tudi znanja, sploh pa ne "podlage" za je*anje nekoga v glavo.

LP
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Ne sam smo drekači da nas ni večjih. Sicer še nisem zaposlen, ampak nej se grejo ljudje mal recimo v Italijo učit kako se štrajka. Pa nej se že enkrat nardi en ornk štrajk in se štrajka do konca. Če bo osebje v bolnicah štrajkalo, bodo prikrajšani bolniki in slej ko prej jim bo dopizdil in če bi bil jest tam grem cegle v parlament metat. Pa zakaj kurca se je treba skoz neki prepucavat na forumih, raznih Trenjih, Odmevih in podobnih jajcih. Nej že enkrat nekdo pokaže da ma jajca in konkretno zaropota. Seveda se bo organiziral štrjak in bo tako kot v šoli, ko se je šprical. Vedno je bil nekdo ki je zahinavil. Prov na jetra mi gre to stokanje povsod, joj kakšni revčki smo in podobno. Matr naredte že neki zase in ne bit ene poscane ovce povsod. Pa ne govorim samo za zdravstvo ampak na splošno. kozarec ma čist prov, dokler boste požrl vsak drek, potem ne jokite na raznih forumih in različnih oddajah.

Se opravičujem za grde besede.
roza.gif
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Ni tako slabo ni.

Se stvari dajo tudi drugače uredit.

Je pa to samo dokaz, da kljub velikemu znanju manjka odnos pa naj si bo medicinske sestre ali zdravnika.



Če nekomu razložiš zakaj mora čakat je potem veliko lažje.Prav tako, če ob 4.00 lepo rešeč dobro jutro ti vsak reče hvala.

Je pa res, da nekateri urgentne ambulante tudi skoristijo žal.



Upam da drugič naletiš na bolj prijazno osebje in manj gneče.
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
No da se enkrat ponovim: jaz ne delam v bolnici, imam prav lepo sluzbo v zdravstvu, imam tudi 200eur place vec kot sestra na oddelku.

Jaz tukaj zagovarjam delavce v bolnicah, ne sebe, ker meni skoraj nic ne manjka
cool-1.gif
No ja, kaksen euro visja placa, ampak OK bo ze bolje.

LP
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
To je posledica slabih plač. Posledično nihce več ne hodi v šolo in je zdravnikov premalo.

Ku.rac je to posledica slabih plač.
jezen.gif


Kako to, da pa eni kljub baje mizernim plačam znajo biti prijazni?

Tudi ni res, da ni folka v šolah - na MF se čisto vsako leto prijavi dvakrat več kandidatov, kot je pa sprejetih. Vedno so zasedena čisto vsa prosta vpisna mesta (Zakaj že, če se baje folk zaradi mizernih plač noče šolati v tej stroki?
bonk.gif
) Zakaj je pa tako malo vpisnih mest (daleč pod povpraševanjem), pa povprašaj gospodo na MF (senat) oziroma gospodo na UL (senat UL) oziroma gospo ministrico oziroma vašega kuštrinastega šefa sindikata.

BTW - Zakaj že nekateri uspejo med šihtom odpedenati tudi pet radijskih/televizijskih oddaj na teden, nekaj prispevkov na netu, vsaj tri popoldanske ambulante (privat, jasno)? Če ste pa baje tako silno obremenjeni? Če baje tako veliko delate?

Ko smo že pri tem: Trgovke tudi delajo zvečer in ob vikendih (če slučajno nisi opazil). Res pa ne delajo ponoči. Torej imajo seste vseeno precej višjo plačo kot trgovke.

Da skrajšam - BUČE!

Ne rečem, da tam hodite po roza preprogi in vas pahljajo abesinski sužnji, samo nikar ne klobasajte tako lovskih.

Ko clovek prebere tvoje pobruhke mu ne preostane druga kot pa da te (takoj) zaposli kot zdravnika na urgentnem oddelku.
bonk.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Vprasaj se, koliko teh, ki so dejansko sprejeti v solo sploh hodijo v solo ali pa samo hocejo stratus, pa poglej razmerje 1 letnik in 2 letnik? V drugem letniku je skoraj 50% manj folka. Diplomira pa mogoce 10% vpisanih.

Prav sem imela!
Debele buče prodajaš.
smirk-1.gif


Če slučajno rabiš status, se ne jebeš z vpisovanjem na MF, kjer je 50% verjetnost, da odletiš.
Pač pa se vpišeš na FMF, kjer je dejstvo, da ga boš dobil.

To, da imate pa osip, pa pobaraj predrage profesorje, kaj ga serjejo, da študente nič ne naučijo in ti odletijo.
(delajo "znanost", kjer znanosti ni, pa če jo z lupo iščeš.press)

Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Ze v eni bolnici so ogromne razlike. Pa se racunaj da je v bolnici veliko zensk ki hodijo na porodniske, bolniske, nega otroka... kar pomeni da je treba VELIKO delati namesto drugih...

Naj te razsvetlim!
Noseča trgovka leti iz službe. V večini primerov.

Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Uglavnem, stvari so v zdravstvu nezavidljive. Da negovorim o tem, da se nate spravljajo vsi po vrsti od pacientov, sodelavcev, nadrejenih... Mah. Ej ce nisi nikoli delal v bolnici ne govori no. ajd

Ti ubogi revež.
A blagajničarki je pa lahko, ko jo jebejo psihiči, zakaj so spet podivjale cene mleka?
Kot da ima ona sploh kej za muksnit okoli cen!
bonk.gif


In ja,
Šoferji avtobusov tudi neskončno uživajo, ko imajo opravka z napol pijano mularijo, ki mu kaže gentialije in razbija stole.

Da ne pozabim,
Delo natakarja je tudi nepozabno - noriš ko budala s težkimi pladnji, sem in tja pozabiš na eno pivo, pa te takoj jebejo vsi v glavo. S to razliko, da se mu moraš še naprej klanjat (sicer ti še plačal ne bo, za foro pa še malo razbil inventar), zdravniki pa ga lahko nekam pošljejo (itak nimaš veliko izbire, da bi šel drugam).

BTW - Inšpektorji se tudi imajo fajn. Nekateri celo tako uživajo na delovnem mestu, da sabo vozijo policijo.
Pač po načelu, več nas je, bolj je veselo.

Ej, ne klobasaj bedarij. Tudi ostali vemo, kako izgleda jebanje šefov, jebanje strank, jebanje pijancev in skozlancev,....
Pojdi se smilit komu drugemu.
(sploh pa ne gobcaj o trgovkah, DOKLER NE BOŠ DELAL V TRGOVINI!
evil.gif
).

Dvomim da sploh ves kaj pomeni biti zdravnik (na urgenci). Pa sploh nima veze z tvojimi kozlarijami napisanimi v tem bednem replay-u.

PS: drugic ko bo pri tebi ali v tvoji blizini "hitno stanje" raje poklici v prvo gostilno, bosta kelnar in lokalni inspektor za vse poskrbela, od bandaze pa do reanimacije.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Razen "pobruhkov", "da naj grem v gostilno", "da nimam kaj kometirati vremena, ker pač nisem vremenar", "zdravniki so svete krave, ker pač zdravijo".



Kaj konkretno te moti v citiranih navedbah?
smile-1.gif




Se opravičujem, ker - razen neargumentiranega in apriornega lezenja v danko nekemu poklicu - ne vidim nobene dodane vrednosti k tej debati.



Zame je pač vsako delo častno in enakovredno, dokler se seveda korektno opravlja - tudi zadnje čistilke. Toleranca do oslarij je pa bila pri meni vedno obratno sorazmerna z izobrazbo osebka, ki jih je klatil. Dodatno se prag zniža tudi takrat, kadar mi nekdo nalepi, da je več vreden, ker je pač dlje pacal šolo. Zato sem pa npr. do tebe še nekak zelo prijazna.
smile-1.gif
.



Hvala za razumevanje.
roza.gif




PS: Ker te je ravno zanimalo (saj te je, ne?
smile-1.gif
).
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Jaz tukaj zagovarjam delavce v bolnicah, ne sebe, ker meni skoraj nic ne manjka.

Zakaj?

Če delaš dobro, se ti ni treba nič zagovarjat in opravičevat. Delo govori samo zase.

Če mečkate(jo), ker bi pač vsak rad, da drugi gredo po kostanj v ogenj, potem je pa treba nosit odgovornost za to, da se po tihem strinja z razmerami kot so.

Saj imaš verjetno čas brati cajtnge? Saj vendar veš, da denar je? Nekaj primerov - avtoceste, gradnje bolnišnic, vojska z nekimi tanki, prenove vladnih palač, noro dragi konferenčni stoli, učenje tujih jezikov v spanju, šenkanje mercatorja, draga zdravila (dražja kot v tujini),...

Je.bi ga - če se ne postaviš v vrsto (to je zelo figurativno povedano), ga pač ne dobiš.
In za to ste(so) krivi zdravniki sami.
Ne pa minister, moj fikus ali napačna postavitev zvezd.
 

Aki1

Pripravnik
14. okt 2007
485
0
16
Ljubljana
Zdravnik?Koji k*** fali zdravniku, večino anamneze mu pove bolnik, če ne povpraša svojce, malo prelista in voila...Diagnoza: Zlom ustnice po možnosti....
Ne rečem, svaka čast zdravnikom, ki so stari po 50 let...in imajo nekaj izkušenj, ne pa ko se najde en hepan, ki je ravno končal s šolo in ti soli pamet....
crazy1.gif


Veterinar
cheer.gif

Sam mora zvedet, kaj je narobe...krava oz. druge živali mu bolj malo povejo...
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Jaz tukaj zagovarjam delavce v bolnicah, ne sebe, ker meni skoraj nic ne manjka.

Zakaj?

Če delaš dobro, se ti ni treba nič zagovarjat in opravičevat. Delo govori samo zase.

Če mečkate(jo), ker bi pač vsak rad, da drugi gredo po kostanj v ogenj, potem je pa treba nosit odgovornost za to, da se po tihem strinja z razmerami kot so.

Saj imaš verjetno čas brati cajtnge? Saj vendar veš, da denar je? Nekaj primerov - avtoceste, gradnje bolnišnic, vojska z nekimi tanki, prenove vladnih palač, noro dragi konferenčni stoli, učenje tujih jezikov v spanju, šenkanje mercatorja, draga zdravila (dražja kot v tujini),...

Je.bi ga - če se ne postaviš v vrsto (to je zelo figurativno povedano), ga pač ne dobiš.
In za to ste(so) krivi zdravniki sami.
Ne pa minister, moj fikus ali napačna postavitev zvezd.

Zato ker sem vcasih delal v bolnici in vem kako je. Ampak sem k sreci hitro sel drugam, zdaj so pa zadeve cisto katastrofalne.
In to cutim tudi jaz, ko pacienta nekam pripeljem, pa te vsi postrani gledajo. Se pac vidi, da so vsi po vrsti nezadovoljni in zivcni.

LP
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Očitno ne dovolj, da bi kaj naredili.



Je pa res, da se - kar se mentalitete tiče - danes na MF vpisuje daleč najslabši folk.

(Glavna okupacija je, kako biti ugleden in bogat, tisto o "zdravljenju ljudi" bomo pa že nekak pomučkali, ko bo pač treba - in nekak je težko nekaj delati, če te tisto sploh ne veseli).



In potem je težko delati Stradivarko iz napol nagnite smreke...
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Še to:

Da si zdravstvo samo kupuje (fehtari) aparature, je samo krivo.

Kaj ste pa s tem začeli.

Če meni nekdo reče, da si lahko sam kupi služben računalnik (iz privat keša) - GO FOR IT!
(bila bi kronan bedak, če bi mu nasprotovala).
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Razen "pobruhkov", "da naj grem v gostilno", "da nimam kaj kometirati vremena, ker pač nisem vremenar", "zdravniki so svete krave, ker pač zdravijo".

Kaj konkretno te moti v citiranih navedbah?
smile-1.gif


Se opravičujem, ker - razen neargumentiranega in apriornega lezenja v danko nekemu poklicu - ne vidim nobene dodane vrednosti k tej debati.

Zame je pač vsako delo častno in enakovredno, dokler se seveda korektno opravlja - tudi zadnje čistilke. Toleranca do oslarij je pa bila pri meni vedno obratno sorazmerna z izobrazbo osebka, ki jih je klatil. Dodatno se prag zniža tudi takrat, kadar mi nekdo nalepi, da je več vreden, ker je pač dlje pacal šolo. Zato sem pa npr. do tebe še nekak zelo prijazna.
smile-1.gif
.

Hvala za razumevanje.
roza.gif


PS: Ker te je ravno zanimalo (saj te je, ne?
smile-1.gif
).

Seveda, imeti zivljenje nekoga v rokah je zate pac enako (in seveda) castno kot (tazadnje) cistiti. In ja, tisti ki ima vec sole je po vseh (svetovnih standardih) vec vreden, zacensi pri placah in koncavsi pri spostovanju. Ker pa zivimo v banana republiki kjer so ljudje prepricani da se vedno vlada samoupravljanje - kjer je lahko cistilka glavnemu inzinerju solila pamet v nedoglet, se srecujemo s takimi topici, kjer osnovnosolci presojajo delo zdravnikov, v drugi temi pa je na vrsti kaksna druga stroka.

PS: verjetno bo naslednji predsednik SAZU-a kar kaksna cistilka
bonk.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Aki1 pravi:
Zdravnik?Koji k*** fali zdravniku, večino anamneze mu pove bolnik, če ne povpraša svojce, malo prelista in voila...Diagnoza: Zlom ustnice po možnosti....
Ne rečem, svaka čast zdravnikom, ki so stari po 50 let...in imajo nekaj izkušenj, ne pa ko se najde en hepan, ki je ravno končal s šolo in ti soli pamet....
crazy1.gif


Veterinar
cheer.gif

Sam mora zvedet, kaj je narobe...krava oz. druge živali mu bolj malo povejo...

drugic pa pelji mamo k veterinarju, pa se tiho bosta lahko oba.
bonk.gif