Mi in naše zdravstvo??

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Ves mogoce je edina razlika, da sem jaz dokaj tezko solo naredil, natakar pa trgovka pa verjetno se tezjo ane?

Torej se jebanje v glavo tolerira obratno sorazmerno s količino šolanja?
17758-icon_confused.gif

Manj šol imaš, bolj te je dovoljeno jebati v glavo?
rolleyes-1.gif



Ej, dečko

Ti se lahko šolaš še dodatnih 20 let, pa do kolen ne boš segel marsikateri trgovki, ki celo razume, da imajo vsi ljudje enako pravico do spoštovanja na delovnem mestu.
smirk-1.gif

A ti ne zastopis ene stvari, da ce je ena blagajna odprta ljudje pac cakajo v vrsti??? V bolnici se pa vsi cez vrsto prerivajo. Pa v trgovini lastnik doloca koliko ljudi bo delalo, v zdravstvu pa ministrstvo! In mi tudi prdnit nemoremo, nimam se komu pritozit. V trgovini pa se lahko sefu trgovine. Ker tam bodo povecali delavce zato, da bodo stranke zadovoljne, v bolnici ti pa recejo da bos pac nadure delal.

LP
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
BTW - Če je tako zanič, pa pojdite delati namesto trgovk!
17758-icon_confused.gif


Kvalificirani baje ste (več kot dovolj), folk se pa vedno išče (najbrž zato, ker vsi neskončno uživajo na delovnem mestu)!

Še to - če se pustite je.bati delodajalcu v glavo (da vas razporeja v nasprotju z ZDR), je pa vaš osebni problem. Ne pa problem cele države. Ko boste šli domov (in spotoma napisali še kakšno tožbo), se bo hitro našla rešitev problema. Očitno pa vam ni tako hudo (pa še preveč šolani ste, da bi znali prav odreagirati
smirk-1.gif
).
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:

A ti ne zastopis ene stvari, da ce je ena blagajna odprta ljudje pac cakajo v vrsti??? V bolnici se pa vsi cez vrsto prerivajo.




Seveda se.

Če ste pa to dovolili (celo sami vrivate svoje VIPovce mimo vrste
smirk-1.gif
).



Citat:
Uporabnik doctorz pravi:

Pa v trgovini lastnik doloca koliko ljudi bo delalo, v zdravstvu pa ministrstvo!




Globoko dvomim, da je tvojo pogodbo o zaposlitvi podpisal sam minister osebno.

Tvoj šef je tisti, ki je podpisan na pogodbi.

Zato mi ne klobasaj, da je oslova senca kriva, da je izginilo zelje.
smirk-1.gif






Citat:
Uporabnik doctorz pravi:

In mi tudi prdnit nemoremo, nimam se komu pritozit. V trgovini pa se lahko sefu trgovine. Ker tam bodo povecali delavce zato, da bodo stranke zadovoljne, v bolnici ti pa recejo da bos pac nadure delal.




Jada, jada, jada.



Sindikalistično čvekanje, ki nima veze z resničnostjo.



Je pa res, da ovce temu nasedate.
smirk-1.gif


(pa brez zamere, ampak tako je - ne samo pri vas).



Kot rečeno - ko bo padlo par tožb (in nekaj odškodnin), bo tvoj šef (konkretno v KC je to Predanova) hitro dvignil rit in začel iskat ljudi. In jih čudežno tudi našel (baje smo v EU in tudi par drugih držav, ki imajo poceni zdravnike, je v EU). Tudi vpis se zna konkretno dvigniti (kot je zupan dokazal).



Do takrat pa tele buče kotalite drugje (malo boste lajali, dobili celo kakšen dodaten briketek, karavana bo pa šla dalje..).
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Tozbe padajo stalno, pa nic ni drugace. In ce jaz naredim eno majhno napako, lahko clovek umre. V trgovini mi je pa ze 1000x narobe zaracunala (prevec v 99%) pa ni nihce umrl zaradi tega.

Saj jaz drugace ne delam v bolnici, sem pa veliko po bolnicah da vem kaksno je stanje. ti povem, ZALOSTNO!

LP
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:

Tozbe padajo stalno, pa nic ni drugace. In ce jaz naredim eno majhno napako, lahko clovek umre. V trgovini mi je pa ze 1000x narobe zaracunala (prevec v 99%) pa ni nihce umrl zaradi tega.




Res.

Ampak odgovarjaš pa ne. Torej, hu kers!



Glej,

Vem, da stvari niso lahke. Ampak probleme se rešuje drugače, ne pa tako. Delodajalec te NE SME razporejati v nasprotju z zakonom. Če ti na to pristaneš (ker nimaš jajc, da bi sprožil spor), je pa tvoj problem. In verjemi, da se delodajalec ne bo sekiral, da ti ne vidiš familije (ker ga boli ku*** zate, važno je, da nekdo dela).



NIKJER se ne bo delodajalec sekiral, da ti pije kri!

ČISTO NIKJER.

Zato je to sindikalistično tuljenje, da naj ti "kar na lepe oči" spoštuje pravice (prevod - ker baje tako piše v zakonu), BEDASTO.

Spoštoval jih bo takrat, KO JIH BO MORAL (ker ga bo sicer hudo močno usekalo po gobcu in žepu).



Zato, ker se vi ne znate obnašat, se tole sranje vleče v nedogled (če drugega ne, bi lahko v tem času že našolali dodatnih 1k zdravnikov - ker se denar vedno najde, če se le hoče) in trpijo pacienti. Če pa ti misliš, da boste "nahajkali" nevem kakšen dvig plač, se pa motiš. Ker to NE GRE (podre celo ekonomijo - niste samo vi tisti, ki sami sebe gledate za elito).
 
Nazadnje urejeno:

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Kozarec: nič več kadra ne bo, ponekod v naslednjih 2 letih ne bodo vzeli niti enega novega, v penzijo jih bo pa šlo..... hm, ja okoli 10 že. Zateguje se kolikor se da, pač koliko se da. Isto delo opravlja pač manj kadra, to pa to je treba naret, znajdite se kak veste in znate.Politika čista
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Hja,

Seveda ga ne bo. Če pa ovce lepo pridno delate.
(brez zamere).

Glej radiologijo (če sem prav slišala) IN SE UČI!
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Še to,

Moj delodajalec je pred pol leta sprejel pravilnik, ki je neposredno v nasprotju z ZDR in kolektivno pogodbo.
Dosedaj še nisem padla v to okoliščino (pač samo berem ta interni pravilnik in se čudim), ko pa bom, pa verjemi, da se ne bomo zelo lepo gledali. Ker je meni - za razliko od vas - jasno, da delodajalca boli ku*** ali delo opravljam jaz (sem živa) ali pa kdo drug (sem mrtva). Meni pa te zadeve niso ravno enake. Zakaj neki bi morala žrtvovati življenje za nekoga, ki mu je vseeno zame?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.298
1.061
113
ksz....



kam pa je zginla MačkaGrrr s svojimi superiornimi nasveti?
 
Nazadnje uredil moderator:

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
To je posledica slabih plač. Posledično nihce več ne hodi v šolo in je zdravnikov premalo. In zaradi tega so vsi preobremenjeni. Kar se sester tiče je pa ista zgodba. Tako službo opravljati za enako plačo kot jo ima trgovka
bonk.gif
Če bi sestre delale samo zjutraj in popoldan, brez TOLIKO vikendov in nočnih, ima manj plače kot trgovka v merkatorju, ki samo skrbi da ne zmanjka mleka in jogurta na policah.
Cel sistem v zdravstvu smrdi in kot tak nebo dolgo zdržal.
S takšno storilnostjo in takšnimi odnosi do bolnikov si več kot dobijo sploh ne zaslužijo. Edina rešitev je razsut vse skupaj in nato postavit na novo z jasno postavljeno hirarhijo in odgovornostjo. Če bi mi v industriji tako delali bi že davno vse propadlo. Še najslabše je pa v zobozdravstvu ,tam pa lahko računaš na usluge samo kot samoplačnik, pa čeprav vsak mesec v zdravstveno blagajno vplačaš zajeten kupček €
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Vsak se zase bori glede place. Cariniki so stavkali zaradi sebe, ne zaradi policajev. Enako bo v zdravstvu. Pa se to vprasanje, ce sploh kaj bo.

Pa se enkrat ponavljam, octno slabo beres. Jaz ne delam v bolnici, sem pa veliko v bolnici in vidim kaksna je situacija.
In vsak odgoarja zase glede dela. Jaz delam dobro, za druge mi dol visi. Name se se noben pacient ni "drl". Ce se na druge, mi dol visi.

LP
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Da nebo pomote, jaz ne delam (še študiram, na praksi te malenkost šola ščiti), vidim in slišim pa dosti.

Na finskem so dobro popizdili, par 1000 nehalo delat pa se hebite.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Saj ti pravim:

Psi lajajo, karavana vrže briketek in gre dalje.

Poglej okoli sebe in se vprašaj, ali so res vsi zdravniki, ki so sicer v isti bolnišnici in imajo istega šefa, v enakem položaju?

Tam imaš razlago mojega pregovora, z razumevanjem katerega imaš očitno veliko težav.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Dohtar če ste dohtarji tako preobremenjeni kako vendar imaš čas za prerekanje na forumu?
Pa ja menda nisi v službi in imaš ravno sedaj čas?
Mi navadni delamo itak samo osem ur dnevno pa še to imamo več kot mesec dopusta
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.734
2.345
113
Pomurje
Zdaj, ko sem še zdrav, je OK.

Ko pa bom zelo bolan, pa razfu.kam kmete, če me ne porihtajo, tako kot je treba.
Ker, drugega ni za naredit v taki situaciji.

Lp
 

medvedka

Pripravnik
26. jul 2007
553
0
16
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Da nebo pomote, jaz ne delam (še študiram, na praksi te malenkost šola ščiti), vidim in slišim pa dosti.

Na finskem so dobro popizdili, par 1000 nehalo delat pa se hebite.

nič par 1000, kr 12000..
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Sicer bolj ali ne pljuvate po zdravstvu, jaz pa nimam kaj pljuvati, ker do sedaj sem bila še čisto vedno zadovoljna, tako z osebnim zdravnikom, sprejemom v bolnici, z zobozdravnikom.... Ne vem, morda sem ena izmed redkih, ki nimajo težav in problemov z zdravstvom, a tako stvar vidim jaz.

Zavedam pa se, da ni vedno tako briljantno, morda tudi zame ne bo nekje v prihodnosti.