Mestno redarstvo

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Zadeva je sledeča: živim v Ljubljani, v eni manjših ulic, kjer so na obeh straneh ulice noč in dan parkirani avti. Pride kolega z avtom na obisk in dobi obvestilo redarstva.
crazy1.gif


Razlaga kazni: Točka: 2, odstavek: 4, člen: 52
Ustavitev in parkiranje je prepovedano: na kolesarski stezi, kolesarski poti, pločniku, pešpoti, kolesarskem pasu ali na tirnicah. Če je s predpisano prometno signalizacijo dovoljeno parkiranje na pločniku, mora biti za pešce zagotovljen najmanj 1,60 m širok del pločnika, ki ne sme mejiti na vozišče.

Zgodba pa je zanimiva v naslednjem: kolega je bil edini, ki je avto pustil z dvema kolesoma na pločniku in dvema na ulici. Vsi ostali avti pa so bili parkirani dobesedno na cesti. Za boljšo predstavo prilagam improvizirano sliko. Kljub temu, da avto pustiš tako kot ga je kolega, ostane na pločniku še vedno več kot meter prostora, kolega prav tako ni nikomur parkiral na dovoz. Fore s tablicami so izključene, ker ima tudi sam ljubljanske.
tongue-1.gif


Zanimivo pa je to, da je od vseh na ulici dobil kazen samo avto kolega, vsi ostali avti, ki pa so bili parkirani dobesedno na cesti, pa ne. Mimogrede, s tem ko folk pušča avte na cesti, dobesedno naredijo iz dovolj široke ulice za dva avta skoraj težko prevozno enosmerno ulico, tako malo prostora ostane med njimi (slika s priloge ni najboljša).
jezen.gif


Je pa očitno, da ne gre za nagajanje soseda, ker v zadnjem tednu so bili redarji očitno že večkrat na obisku, ker od takrat dalje vsi puščajo avte na ulici (prej so jih enako kot nesrečni kolega).
Kako je mogoče, da redarji ob vsej svoji doslednosti potem ne kaznujejo tudi avtov, ki so parkirani na cesti? Ker po tej logiki lahko potem sam avto pustim sredi Dunajske ceste, pa ne dobim kazni?
confused-1.gif


Kakšna pametna razlaga mogoče?
17758-icon_confused.gif


P.S.: Avto od kolega sem označil rdeče, vsi ostali avti so označeni sivo.
605938-slika.JPG
 

Priponke

  • 605938-slika.JPG
    605938-slika.JPG
    12,9 KB · Ogledi: 200

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Žal je zakon v tem primeru šlampast. Verjtno ni znaka, da parkiranje na cesti ni dovoljeno, parkiranje na pločniku pa izrecno je, kjerkoli.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Jaz sem tudi enkrat dobil kazen za tak prekršek. Bil je nizek pločnik in sem imel samo eno kolo polovično na njem, seveda sem samo jaz dobil kazen mestnega redarstva za oviranje pešcev, ker je pločnik širok nekaj manj kot 1,6m.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
"Napaka" zakona. Ne dovoljuje parkiranja na pločnikih, dovoljuje pa parkiranje na cestišču, če je od avta do sredinske črte ali pa sosednjega roba vsaj 3 m. Predvidevam, da nimate sredinske črte na tej ulici. Seveda zakon ne predvideva, da bi se našli tudi nekateri posamezniki, ki bi parkirali na obeh straneh ceste.

Tako da, nikar parkirat na pločniku, s cesto pa ni problema, dokler ni črte vmes. Da so pa redarji blesavi, to pa itak vemo.
evil.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.539
113
Hja čakaj. Redar ima normo. In kje jo je lažje izpolniti.

Saj so le ljudje...s prstom je potrebno pokazati na tiste, ki bi lahko zakon spremenili, pa ga ne.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Če ima redar normo, pa naj pride pod naš blok, lahko v enem dnevu izpolne normo za cel teden. Sem jih že vabil po telefonu, pa še kak neregistriran avto lahko odstranijo, pa jih ni zanimalo, ker so baje kadrovsko podhranjeni, zato se motajo bolj ali manj samo po centru (zgleda, da je tam več zanimivih lokalov).
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Citat:
Uporabnik keber pravi:
"Napaka" zakona. Ne dovoljuje parkiranja na pločnikih, dovoljuje pa parkiranje na cestišču, če je od avta do sredinske črte ali pa sosednjega roba vsaj 3 m. Predvidevam, da nimate sredinske črte na tej ulici.
Vse zgornja predvidevanja so pravilna.
zmaga.gif


Ta luknja v zakonu je res odličen primer za izpolnjevanje norme mestnih redarjev, pa čeprav zdaj vsi parkirani avti skoraj popolnoma ohromijo prevoznost ulice.
bonk.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik keber pravi:
"Napaka" zakona. Ne dovoljuje parkiranja na pločnikih, dovoljuje pa parkiranje na cestišču,

Se opravičujem. na vozišču
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Kako je mogoče, da redarji ob vsej svoji doslednosti potem ne kaznujejo tudi avtov, ki so parkirani na cesti? Ker po tej logiki lahko potem sam avto pustim sredi Dunajske ceste, pa ne dobim kazni?
confused-1.gif
Je bil pred par leti en parkiran na Dunajski par dni, pa ni dobil listka. Je blo takrat po TV.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik VAG pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
"Napaka" zakona. Ne dovoljuje parkiranja na pločnikih, dovoljuje pa parkiranje na cestišču, če je od avta do sredinske črte ali pa sosednjega roba vsaj 3 m. Predvidevam, da nimate sredinske črte na tej ulici.
Vse zgornja predvidevanja so pravilna.
zmaga.gif


Ta luknja v zakonu je res odličen primer za izpolnjevanje norme mestnih redarjev, pa čeprav zdaj vsi parkirani avti skoraj popolnoma ohromijo prevoznost ulice.
bonk.gif
Tu redarji niso nič krivi, kriv je zakonodajelec ...