"štempl" v servisni knjižici?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.719
368
83
Hej vsem...

Imam VW Passat letnik 2016 treba bo naret servis. Avto je bil lani aprila pripeljan iz Nemčije, kjer so bili delani vsi servisi...

Imam dobrega kolega (avtomehanik), ki bi mi naredil servis, vendar ne more dat štempla v servisno knjižico. Drugače temu kolegu zaupam bolj kot kateremukoli servisu in sem prepričan, da bo servis naredil vredu in z vredu materialom... In tudi več kot pol ceneje... ;)

Sedaj me zanima, če ta štempl (oz. servis na uradnem servisu) ima kak pomen (npr.: pri kaki splošni garanciji)? Pri morebitni prodaji avta mi ni toliko pomembno, ker mislim avto imet še kar nekaj časa... Pa avto ni več v nobeni garanciji...

Torej, kaj vse izgubim, če nimam narejenega uradnega servisa?
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
672
31
28
Dobro narejen servis, in pravično ceno, če je kolega zanesljiv mehanik. Kvaliteta pooblaščencem je v zadnjih letih zelo padla, je itak že nekdo v prejšnjih temah pisal da se po delavnicah še samo neki zelenci okoli gibljejo ki nimajo izkušenj.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.263
270
83
38
Ljubljana
dvomim da maš še splošno garancijo na avto

nared pri svojem mehaniku, samo listek naj ti da kdaj pa kaj je bilo menjano
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

raners

Majstr
4. mar 2008
2.719
368
83
No, ker (kot tudi prijatelj pravi) najbolj pomembno je, da se zamenja olje in filtri... Vedno pa mi na kartončku obkljuka, kaj je bilo opravljeno in tudi v servisno knjižico napišema...

No, pri prejšnjem avtu (audi A4 B6) mi je začelo rjaveti pod zadnjo tretjo zavorno lučjo na vratih prtljažnika (ko je bil avto star nekje 6 let) in mi je takrat na porsche-ju en reko, da če bi bili servisi opravljeni na uradnih servisih, bi mogoče lahko to obravnavali kot neko napako in bi mi mogoče menjali prtljažna vrata. Ampak mogoče...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.915
5.189
113
Če ni več v garanciji je edina negativna strsn brez štempla to da ti bojo po glavi skakali kupci ko/če boš prodajal.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.364
1.747
113
Kako kulanco se da nafehtat, če imaš vse poštemljano kot je treba. Ampak ni nič zagotovljeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.504
9.233
113
mercedes recimo ponuja z njihovim servisom mobilno garancijjo, pa morebitne kulance (ampak to je bolj v luftu).... ce se to splača mora pa vsak sam presodit...Meni osebno mi je 100€/h in 2x dražji deli v provprečju za servise povsem nesprejemljiva... ... tako da vedno dilemiram. bi al nebi.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.477
113
to ti je samo reko. kaj pa imajo servisi veze kje so narejeni, če pa rjavi avto?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.504
9.233
113
na prerjavenje je garancija (30 let? itd) ampak se pogojuje z menjavo olja (servisi na uradnih)...neumno ampak takšne imajo fore,
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.864
3.892
113
to ti je samo reko. kaj pa imajo servisi veze kje so narejeni, če pa rjavi avto?

Recimo v določenem obdobju je vag grupa imela votle dele (vrata) napolnjene z nekim voskom/mastjo in so vsak redni servis (del redne servisne procedure) špricnili v namenske luknje to mast. Ali je ta mast pomagala ali ne ne vem, najbrž pa je logično da če uveljavljaš garancijo na prerjavitev pa vozilo ni bilo redno mazano tam kjer je bilo zamišljeno da je ti jo zavrnejo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Za prerjavenje moraš običajno imeti vpisane letne preglede karoserije s strani servisa.
No, kolega je passata pridno vozil na pooblaščen servis in ko je prerjavelo okrog tretje štop lučke niso menjali prtljažnih vrat. Pravzaprav niso naredili nič, ker je kao prepozno dal popravljati. P...a. Saj je bil avto vsako leto tam, garancije je bilo mislim da 12 let, avto pa star 10 let.
Ne vozi več na pooblaščenca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gamero in Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.504
9.233
113
Za prerjavenje moraš običajno imeti vpisane letne preglede karoserije s strani servisa.
No, kolega je passata pridno vozil na pooblaščen servis in ko je prerjavelo okrog tretje štop lučke niso menjali prtljažnih vrat. Pravzaprav niso naredili nič, ker je kao prepozno dal popravljati. P...a. Saj je bil avto vsako leto tam, garancije je bilo mislim da 12 let, avto pa star 10 let.
Ne vozi več na pooblaščenca.
Ja to je potem realnost.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Meni na drugi znamki tudi niso priznali, kjer so barvo stolkli dol kamenčki s ceste. Res je, da o tem ta garancija pravzaprav ne govori, res pa je tudi, da je za kupca jeba, če avto ni povsem prav skonstruiran za ne povsem pometene ceste.
Na temo: VW bi mogoče še priznal kako kulanco v primeru napake za avto, ki še ni niti pet let star. S tega stališča bi osebno mogoče peljal na pooblaščenca. Nisem nikoli imel VW in ne vem. Ugibam, da mogoče ta kulanca krije samo toliko, kot je običajno originalni del in delo na pooblaščencu dražje od odlične kopije in malce cenejšega servisa.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
172
43
Eno malo off topic vprašanje... prodajalec VW mi je pri nakupu Tiguana obljubljal nek brezplačni, preventivni servisni pregled na 10.000 oz. pol leta? Kdo ve kaj se dela na tem servisu oz. ali je sploh smiselno vozit avto tja?
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.364
1.747
113
Naredi se nič pametnega, mislim pa da je to pogoj za jamstvo, ki ga dobiš za 3 in 4 leto "brezplačno".
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Odpiralcu teme....tvoj prijatelj mehanik ti lahko vseeno da štempelj v servisno, tudi če ni več garancije. Sej ni prepovedano...avto in servisna sta tvoja in lahko noter mavrico narišeš, če hočeš. Kar naj vpiše, bo dobro razvidno za naslednjega lastnika.
Moraš pa pogledat, da ni slučajno una podaljšana garancija na 5 let bila (oz. 200.000 km)..ker potem pa ti pač velja le ob obisku uradne servisne delavnice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi
22. jul 2007
12.850
1.329
113
123
Meni so pri Peugeot Partnerju po 7-ih letih menjali stranska drsna vrata zaradi prerjavenja, je pa res da sem avto vseskozi servisiral na pooblaščenem servisu.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.387
3.485
113

No tvoj mehanik pa si naj porihta dostop do liste vzdrževanja in dostop za vpis v elektronsko servisno knjigo
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.545
9.228
113
Tvoj mehanik naj ti izda račun in gor naj napiše kilometre in VIN st. vozila.