ŠKODA ROOMSTER 1,2 TDI CRprosim za pomoč..LOW PREASURE FUEL P0087

edincek

Zelenc'
17. avg 2022
5
2
3
Pozdravljeni, sem lastnik omenjene Škode cca 5 let , brez tezav avto sicer bp, prevozenih 230000km, redno servisiran, poskocen sparavcek, letnik 2012, a
.. pred kakim mesecem po priklopu ene od prikolic se mu je dobesedno zmesalo, prizgala se je najprej lučka za predgretje ki vneto utripa, vmes se pojavi še lučka za motor ki gori in po nekajkratnem štartanju ugasne, itd..skratka..avto zjutraj komaj vžge, med napakami javlja LOW FUEL PREASURE, P 0087 napako, želel sem menjati tudi štopšalter ki ga pa nima kot vsi ostali avti nad pedalom zavore, ampak nekje na glavnem zavornem cilindru, torej ga nisem, sem pa menjal omenjen senzor pritiska goriva in kot da nisem nič naredil,
če je konektor na njem odklopljen, avto vžge sicer s težavo, če je konektor nataknjen na omenjen senzor avto ne vžge da se ubiješ.
Pa še nekaj..ko ga štartaš in začne laufat je ful glasen, priklopis konektor nazaj pobrises napake na OBD2 in avto laufa mirno, vleče kot mora, dela brez težav do ponovnega vžiga. Eni pravijo šobe, drugi, elektrika, tretji pumpa noben pa ne ve zagotovo kaj mu je. itd.. :(
Avto imam v vsakodnevni uporabi za prevoz v sluzbo in nazaj in bi ga rad porihtal, saj verjamem da ni nekaj drastičnega in upam da mi bo služil še en čas.
Hvala v naprej za komentarje.
 
Nazadnje urejeno:

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Uradni servis ter njihova diagnostika? Ko izveš za vzrok, ga lahko vseeno odpravljas drugje, kar pa ni nujno najcenejša opcija
 
  • Všeč mi je
Reactions: edincek

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Ja ce pravis da se je to zgodilo po priklopu prikolice sta verjetno samo 2 moznosti: v dozi imaš kurcšlus...ali pa si skuril kak racunalnik, verjetno motorni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka in edincek

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Tudi jaz bi iskal od točke priklopa prikole..ker tu je šlo nekaj narobe. Da ne boš zamenjal pol avta nazadnje bo pa konektor za prikolico v stiku...
 
  • Všeč mi je
Reactions: edincek

edincek

Zelenc'
17. avg 2022
5
2
3
tako odklopil sem kljuko in preventivno menjal filter gorva, nobene spremembe. :(
v ponedeljek poklicem enga dobrega avtoelektricarja da vidim ce bo kaj nasel.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Pozdravljeni, sem lastnik omenjene Škode cca 5 let , brez tezav avto sicer bp, prevozenih 230000km, redno servisiran, poskocen sparavcek, letnik 2012, a
.. pred kakim mesecem po priklopu ene od prikolic se mu je dobesedno zmesalo, prizgala se je najprej lučka za predgretje ki vneto utripa, vmes se pojavi še lučka za motor ki gori in po nekajkratnem štartanju ugasne, itd..skratka..avto zjutraj komaj vžge, med napakami javlja LOW FUEL PREASURE, P 0087 napako, želel sem menjati tudi štopšalter ki ga pa nima kot vsi ostali avti nad pedalom zavore, ampak nekje na glavnem zavornem cilindru, torej ga nisem, sem pa menjal omenjen senzor pritiska goriva in kot da nisem nič naredil,
če je konektor na njem odklopljen, avto vžge sicer s težavo, če je konektor nataknjen na omenjen senzor avto ne vžge da se ubiješ.
Pa še nekaj..ko ga štartaš in začne laufat je ful glasen, priklopis konektor nazaj pobrises napake na OBD2 in avto laufa mirno, vleče kot mora, dela brez težav do ponovnega vžiga. Eni pravijo šobe, drugi, elektrika, tretji pumpa noben pa ne ve zagotovo kaj mu je. itd.. :(
Avto imam v vsakodnevni uporabi za prevoz v sluzbo in nazaj in bi ga rad porihtal, saj verjamem da ni nekaj drastičnega in upam da mi bo služil še en čas.
Hvala v naprej za komentarje.
wtf zakaj si menjal senzor pritiska? on samo sporoča, kakšen je pritisk - ni kriv, da je prenizek
jaz sem mnenja, da gre za okvaro visokotlačne črpalke
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
al pa regulator tlaka, loh je tud kdaj kak šalabajzer delal servis, pa sistem usral s smetmi (v regulatorju je še en mikro filter)
 

edincek

Zelenc'
17. avg 2022
5
2
3
Pozdravljeni, hvala za vse nasvete in predloge, dolžen sem vam razlago..avto je popravljen in dela kot urica. Peljal nazaj na porsche, bili so injektorji, in nastavitev novega senzorja za pritisk goriva.
Stalo me je dobrih 500€, obnovil jih je Servis Jelen iz Gomilskega, zelo prijeten in skrben gospod..priporočam vsakomur ki ima podobne težave.
Lpd
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in luciano