Meritve hitrosti z laserjem

Car

POSTman
4. avg 2007
8.319
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Ja, vprašanje v zvezi s tem: če je tabla za naselje brez črnega okvirja (torej ni omejitve na 50 km/h) potem to velja za celo naselje ali le za ono cesto po kateri si se pripeljal ?

Torej , če pridem mimo omenjega znaka v naselje, pa zavijem v eno ulico, a v tej ulici velja 50 km/h ali 90 ?

http://www.varnostvprometu.org/index.php?nStran=ps&nPod=odg&nSvet=vr&id=924

Na kratko - lahko voziš vsepovsod 90.
Tega pa nisem vedel!
redface-1.gif

Ob teh kaznih si bom težko upal preizkusiti...
shocked-1.gif

P.S.: Čeprav vozim motor in sem menda po prepričanju nekaterih tukaj divjak, ki se na predpise ne ozira!
shocked-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
star način sem ti napisal to je tisto o prostoročnem stanju ob cesti (ni bil nikamor naslonjem (po enem pravilniku bi moral biti) sedaj so ga spremenili in je povsod vems beseda ali ali ali tak da je sedaj vse dovoljeno! To kar pa počnem sedaj pa ti ne morem napisat točno saj veš da moraš biti vedno korak pred ostalimi ko bom prešel na kaj novega ti seveda to kar delam sedaj z lahkoto napišem! Naj ti pa namignem da veliko pomaga če opazuješ malo okrog kaj se dogaja ko ti piše položnico kak so postavljene table z omejitvami, kje so križišča...! Jaz naprimer se v eno mesto v SLO pripeljem z omejitvijo 90 (ostali 50) ker sem našel cesto kjer kraj ni označen kot mora bit v skladu z ZVCP jem! Včasih ko sem bil še resen študent sem imel več časa se z njimi ukvarjat pa sem imel več stvari naštudiranih zdaj moram priznati da imam vedno manj časa za zajebancijo sam se še vedno najde!
evil.gif

Sem zdaj pri starših v Ormožu in ugotovil, da se lahko vozim 90 km/h naokoli, kar 2 vpadnici sta brez table - široki, asfaltni, ena celo z osvetljavo, sredinsko črto in pločnikom, tak da mi noben ne more težit, da sem se pripeljal po kakih kolovozih
cheer.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Bedarija! Treba je pritožbo napisat pa nič prijazen bit! Do sedaj dobil več kot 10 položnic za prehitro vožnjo vedno napisal kvalitetno pritožbo (pomaga poznavanje ZVCP - ja in še kakega pravilnika tut o meroslovju) pa ni vrag da ni naredil nobene napake! Do sedaj so vedno padli na tem ko so z radarjem prostoročno stali ob cesti (pravilnik se je potem leta 2005 ) spremenil in se to sedaj dovoljuje zdaj pač se moraš malo znajti pa tudi gre ker pri sodniku za prekrkše pa on v primeru da obstaja samo en dvom v meritev te mora oprostiti!
Hehe in glih pri tebi se zmeraj zmotijo in meritev opravijo nestrokovno...in to že več kot 10krat? In zmeraj imaš tako srečo, da naletiš na takšnega sodnika, ki je od včeraj in je po župi priplaval k tebi na obravnavo?
Citat:
(pomaga poznavanje ZVCP - ja in še kakega pravilnika tut o meroslovju)
Tebi, več kot očitno, to poznavanje, še zlasti ZVCP, ne pomaga najbolj...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Sem zdaj pri starših v Ormožu in ugotovil, da se lahko vozim 90 km/h naokoli, kar 2 vpadnici sta brez table - široki, asfaltni, ena celo z osvetljavo, sredinsko črto in pločnikom, tak da mi noben ne more težit, da sem se pripeljal po kakih kolovozih
Poročaj, kako boš z policijo in sodnikom uredil, potem ko te bodo dobili.
Sodniku vsekakor ne pozabi povedat, da si ravnal prav, ker ti je vaginko iz alterja povedal, ta je tako prav in da njemu zmeraj uspe (že več kot 10krat) tak izgovor. Pol mora tud tebi ratat.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Pa samo v informacijo sodnik ne postaneš iz danes na jutri tako da ne priplavaš po juhi! ZVCP ni sam po sebi ampak spada v to še kar nekaj pravilnikov in še drugih zakonov, ki urejajo določene postopke če jih ne poznaš ti ne morem kaj pomagat! Če kraj ni označen se ne more predvidevat na podlagi ene ali dveh hiš da je to naselje in je omejitev 50! Zato pa taki ki mislijo kot ti sedaj cincajo po naših cestah! Tudi po ZVCP velja da je omejitev tam kjer je postavljena tabla z omejitvijo ali krajem če tega ni ne moreš vedet! Kak naj jaz vem ko se nekam pripeljem po cesti da je tam nek kraj če ni table? A ti veš da te sodnik za nič ne more obsodit če obstaja samo en indic da to nisi bil ti? v detajle se pa s tabo ne bom spuščal ker nima nekega smisla samo povdarek na tem ČE NI TABLE NI OMEJITVE in si je ne moreš domislit!
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Kak naj jaz vem ko se nekam pripeljem po cesti da je tam nek kraj če ni table?
Jasno in ti si že več kot desetkrat priletel na radar v naselju za katerega nisi vedu, da je naselje.
In to se sodnikom sploh ne zdi čudno zakaj ravno ti že desetkrat in več, nisi vedel, da si v naselje pripeljal.
Hehe kakšne kozlarije prodajaš tukajšnjim otrokom....
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Za razliko od tebe, ki si citiral zakon, da velja drugače kot eni tu trdijo.
Ah ja, ti si ja nad dokazi in podobnimi "malenkostmi"...

smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Pravkar sem se pogovarjal s policajem in je potrdil, da če prideš v naselje kjer ni table, lahko pelješ 90.

Ne bit preveč pameten, se mi skoz bolj zdi (kot marsikomu tukaj), da si neki 15-letni pubec, ki samo blati vse naokoli in se dela norca iz vseh.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Kje sem napisal da sem več kot 10x priletel na radar v naselju? Jaz sem napisal da so me že več kot 10x dobili na radar in to je povsod po večini pa tam ko so table po bedastem in brez kakega vzroka postavljene omejitve 60! Ti si pa preberi pravilnik za meroslovne meritve za radarje (ga najdeš na netu) če ga ne boš ti bom dal link samo reči! Še enkrat ti bom napisal ČE NI TABLE NE OMEJITVE! To sem napisal z velikimi ne da bi kričal ampak da boš vedel prebrati če te male črke jebejo! Pa jaz ne prodajam nobenih kozlarij ampak samo pišem iz izkušenj da pa sem šel iskat kje vstopim v Eno izmed MO brez da bi to vedel sem šel pa iskat zato ker sem pomagal par ljudem, ki so že dobili kazen in to na mestu kjer se samo kasira ni pa nevarno mesto ker je sredi ravnine! Verjetno pa pravilnike in zakone poznam bolje kot ti in se v detajle s tabo ne bom spuščal! Kolone na cesta pa so ravnop zaradi takih kot si ti ko vidi hišo al pa dve je pol omejitev 30!
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Jaz sem napisal da so me že več kot 10x dobili na radar in to je povsod po večini pa tam ko so table po bedastem in brez kakega vzroka postavljene omejitve 60!
Hehe in sodnik je rekel; ja dragi stručko vaginko, tle je bla pa tabla res postavljena bedasto, zato ti kar lepo vozi po svoje. In si jo lepo brez kazni odpujsal domov. Jaooo, kakšno kozlanje...
In zdaj hočeš povedat da pa policaji preden so šli radar postavit niso vedeli, da je tam naselje in da tam ni table za naselje ali znaka z omejitvijo? In kar več kot desetkrat policaji tega niso vedeli, ti pa si vedel?
Najbrž so policaji postavili radar kar nekam in merili, pol pa folku težili. In pol pride vaginko in jim razloži, da tam ni naselje in da je on iz helikopterja padel na cesto. Pol pa polcaji in sodniki pravijo; aja, pardon, nismo vedeli.
Pa kolk moraš bit ti neumen, ker mišliš, da so polcaji in sodniki tolk neumni?
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Pa si ti veš kje preneha omejitev če ni postavljene dodatne table pod omejitvijo? A se ti res samo v domačem kraju okrog cincaš? Jah kaj naj ti rečem če si dober si dober!
evil.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Saj niso policaji in sodniki neumni. Neumen je tisti, ki je sestavil tak zakon, napako pa je naredilo še cestno podjetje, ki je postavilo ali napačne znake ali pa na napačno lokacijo. Tudi v okolici mojega doma so tri vprašljive situacije, kjer so prometni znaki napačno postavljeni: dvakrat omejitev 70km/h (ki velja slabih 15m, do križišča, naprej pa 90km/h, policaji pa merijo z laserjem in upoštevajo 70km/h) in pa eno napačno označeno križišče, kjer lahko jaz praktično iz dvorišča (oziroma iz stranske ceste...) zapeljem na glavno cesto in imam zaradi napačno postavljenih znakov prednost... Pa niso policaji in sodniki nič imeli zraven...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Daj nehajta klobasat in prodajat take buče tukaj!
Polcaji dobro vedo kam se morajo postavit in kje bodo merili, da nebo kakšen vaginalko al pa XXXL prišel s takšno pravlico ven. Brez skrbi, nič bat...
In kaj bi zdaj ti rad povedal? Da mora bit po zakonu pri vsaki bajti na koncu dvorišča prometni znak, da boš vedel, koliko se lahko pelje? In pol boš ti polcaju in sodniku razlagal, da si pač pozabil koliko je bla včeraj omejitev v tej vasi in na tej cesti? Saj ti, ko zapelješ iz svojega dvorišča na cesto pač ne moreš vedet, kolko je omejitev na cesti.
Hehe, kar probaj s tako pravlico pri sodniku!
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Na regionalno cesto izven naselja, kjer je omejitev 90km/h, so postavili znak za omejitev na 70km/h. Na žalost (ali srečo) so ga postavili kakih 15m pred križišče (ki je urejeno s prometno signalizacijo oziroma prometnimi znaki). Od tu naprej tako velja ponovno omejitev 90km/h. Pa če se stardec in policaj oba na glavo postavita. Napaka pa ali cestnega podjetja ali pa tistega, ki je dal lokacijo za postavitev znaka cestnemu podjetju.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
In tega polcaji ne ve, zato tam redno meri z radarjem in hebe ljudi?
Dej poslikaj to križišče in znak z novo omejitvijo, ki stoji samo 15m pred križiščem. To je treba videt.
 
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Po mojem mišljenju policaj ni postavil prometnega znaka. Dobil pa je direktivo, da je na ravnem, širokem, neposeljenem območju, ki v polovici poteka skozi gozd (se pravi idealno za kak km/h več, kot je dovoljeno...) hitrost po novem omejena na 70km/h (namesto običajnih 90km/h) in ker obstaja nevarnost, da kdo povozi veverico je obvezno čim večkrat tam izvajati kontrolo hitrosti. Ne ve pa policaj, da je nekdo zamočil pri postavitvi prometne signalizacije. Bo sedaj šlo?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Nebo šlo, ker polcaj se po navadi pozanima kolk je omejitev tam kjer bo meril, saj drugače neve katerga naj ustavi in katerga ne. Tolk za bedaste jih pa spet ne smeš met.
Torej bučke prodajaš...meni, polcajem in sodniku jih ne boš prodal, vaginalkotu pa najbrž boš.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Pa daj no! A veš da so v slo tut ceste kjer je na eni strani omejitev 60 na drugi pa 90? Pa misliš da se pozanima prej ok je tam omejitev al je važno samo da je? Pa tu nisem videl da bi kateri prodajal kake buče pišemo samo realne stvari tako je v RL! Malo več bi bil na cesti pa bi bilo pa malo obnovi znanje iz CPP pa boš videl kako so omejitve postavljene kako in kdaj veljajo da ne boš vozil tam ko je 1 hiša 50 ker boš ti to imel za naselje ker tak pač je če stoji ena hiša! Ravno zaradi takih kot si TI so sedaj kolene na cestah ko ne znajo vozit in opazovat omejitve!
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ja najbrž, polcaj gre z laserjem merit na nek odsek, brez da bi se prej pozanimal, kolk je tam omejitev.
Saj pravim, take buče lahko samo ti kupuješ.