Meritve hitrosti z laserjem

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Zanima me sledeča stvar:

Npr vozim se 56km/h v naselju. Ustavi te policaj in ti reče, da si vozil npr 64km/h. Nato ti celo pokaže merilnik in res gor piše 64.

Zdaj pa vprašanje. Ker me še nikoli niso namerili ne vem, kako zapis izgleda.
Ali imaš zraven vsaj datum in uro, da si bil res TI tisti, ki te je nameril, ali ima lahko on od prešnega voznika hitrost gor in ti pač pokaže, da si prehitro vozil.

A je možno, da se take stvari dogajajo, da bi te takole na suho nategnili? Ali je zadeva tako porihtana, da je verodostojno opravljeno brez vplivov osebe, ki meri?
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Citat:
Ali imaš zraven vsaj datum in uro, da si bil res TI tisti, ki te je nameril, ali ima lahko on od prešnega voznika hitrost gor in ti pač pokaže, da si prehitro vozil.

A je možno, da se take stvari dogajajo, da bi te takole na suho nategnili? Ali je zadeva tako porihtana, da je verodostojno opravljeno brez vplivov osebe, ki meri?
Dejansko lahko nekoga našica in potem se nekaj časa meritev ne izbriše, torej lahko tudi tebi podtakne isto meritev. Ampak itak se ne splača kregat, ker pri nas tega policajo uradno nikoli ne delajo, ane?
jezen.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik creep pravi:
Citat:
Ali imaš zraven vsaj datum in uro, da si bil res TI tisti, ki te je nameril, ali ima lahko on od prešnega voznika hitrost gor in ti pač pokaže, da si prehitro vozil.

A je možno, da se take stvari dogajajo, da bi te takole na suho nategnili? Ali je zadeva tako porihtana, da je verodostojno opravljeno brez vplivov osebe, ki meri?
Dejansko lahko nekoga našica in potem se nekaj časa meritev ne izbriše, torej lahko tudi tebi podtakne isto meritev. Ampak itak se ne splača kregat, ker pri nas tega policajo uradno nikoli ne delajo, ane?
jezen.gif
Razen, ko še niso izpolnili dnevne norme in se jim mudi domov, pa morajo koga še na hitro opaliti.
 
Nazadnje urejeno:

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
In kako postopat v takih primerih?
Namreč zdaj ko so kazni zelo visoke in te vrže v en razred višje je že kar drago...
Pelješ pod 60, meritev pa je "uradno" nad 60... Kaj policaju že na mestu samem rečt? Ker na sodišču si itak mrzel, če bi se šel zagovarjat.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Meritve z ročni radarji so tako ali tako nezakonite, ker ti ne more dokazat, da si res ti vozil toliko. Zato bi naj bila pri meritvah vedno 2 policaja, kjer je drugi kot priča. Kako bo na sodišču pričal pa ti je tak lahko jasno...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Rezultat se po kaki minuti izbriše samo od sebe, torej ne morejo z eno meritvijo trem zakasirat. Lahko pa prebereš podroben opis na kockinem linku.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Meritve z ročni radarji so tako ali tako nezakonite, ker ti ne more dokazat, da si res ti vozil toliko. Zato bi naj bila pri meritvah vedno 2 policaja, kjer je drugi kot priča. Kako bo na sodišču pričal pa ti je tak lahko jasno...

Kakor kje. Vem da se čudno sliši,ampak tudi policijski pari so se že skregali med seboj, ker je eden bil nategator, drug pa pošten policaj.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Porečem, da 99,999% ne more s pritiskom tipke priklicat na ekran meritev, tako da zgleda, kot da jo je pravkar izmeril. Ker če bi, bi vsak, ki ve kaj pomeni beseda "odvetnik" izpodbijal meritev na podlagi pravkar napisanega.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
In kako postopat v takih primerih?
Namreč zdaj ko so kazni zelo visoke in te vrže v en razred višje je že kar drago...
Pelješ pod 60, meritev pa je "uradno" nad 60... Kaj policaju že na mestu samem rečt? Ker na sodišču si itak mrzel, če bi se šel zagovarjat.
Kako postopat?
Nič se kregat in pameten bit, priznat, da si peljal malo čez omejitev, pa ti bo plavc sam spustu meritev. Vedi, da lepa beseda lepo mesto najde.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
Bedarija! Treba je pritožbo napisat pa nič prijazen bit! Do sedaj dobil več kot 10 položnic za prehitro vožnjo vedno napisal kvalitetno pritožbo (pomaga poznavanje ZVCP - ja in še kakega pravilnika tut o meroslovju) pa ni vrag da ni naredil nobene napake! Do sedaj so vedno padli na tem ko so z radarjem prostoročno stali ob cesti (pravilnik se je potem leta 2005 ) spremenil in se to sedaj dovoljuje
bonk.gif
zdaj pač se moraš malo znajti pa tudi gre ker pri sodniku za prekrkše pa on v primeru da obstaja samo en dvom v meritev te mora oprostiti!
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Bedarija! Treba je pritožbo napisat pa nič prijazen bit! Do sedaj dobil več kot 10 položnic za prehitro vožnjo vedno napisal kvalitetno pritožbo (pomaga poznavanje ZVCP - ja in še kakega pravilnika tut o meroslovju) pa ni vrag da ni naredil nobene napake! Do sedaj so vedno padli na tem ko so z radarjem prostoročno stali ob cesti (pravilnik se je potem leta 2005 ) spremenil in se to sedaj dovoljuje
bonk.gif
zdaj pač se moraš malo znajti pa tudi gre ker pri sodniku za prekrkše pa on v primeru da obstaja samo en dvom v meritev te mora oprostiti!

Lahko tudi našteješ na točno kak način si se rešil
wink-1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.863
33
48
star način sem ti napisal to je tisto o prostoročnem stanju ob cesti (ni bil nikamor naslonjem (po enem pravilniku bi moral biti) sedaj so ga spremenili in je povsod vems beseda ali ali ali tak da je sedaj vse dovoljeno! To kar pa počnem sedaj pa ti ne morem napisat točno saj veš da moraš biti vedno korak pred ostalimi ko bom prešel na kaj novega ti seveda to kar delam sedaj z lahkoto napišem! Naj ti pa namignem da veliko pomaga če opazuješ malo okrog kaj se dogaja ko ti piše položnico kak so postavljene table z omejitvami, kje so križišča...! Jaz naprimer se v eno mesto v SLO pripeljem z omejitvijo 90 (ostali 50) ker sem našel cesto kjer kraj ni označen kot mora bit v skladu z ZVCP jem! Včasih ko sem bil še resen študent sem imel več časa se z njimi ukvarjat pa sem imel več stvari naštudiranih zdaj moram priznati da imam vedno manj časa za zajebancijo sam se še vedno najde!
evil.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, vprašanje v zvezi s tem: če je tabla za naselje brez črnega okvirja (torej ni omejitve na 50 km/h) potem to velja za celo naselje ali le za ono cesto po kateri si se pripeljal ?

Torej , če pridem mimo omenjega znaka v naselje, pa zavijem v eno ulico, a v tej ulici velja 50 km/h ali 90 ?
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Torej po vaških kolovozih lahko voziš 90km/h????

bonk.gif


Sem mislil, da je 'Only fools and horses' zajebancija, žal pa vidim, da je vse to res (kje je smiley, ki se ustreli v glavo?)!
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik franci pravi:
Torej po vaških kolovozih lahko voziš 90km/h????

bonk.gif


Sem mislil, da je 'Only fools and horses' zajebancija, žal pa vidim, da je vse to res (kje je smiley, ki se ustreli v glavo?)!

Kaj natančno hočeš povedat?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Porečem, da 99,999% ne more s pritiskom tipke priklicat na ekran meritev, tako da zgleda, kot da jo je pravkar izmeril. Ker če bi, bi vsak, ki ve kaj pomeni beseda "odvetnik" izpodbijal meritev na podlagi pravkar napisanega.
A niso Hrčki kazali nastavitve na omejitvi in lepo pridno kasirali?
evil.gif

Hebat ga, tudi oni se znajdejo, zato je pa vedno dobro, da si pravočasno in pravilno informiran.
cheer.gif


PS: Da mene proba vrč na to foro in mi pokaže meritev drugega se tam skregam. Tempomat.press Po moje te potem ''milostno'' spusti naprej, ker če se izkažež dovolj trmastega in ''looney'', da boš šel na sodišče, se mu ne da zahebavat s tabo, poleg tega, bi pa se lahko še pokazala kakšna ''pomanjkljivost'' pri njegovem delu.
PS2: Če je policist fer do mene, potem pa kot je dekca rekel. Tudi se še nikoli nisem kregal za prekrške, ki sem jih dejansko naredil.
 

franci

Fizikalc
19. jul 2007
1.797
1
38
49
LJ
Citat:
Uporabnik SoulMan pravi:
Kaj natančno hočeš povedat?

Sorry, ker se quotal nate, se zgodi.

Zmotilo me je pa tole

Citat:
Uporabnik stein pravi:
Ja, vprašanje v zvezi s tem: če je tabla za naselje brez črnega okvirja (torej ni omejitve na 50 km/h) potem to velja za celo naselje ali le za ono cesto po kateri si se pripeljal ?

Torej , če pridem mimo omenjega znaka v naselje, pa zavijem v eno ulico, a v tej ulici velja 50 km/h ali 90 ?
 
Nazadnje urejeno: