Meritve hitrosti z laserjem

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Kje pa piše, da ti mora policaj pokazat meritev?

Mene je pred leti ustavil policaj, in mi očital prehitro vožnjo. res sem vozil prehitro, toda ne toliko kot mi je rekel policaj (za razred nižje). Sem rekel, če mi lahko pokaže meritev in mi ni hotel pokazati, je rekel, da jo nisem dolžan videt.

Nad tem postopkom sem se pritožil na policijo in dobil odgovor, da je policaj delal po vseh predpisih in da naj kazen plačam.

Kaj je zdej, mar res policaj ni dolžan pokazat izmerjenega?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Jaz naprimer se v eno mesto v SLO pripeljem z omejitvijo 90 (ostali 50) ker sem našel cesto kjer kraj ni označen kot mora bit v skladu z ZVCP jem! Včasih ko sem bil še resen študent sem imel več časa se z njimi ukvarjat pa sem imel več stvari naštudiranih zdaj moram priznati da imam vedno manj časa za zajebancijo sam se še vedno najde!
evil.gif

Ta zadeva je precej kočljiva - ti lahko z vožnjo začneš v MB in ker se nisi peljal mimo znaka za začetek kraja ne moreš vedet, da je v tistem kraju omejitev 50. OK, veš da si v naselju, ampak nekatera naselja imajo znak brez črne črte, torej lahko pelješ 90. Ali pa se pripelješ v mesto z vlakom, vzameš rent-a-car in se mirno voziš 90 (razen tam, kjer so postavljeni znaki 50, 60, 70...). A je kaki predpis da se moraš pozanimat koliko lahko v tistem kraju pelješ? Ker to ni primer ignorantia iuris nocet - veš, da je lahko v naselju omejitev 50, saj si moral opravit CPP za vozniškega, ampak ne veš če to velja za ta kraj.

Druga stvar pa je ta, da se da v praktično vsak kraj priti preko kakega kolovoza (magari preko njive) tak, da ne pelješ mimo table, ki označuje pričetek naselja - torej se lahko začnemo vozit 90 vsepovsod?
crazy1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Še to - znak brez obrobe še ne pomeni, da se tam lahko peljemo 90 km/h. Pomeni samo, da lahko peljemo z nezmanjšano hitrostjo, torej, če je pred znakom znak 70km/h, se moramo mimo znaka za kraj brez obrobe peljati 70km/h. Verjamem, da večina to ve, sem napisal zgolj zato, da bo bolj jasno.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Verjamem, da večina to ve, sem napisal zgolj zato, da bo bolj jasno.
Ne večina tega ne ve, ker med časom opravljanja izpita tega znaka ni bilo.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
Jaz naprimer se v eno mesto v SLO pripeljem z omejitvijo 90 (ostali 50) ker sem našel cesto kjer kraj ni označen kot mora bit v skladu z ZVCP jem! Včasih ko sem bil še resen študent sem imel več časa se z njimi ukvarjat pa sem imel več stvari naštudiranih zdaj moram priznati da imam vedno manj časa za zajebancijo sam se še vedno najde!
evil.gif

Ta zadeva je precej kočljiva - ti lahko z vožnjo začneš v MB in ker se nisi peljal mimo znaka za začetek kraja ne moreš vedet, da je v tistem kraju omejitev 50. OK, veš da si v naselju, ampak nekatera naselja imajo znak brez črne črte, torej lahko pelješ 90. Ali pa se pripelješ v mesto z vlakom, vzameš rent-a-car in se mirno voziš 90 (razen tam, kjer so postavljeni znaki 50, 60, 70...). A je kaki predpis da se moraš pozanimat koliko lahko v tistem kraju pelješ? Ker to ni primer ignorantia iuris nocet - veš, da je lahko v naselju omejitev 50, saj si moral opravit CPP za vozniškega, ampak ne veš če to velja za ta kraj.

Druga stvar pa je ta, da se da v praktično vsak kraj priti preko kakega kolovoza (magari preko njive) tak, da ne pelješ mimo table, ki označuje pričetek naselja - torej se lahko začnemo vozit 90 vsepovsod?
crazy1.gif
to bi veljalo kvečjemu v primeru, da bi lahko dokazal, da si se dejansko pripeljal v naselje po kolovozu in ne po glavni cesti mimo znaka.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.106
752
113
če bi trdil, da si se v naselje pripeljal po makadamu in ne mimo table, potem je seveda logično, da bi moral to dokazati. kako bi to dokazal, je pa tvoja stvar. sicer pa v ZVCP piše še tole:
Citat:
(3) Naselje, v katerem je hitrost omejena v skladu s prvim odstavkom tega člena, je pozidano območje ob cesti, ki ga sestavlja več stanovanjskih stavb, ki tvorijo prostorsko celoto, v kateri se pešci in vozila lahko vključujejo v promet na tej cesti preko dovoznih poti, ulic, trgov, parkov ali drugih javnih površin. Naselje vključuje tudi dele ceste znotraj pozidanega območja, ob katerih ni stanovanjskih stavb. Meje naselja morajo biti označene s predpisanim prometnim znakom.
ali z drugimi besedami, če bi se po makadamu pripeljal do pozidanega območja, potem avtomatično veš, da si v naselju in moraš voziti po omejitvi. in če ne veš, kakšna je ta omejitev, se pač pelji 50, zaradi tega te policaj na radar ne bo ustavil
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Še to - znak brez obrobe še ne pomeni, da se tam lahko peljemo 90 km/h. Pomeni samo, da lahko peljemo z nezmanjšano hitrostjo, torej, če je pred znakom znak 70km/h, se moramo mimo znaka za kraj brez obrobe peljati 70km/h. Verjamem, da večina to ve, sem napisal zgolj zato, da bo bolj jasno.

Spet sem postal malo bolj razgledan na vaš račun
cheer.gif


Glih danes sem se peljal v Poljčane kjer je taka tabla brez črnega okvirja, pa sem tuhtal zakaj hudiča se moram peljat 50
bonk.gif


Lp

p.s. zadnji čas je, da bi obnovil znanje CPP pa ga imam komaj 12 let. Ti naši ateki so pa pomojem že čist ven iz tega.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Tudi jaz opažam enako - izpit imam 7 let, pa se pri marsičem ''lovim''. Zadnjič sem šel na stran varna-voznja.si in malo obnovil znanje, na CPP bi sigurno padel.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Kaj zdaj, kaj je odgovor na moje vprašanje. Če je tabla brez okvirja, ali je omejitev v celem naselju ali ni ?
(ja ja, bi moral zakon pogledat....
tongue-1.gif
)
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Aha, je Franci drugače trdil, tako da nisem vedel, kaj bi.
(je tisto zdaj itak zbrisano)


Samo to je spet totalno skregano s pametjo.
Sam namreč živim v takem naselju in na večini cest je včasih še 50 km/ preveč. Znakov za omejitev na 50 pa še nisem nikjer videl.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
V tvojem primeru je tako...resda je največja dovoljena hitrost 90km/h, vendar človeška pamet sposobnemu in normalnemu vozniku včasih pove, da je pametno se skozi kakšen odsek peljati s 30km/h. Zopet primer za debato...zgodi se nesreča, nekdo zleti iz ceste s 60km/h...omejitev je takšna, kot jo imate vi. Tukaj dotična oseba začne jokat, da je dobila kazen za neprilagojeno hitrost kljub temu, da se je peljala 30km/h pod omejitvijo. Res je...peljala se je 30 pod omejitvijo...ampak glede na to, da je zletela iz ceste, je teh 60km/h bilo preveč...torej je bila hitrost neprilagojena.
smile-1.gif


Jeba je edino, če nastrada kakšen otrok, ki se sprehaja mimo. Ste že poizkušali dosežit kaj v zvezi z ležečimi policaji?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ne gre se za to. Preprosto poskušam ugotoviti, kaka je omejitev na cesti, po kateri se dnevno vozim
wink-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik sass pravi:
če bi trdil, da si se v naselje pripeljal po makadamu in ne mimo table, potem je seveda logično, da bi moral to dokazati. kako bi to dokazal, je pa tvoja stvar. sicer pa v ZVCP piše še tole:
Citat:
(3) Naselje, v katerem je hitrost omejena v skladu s prvim odstavkom tega člena, je pozidano območje ob cesti, ki ga sestavlja več stanovanjskih stavb, ki tvorijo prostorsko celoto, v kateri se pešci in vozila lahko vključujejo v promet na tej cesti preko dovoznih poti, ulic, trgov, parkov ali drugih javnih površin. Naselje vključuje tudi dele ceste znotraj pozidanega območja, ob katerih ni stanovanjskih stavb. Meje naselja morajo biti označene s predpisanim prometnim znakom.
ali z drugimi besedami, če bi se po makadamu pripeljal do pozidanega območja, potem avtomatično veš, da si v naselju in moraš voziti po omejitvi. in če ne veš, kakšna je ta omejitev, se pač pelji 50, zaradi tega te policaj na radar ne bo ustavil
Še enkrat preberi zadnji stavek tega člena zakona.
Če bi se po makadamu pripeljal do pozidanega območja, še ne veš, ali si v naselju ali ne, saj ne veš, če so meje tega naselja označene z prometnim znakom. Da se šteje za naselje morata bit izpolnjena oba pogoja, stanovanjske hiše in še tabla.
No če na cesti, kjer si pripeljal tega znaka ni, potem očitno niso in pogoj iz zadnjega stavka ni izpolnjen.
 
Nazadnje urejeno: