Mercedes 220d motor

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz sem bil tudi na treningu in probleme smo imeli ravno tisti, ki smo vedeli, kako avto lovit brez pomagal. Inštruktor (Audi) je pa od nas zahteval, da zaviramo na polno, šus na bremzo ali pa gas do konca na spolzki podlagi iz ovinka ven in bo elektronika rešila in dejansko je. Sicer bi ob polnem gasu v 50% primerih brez pomagal lepše rešil zadevo, ampak za kritično situacijo npr. moje punce pa bi bla ta elektronika sanjska.

Instinkt je, da se stisne zavora do konca, kar je narobe, zdaj je to povsem OK, ker elektronika reši bolje kot 90% voznikov z občutkom in hladnimi živci.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Koliko teže je na zadnjih kolesih?
Sem znanki Bavarsko enico pomagal spravitii iz parkinga z minimalnim klanckom. Samo z zaletom je šlo preko. Pa ni imela slick letnih gum
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Prav.
smile-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Ne vem. Mene so tudi vlekli pa sem imel stirkolesni pogon in studded (ježevke( gume. Kaj naj zdaj, pride tudi taksna situacija.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.564
113
Mislim, da je E limuzina/karavan tank na slabih podlagah v kombinaciji dizla in 4matica. 220d ima dovolj moči in je hkrati varčen, lušten motor, super dela pri nizkih obratih, 4matic pa rešuje kar je za rešit
grin1.gif


In, če ga vozi več družinskih članov je po moje bolje imeti 4matic, kot ne. Kolega si trenutno zmišljuje to kombinacijo in bi hkrati imeli malo nižje podvozje. Me zanima ali si s tem podvozjem že magnet za vse robnike ali je še znosno oz. ali piskanje spredaj zazna previsok robnik pred spojlerjem?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Kaj to pomeni malo nižje podvozje. Bi dodal zračno vzmetenje ali gleda AMG zunanji paket? Če je slednje, potem je lahko hitro kaksen robnik previsok, udarne jame pa smrtonosne za platisca oz nizko presecne pnevmatike. Zgleda pa definitvno za oko orosit.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Mah, ni bilo ravno hud klanec dolg xy km. "pet do deset korakov klančka, kakšne pol metra višinske razlike.
evil.gif

Point being? Da je morda punca nesposobna voznje, ima slabe gume, je zadnji pogon neprimeren, butas random poste... Ne vem, pomagaj mi.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.564
113
AMG paket gleda. Baje pride lahko v standard višini ali nižje podvozje za 1,5 cm. Pnevmatike so 19", tako, da ni neke krize glede gum po moje, bolj ga skrbi prednji spojler in delovanje parkirnih senzorjev - ali zaznajo previsoko oviro ali ne. Izgleda pa res lepo.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Senzorji so visje namesceni od "podaljskov". Jaz bi rajsi gledal LED multibeam, Burmester, dodatno izolacijo stekel, panoramo. Mi je dovolj lep v Avantgard razlicici. AMG paket me ne gane. AMG je AMG, vse ostalo je za moj okus nepotrebna optika.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.456
4.564
113
To je mislil tudi on, dokler nista z ženo vzporedno videla obeh...
tongue-1.gif


Saj vse super, res izgleda, samo, če te vsak drugi dan vrže pokonci "khrrrrrc" izpod avta pa tudi ni dobro. Sicer 1.5cm res ni toliko, da bi bila kriza, ampak se lahko kje ušteješ. Ima ta avto mogoče kamero spredaj in zajame spodnji del avta?
confused-1.gif
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Mah, ni bilo ravno hud klanec dolg xy km. "pet do deset korakov klančka, kakšne pol metra višinske razlike.
evil.gif

Point being? Da je morda punca nesposobna voznje, ima slabe gume, je zadnji pogon neprimeren, butas random poste... Ne vem, pomagaj mi.

x2
evil.gif


Lahko da je bil spodaj led, ni znala izlopiti elektronike, slabe gume, brez občutka za vožnjo ...

Zadnji pogon je dovolj dober za 95% situacij, za tistih 5% je pa fajn imeti 4 pogon.
wink-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.882
1.331
113
Ima zadnjo kamero ter 360 stopinjski pogled, oboje za doplacilo, kar pa ne odpravi tezave. Zracno vzmetenje odpravi nekaj potencialnih tezav glede same visine.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Ter koliko stane popravilo če ga misli imeti izven garancije (Dalj časa)
Stanko in David
Kolikor sem videl sta kopala oba kolesa zadaj.elektornika gor al dol. Speljal sem brez gas. pa, pa ni šlo. Na ravnino po zalet
Me zanima razmerje teže pri 1. Zato pa sem tudi napisal ? Za E klaso. Niso zastonj včasih zaklov cementa zadaj vozili v času snežnih razmer. Res da sedaj marsikaj lahko reši elektronika, ampak če je večina teže na paru koles kjer ni pogona potem.....
 
Nazadnje urejeno:

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.277
38
48
Glede zračnega podvozja poslušam precej dragih prigod predvsem od Audija. Je MB isti "šmorn"?
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.036
319
83
Goriska
Ima sosed ML-a 320cdi 2008 letnik, je bil v zadnjem letu 4x na servisu, zaradi blazin. Ne vem pa kako je pri ostalih modelih z zračnim vzmetenjem.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Enake izkušnje ML420, letnik tudi tam nekje. Če je bilo ostalo OK (tudi ni bilo ravno pravilo), so zračne blazine srale...
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Baje res. Me zanima kako bodo prepovedi dizlov v mestih upoštevale dejansko čistost določenih dizel motorjev, saj MB dokazuje, da se da narediti tudi dizla zelo čistega. Sem bral intervju z enim od inženirjev tega motorja...v razvoj motorja so vložili 2.5 miljarde eur, ko je bil praktično končan je izbruhnil dizelgate VW in jim je bilo kar slabo, saj so se bali, da bodo "neumni" politiki sesuli dizel. Na srečo se to ni zgodilo, tako, da močno računajo na ta motor in njegove izvedenke za prihodnja leta.

Vsekakor pa bo kakšna 250KM izvedenka istega motorja tisto pravo za limuzino razreda E in več. Ko/če bo na voljo kdaj.

Tako kot sedaj tista zelena nalepka za v nemška mesta. Ko sem jo kupoval na AMZSju, je pogledala-preverila v računalnik, če je avto ustrezen.