Menjava olja na skuterju

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ker res nimam pojma kdaj je treba na skuterju menjat olje vas prosim za nasvet. V glavnem imam kitajca Baotian, star je 2 leti in ga uporabljam samo za v službo. Je pa ta verzija, ki gre samo 50 km/h. Motor ima prevoženih točno 2000 km in me zanima kdaj je treba menjat olje. Sem že pozen?
confused-1.gif
Je še kaj takega kar se pri teh km mora še zamenjat? Kakšen filter ipd?

mimogrede - že od samega začetka pa imam probleme, ker mi ne vžiga na starter ampak ga moram vžigat na pedal. Sem ga že lani peljal enemu mehaniku, pa je samo nekaj namazal in je en čas lepo vžigal lepo tudi na starter..čez čas pa je začel spet štrajakat. Ko ga hočem prižgat na starter se oglasi tako, kot da bi se nekaj v prazno vrtelo.
rolleyes-1.gif
Ma ok, saj načeloma nimam problemov da ga vžem na pedal, bolj mi je važno kakšna je priporočljiva politika vzrdževanja, saj nebi rad da mi crkne zaradi malomarnosti, ker je sicer motor res brez praske in dobro služi namenu.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.915
278
83
tam ko se terc po tori rola
Ob nakupu si dobil Navodilo za uporabo (grem staviti, da je noter vsaj osnovno napisano s slikami, kje je vijak za izpust in kontrolo olja.), lahko pa si dol potegneš PDF. A na prvem servisu (1000 km) nisi bil? Načeloma se ob menjavi olja menja še filter, ja.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Moj 4T kitajec po nekem čudežu po 6 letih in 13K km še vedno dela brez problemov. Ne vem siscer kako je to mogoče za tak low budget motor na katerem kitajska plastika razpada že na vseh delih..ampak ok to niti ni važno. Imam pa vprašanje in sicer vidim, da je suša v motorju kar se olja tiče in je treba dolit. V specifikacijah motorja piše, da se uporablja olje SAE-15w/40 pa me zanima ali mora biti točno to olje. Doma imam novo olje od kosilnice in me zanima ali lahko uporabim tega ali moram iskati točno takega, kot je navedeno v specifikacijah. Doma imam tega:

IMG_20191006_112402.jpg
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
vsako bo bolje kot 6 let staro kitajsko :D
Drugače pa 15w40 olja maš za par eurov 5 litrov. lahko daš tudi 10w-40 ali 5w-40. Od kosilnice ni optimalno. Jaz sem tudi v 125 štirikolesnik vlil neko olje za kosilnico pa dela.
Dela pa zaradi tega ker je vse skupaj še tehnologija iz starih časov. Se pa zna zgodit da bo zdaj ko boš menjal olje postala mašina glasnejša in zna kaj ropotat.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Lahko vliješ samo pod 0°C ga ne zaganjaj ker je kot med.

V Jagru dobiš 15W40 olje za 2 evra liter.