Je to olje dobro za star dizel motor ?

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Vozim star šest cilinderski dizel brez turbo polnilnika,da z njim nimam nobenih težav je dejstvo,olje redno menjavam na 10000 km. Zdaj pa mi prijatelj ponuja opolnoma sintetično motorno olje za močno obremenjene dizelske motorje tovornih vozil Shell RIMULA R6. Bo kaj narobe če ga vlijem v motor ? Res je dobro olje za avtobuse,tovornjake,kaj pa za moj 2998 ccm motor,ki ima že dobrih 250000 km za sabo ?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Pojma nimam. Če pa z obstoječim oljem ni težav, bi jaz raje prejšnjega uporabljal še naprej.

Aja, če je to olje za tovorni program, potem pa sploh ne.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Uporabi Panasol ali kakšno drugo olje za traktorje , kupi pri lokalni KZ, ker tvoj motor je traktor.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Lepo sem vprašal za mnenje o uporabi kvalitetnega olja za mercedesov motor,ki nikakor ni traktorski motor. Na spletu sem mimogrede prebral,da se kvalitetno olje za dizel motorje tovornjakov,avtobusov uporablja tudi za primere osebnih vozil. Pri teh so obremenitve in pogoji obratovanja še težji kot pri osebnih vozilih. Tudi cene so ugodne glede na večje količine pakiranja.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
a si pozabil dopisat eno niclo pri kilomezrini? Ce nisi...pptem je zadeva ravno dobro vlavfana. Za moje pojme lahko tu noter vlijes vse...samo da ni za peko ali kaka vodena zadeva za super sportnike. (je govora o meci?)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Ce je olje low SAPS (za dpfje)....mislim da je oznaka E7 je bedarija za traktor motor ker ne rabi osiromasenega olja na stoflcih od ventilov (zasnova ki rabi EP dodatke)
..
Ce ni low saps pa go for it.....ni razloga zakaj ne bi sel na sintetiko....saj pravis da menjas na 10k in je masina oprana!
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
a si pozabil dopisat eno niclo pri kilomezrini? Ce nisi...pptem je zadeva ravno dobro vlavfana. Za moje pojme lahko tu noter vlijes vse...samo da ni za peko ali kaka vodena zadeva za super sportnike. (je govora o meci?)

Točno tako,zadeva je dobro vlafana (meca naravno),torej vlijem noter Shell RIMULA R6 in nov filter olja.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Zakaj mora bit nujno za star motor 10w40 gradiacija

Komot das not sintetiko....probas....ce ne pije mas prednost....bolje cisti motor...dalj casa drzi....zdrzi visje temperature...same dobre stvari
smile-1.gif