Mehanik leta 2017

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.389
113
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Šampona morda ne, zato pa prinesete barvo.

crazy1.gif
sori, nikdar videla, da bi katerakoli karkoli s seboj prinesla...

Jaz tudi ne vidim, da bi kdo s sabo prinašal material za servis vozila pa to še ne pomeni, da ne obstaja.

Bom drugače formulirala. Nikdar nisem videla in nikdar se nobena, pa verjemi da jih kar nekaj poznam in da je frizeraj večkrat tema v ženski družbi kot v moški, ni rekla, da bi karkoli s seboj nosila. Kaj šele da bi se hvalila, da je zaradi tega pametnejša od drugih. Se več, k frizerju gre ker ima boljše barve in več opcij mešanja. Primerjava ni na mestu. Na mestu je recimo ta, da v gostilno tudi ne nesem svojih jajc od 10 kur ki jih imam doma, ki se prosto pasejo in so sigurno boljša od tistih, ki jih v flasah kupi gostilna. Pa pol težim, po koliko je priprava le teh.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj pa bodo delali mehaniki, ko bo samo še "elektrika" ?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ko bo SAMO še elektrika tebe že dolgo ne bo več (njiti mene). Če misliš pa 2030 pa to samo pomeni da novega ne moreš več kupiti drugega kot električarja (oz. ga prvič pri nas registrirati). Še vedno bo potrebno vsaj 10-15 let vzdrževati obstoječe zadeve.
Verjetno tudi gospodarski program še ne bo na elektriki...
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Kaj elektricni ne bodo imeli koles, lezajev ,podvozij ,prenosa moci ,volanskih mehanizmov ,gretja,klime, zavor ,nic elektronike ?
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
To bo implementirano izključno v programski opremi. Menjava gum letne/zimske bo download v app store-u.
smile-1.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Glede na to, da je vlada ravno kupila cel kup "ekoloskih" BMW X5 5.0i, je jasno, da strategije ni. Sicer pa dokler Zlender vodinta resor je to garancija za neuspeh. Po drugi strani smo pa verjetno edina drzava, ki podpira ogrevanje na palete. Edino vecja svinerija od tega je se gretje (sicer prepovedano, ampak brez nadzora) na odpadno olje, ki ga zbirajo mehaniki, katere Alterasi kujejo v zvezde, ker niso lopovi. Namrec, ce delas na crno (nisi zlatar, nimas vajencev ipd.) seveda tudi nima nobenih evidenc o odpadnem olju, ki se ga kasneje uporabi za kurjavo.

Ko se je zgodil Kemis je bila cela drama. V Sloveniji se z odpadnim olje to dogaja vsak dan. Preverjeno in potrjeno. Ker uvozniki olja porocajo o prodanih kolicinah, prav tako servisi o odpeljanih kolicinah starega olja. Razlike so vec kot ocitne.

Kar se pa tice strategije 2030 sem pa tukaj ze enkrat napisal. Edina stvar, ki se bomz zelo verjetno gotovostjo zgodila je, da bo vlada v zaradi predvidenih dodatnih potreb po elektricni energijii zacela z gradnjo drugega bloka JEK in bo poniknila naslednja milijarda EUR. Na koncu kazenske ovadbe, psi lajajo, karavana gre dalje.

Zanimiva je izjava predsednika uprave FIAT, ki trdil da izdelava ene baterije za teslo predstavlja toliksno onesnazenje, kot ga naredi avto z bencinskim motorjem v 150.000 kilometrih.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pa gume tudi kurijo...

Glede šefa Fiata.

Če bencinarju spusti olje in gre v podtalnico, so v Torinu brez vode.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
To bo implementirano izključno v programski opremi. Menjava gum letne/zimske bo download v app store-u.
smile-1.gif
Upam da bo app brezplacen da ne bo spet kreganje potem kaksni lopovi do razvijalci.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Verjel ali ne, zavore pri zaviranju sproscajo bistveno vec svinarij v primerjavi z motorjem. Ampak pri nas za t.i. zeleni val in optimizacijo semaforjev se nismo slisali.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik poldo pravi:
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
To bo implementirano izključno v programski opremi. Menjava gum letne/zimske bo download v app store-u.
smile-1.gif
Upam da bo app brezplacen da ne bo spet kreganje potem kaksni lopovi do razvijalci.

upam, da bo za windows phone tudi
evil.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik netko pravi:
ma dej ne nabijej... vsak dober mehanik ima vrsto in to ne glede na čas uro ali datum in vsak dober mehanik ima administratorja, sprejemnika oz kogarkoli ki opravlja naročila in ostalo medtem ko se mehaniki z avtomobili ukvarjajo in še kako tudi za pol ure če je treba tud vzamejo avto dol in ga porinejo ven da druzga notri dajo in taisti mehaniki tudi nič čudno ne gledajo ko vpraša če lahko prineseš svoje celo povejo kolik oje cena pri njih in če lahko dobiš boljše da kar prinesi
467716-post_slo.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.286
-8.468
113
Alko zgleda tudi misli, da se popravila delajo samo na dvigalu, ter da ima povprečni servis samo eno dvigalo in mogoče, čisto mogoče celo kako luknjo za zlest pod avto
evil.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.165
2.352
113
v lokalni ostariji
V bistvu je nimajo vsaj novi servisi ne več. Celo za tovorni program se začenja vedno več uporabljati dvigala... Ampak ja jaz nimam pojma. En ki napise alterju všečno sporočilo pa ve vse.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
KSZ
Meni je pa to zelo zanimivo, kako morajo imeti mehaniki vse živo in kako morajo tudi za to zaslužit.
A ko se kupuje mleko se tudi več plača zato, ker ima kmet kravo, pa drek mora kidat, pa traktor verjetno mora imet, da obdeluje zemljo in pokosi travo, itd. V trgovini verjetno tudi morajo imeti elektriko, pa klimo, pa dovoljenja, pa certifikate, itd.
Res ne razumem, zakaj se tukaj tako obremenjujete s stroški mehanika. Saj je jasno: mehanik ima ceno, ima reference, jih je veliko in izbira je jasna. Vsak si lahko izbere tistega, ki njemu najbolj ustreza oz. katerega ceno si lahko privošči. Meni je popolnoma vseeno ali ima mehanik novo dvigalo za 40 jurjev ali pa staro 15 let, ki ga je že zdavnaj odplačal. Zato jaz prvemu nisem pripravljen plačati za isto storitev niti EUR-a več. Sem mu pa recimo pripravljen plačati več, zato ker vem, da bo zadevo naredil tako kot je treba, ne pa da bom sredi Dalmacije ostal s crknjenim avtom. Pa mi je vseeno ali ima šraufciger za 1 EUR-o ali pa 50 EUR-ov, seveda če naredi tako kot je potrebno. Na njemu je, da si uredi poslovni proces tako kot mu paše. Ne bom mu jaz solil pameti o tem. Ravno tako recimo sem mu pripravljen plačati več, če ima recimo neko znanje, izkušnje ali pa neko opremo, ki mu bo omogočila kvalitetnejšo (hitrejšo, manj hit and miss posegov) odpravo napake.
Kmetu tudi ne bom plačal več za meso, če ima pred bajto novega John Deera za 80 jurjev, drugi pa IMTjčka, ki se je že zdavnaj zamortiziral. Mu bom pa plačal več, če vem, da je krava jedla svežo travco z njegovega travnika, ne pa silažo s Kitajske. Karikiram, da ne bo kdo spet preveč osebno jemal zadev.

Si bom dovolil še komentar na tole, čeprav ne poznam točno ozadja:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
P.S. Lahko leto se mi je v Dubrovniku pokvaril avto - pol leta izven garancije. Redno servisiran, nikoli nisem s seboj materiala prinesel, nikoli vprasal za popust. Delo vedno korektno in kvalitetno opravljeno. So mi mojstri brezplacno z vleko poslali nadomestno vozili in odeljali mojega. Ko sem se vrnil domov, ker bil moj avto popravljen. Si ne predstavljam, da bi to naredili, ce bi sam material nosil in na servisu pametoval, kot nekateri tukaj.
Tole ni šans, da je pooblaščenec kril strošek avtovleke. Stroška je tukaj ranga 500 EUR in ne poznam primera, da se je to zgodilo.
Moja teorija pravi, da so tri možnosti:
- koristilo se je asistenco iz tvojega zavarovanja
- koristilo se je brezplačno asistenco, ki jo nudi uvoznik, recimo pri Škodi se vsako leto podaljša, če je avto redno servisiran na pooblaščencu (tudi izven garancije); kratka dopolnitev: vsaj včasih je tako bilo, lahko se je kaj spremenilo vmes
- je bil vmes ''veza'': ali koga poznaš in so ti naredili uslugo ali pa recimo firma, ki ima več avtov tam
Če je bilo drugo, bi ti isto veljalo, tudi če bi svoje olje nosil na servis. Se pa priporočam za razjasnitev tega, da ne bodo zavajujoče informacije letale naokrog.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Za tem kar sem napisal stojim 100%. V doticni avtohisi sem kupil v 8 letih dve vozili v vrednosti cca. 60.000€ in enega za sina v vrednosti 15.000€. Vse avte pri njih redno servisiram in ne tezim s popusti. Je pa res, da sem do sedaj se vedno dobil brezplacno nadomestno vozilo.

Glede Dubrovnika; klical sem asistenco in so zeleli, da avto odpeljejo do nekega lokalnega serviserja s cimer se nisem strinjal. Na koncu so rekli, da mi lahko pripeljejo nadomestno vozilo na max. 4 dni (jaz pa se deset dni dopusta pred seboj s tem, da smo nameravali se za en dan v Crno Goro) in to Peugeot 207.

Na koncu se je zgodba razpletla kot sem napisal. Ce verjames prav, ce ne, pa tudi prav. Ne bom rekel, da ne bi mogel kje kaj privarcevati, ampak dokler imajo tak odnos mi ni zal vsakega EUR.

Aja, edino gum ne menjam in ne kupujem pri njih. Ker je moj nono vulkanizer.

In ne, isto, kot ce bi prinesel svoje olje. Na servis sem klical, ce morda vedo, kaj bi lahko narobe z avtom glede na to, da je zavarovalnica najprej zelela, da se avto odpelje v lokalni servis. Serviser mi je to opcijo sam ponudil. In verjel ali ne, vsako leto jim grem osebno voscit novo leto, pa nesem steklenico vina sprejemniku in sefu servisa. Zakaj? Ker sem imel 10 dni brezskrbnega dopusta brez skrbi, kako bom sel s Peugeotom od zavarovalnice v Crno Goro in s tem, kako bomo s familijo prisli domov.

Glede na to, da se imas za poznavalca avtomobilske stroke bi lahko vedel, da se tovarniske asistence ne more koristiti kar tako enkstavno, da poklices na servis. Za to obstaja posebna stevilka, ki ni navadno obvladuje nacionalni avtomobilisticni klub - pogodbo (ADAC, HAK, AMZS...) in oni povedo kako in kaj ter ne vsak serviser posebej. Sem tudi to opcijo probal po tem, ko sem s strani zavarovalnice dobil ponudbo, kot pise zgoraj.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ok, hvala za dodatne informacije.
Torej si ''velik'' kupec in te očitno na servisu in v prodaji poznajo. Torej, če smem pripomniti pade to pod tretjo črtico.
Predvidevam, da navaden ''Lojze'' z Golfom 1.6TDI ne bi bil deležen tega servisa.

Vsekakor pa izredno pohvalno od servisa. In po moje bi si lahko zaslužil tudi objavo tukaj
wink-1.gif
.