Mehanik leta 2017

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Ne nimam za "velikga" kupca. Predvsem sem v zivljenju do vseh max. korekten in to (vcasih naivno) pricakujem tudi od ostalih.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.293
1.061
113
če bi jaz imel 60k za avto verjami da nebi pri servisu kompliciral....
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
če bi jaz imel 60k za avto verjami da nebi pri servisu kompliciral....
Verjetno jih nimaš zato, ker tudi brati ne znaš.
evil.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
Mtl kmete primerjati s obrtniki ni glih pametno. Sej ko pa crkne mehanik k dela pod ceno pa pametnjakovici sprašujejo kako je to možno k je pa imel toooolk dela pa čist pocen je delal... Haha
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ok, hvala za dodatne informacije.
Torej si ''velik'' kupec in te očitno na servisu in v prodaji poznajo. Torej, če smem pripomniti pade to pod tretjo črtico.
Predvidevam, da navaden ''Lojze'' z Golfom 1.6TDI ne bi bil deležen tega servisa.

Vsekakor pa izredno pohvalno od servisa. In po moje bi si lahko zaslužil tudi objavo tukaj
wink-1.gif
.

Na servisu ga tako pomolzejo, da ma v ceni vleko
hysterical-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
Mtl kmete primerjati s obrtniki ni glih pametno. Sej ko pa crkne mehanik k dela pod ceno pa pametnjakovici sprašujejo kako je to možno k je pa imel toooolk dela pa čist pocen je delal... Haha
A res? A John Deer za 80 jurjev stane manj kot dvigalo za 20 jurjev? Štala pa silos pa kozolc stanejo manj kot delavnica?
Samo vprašam...
Vsak pač vidi samo sebe, ampak ko mi nekdo začne štepat stroške, ki jih ima, se samo nasmejim. To je NJEGOVA zadeva (če mu je premalo, naj pač dvigne ceno), moja je, da dobim za ceno pošteno storitev. Konkrence je dovolj, odločil se bom pa jaz, kaj meni ustreza. To je vse. Kaj ima on zadaj, je pa njegov problem. Tako kot je moj problem, če je nekomu moja storitev predraga. Pa mu zaradi tega ne grem razlagat, kakšne stroške imam (npr. fafing za Q7
tongue-1.gif


Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Na servisu ga tako pomolzejo, da ma v ceni vleko
hysterical-1.gif
Zanimivo mnenje. Se sicer ne strinjam z njim. Ampak važno, da se počutiš ti ''pametnejšega''.

Je pa včasih bolje, da ti ga večkrat po malo uvalijo, kot naenkrat pa do konca...
evil.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
@mlt, nisem velik kupec, niti vez nimam. Trije avti v osmih letih ni veliko. Zdaj sta pri njih na servisu dva, moj in od sina. Kar se tice denarja mi, hvala bogu nimravno hudega v zivljenju, pa ga sam s svojim delom trdo zasluzim. Zato, kot sem ze enkrat napisal razumme tiste, ki so na robu prezivetja in jim pomagaml. Sem se namrec rodil v zelel revni druzini in se je zgodilo, da sem bil kot otrok tudi kdaj lacen. Pa me to ni sram priznati.

Meni je pri servisu pomembno to, da ko bom poklical na servis vem, da bodo moje tezave resili in sem cisto miren. Vedno sem bil izredno zadovoljen s storitvami in mi ni zal denarja za to. Delajo posteno in dobro zato ne pricakujem oz. ne izsiljujem z raznimi popusti ali lastnim materialom. Konec koncev svoj cas, ki bi ga za to porabil raje porabim za kaj drugega.

Je pa se ena stvar, ki je meni osebno zelo pomembna, vecini Alterasom pa totalna neumnost - podjetje je v tudi lastni. Temu primerno se obnasajo do zaposlenih - nicelna toleranca do korupcije, fusanja, nategovanja ipd. Ampak v zameno: zelo dobre place, bogata bozicnica in veliko ostalih ugodnosti za zaposlene (vir: "moj" sprejemnik in vodja servisa). Poleg tega je pa podjetje zavezano, da dobrodelno daruje in temu sldedijo tudi zaposleni. Pa tega nikjer ne objavljajo, ker kot pravi sef servisa to dela podjetje in zaposleni zaradi sebe, ker zelijo pomagati in ne zaradi promocije.

Ce bi vsi tako delali, bi nam bilo bistveno bolje v zivljenju. Tudi jaz sem se kaj naucil iz tega.

Ime servisa pa namenoma ne bom objavil; ker bom obtozen reklame in kometarjev idiotov, ki jih je tukaj relativno veliko in dolocenih zivljenskih zakonitosti ne razumejo.

Zato dokler bom financno lahko bom na ta servis hodil. In ne bos verjel, avto za sina sem kupil pri njih zaradi servisa in ne toliko zaradi znamke. In dokler bom lahko, bom se vedno pomagal tistim, ki somna pragu prezivetja, pa ceprav Alterasi moje vedenje ocenjujejo kot molzenje. Jeb* se mi na te idiote.

Ce pa kdaj ne bom imel si bom pac kupil cenejsi avto, ki ga bom pac lahko normalno vzdreval, pa ce tudi bo to R Clio.

Marsikdo ne razume ene preproste zadeve: vec kot jesti in piti ne mores. In tudi ne vidim te fore. Nimam dveh avtov, nimam vikenda in nimam dragih ur... Pa si vse to lahko provoscim. Vec mi pomeni, da lahko s prijatelji in druzino kaj dobrega pojem, da lahko komu pomagam in da se ne obremenjujem, koliko me stane servis, koliko avto zre ipd zadeve.

Vec ne rabim, sem cisto srecen in si samo zelim, da bom jaz, moja druzina, prijatelji in tudi vsi Alterasi zdravi. Vse ostalo pride samo. Pa naj bo to za Alterase strizenje ali pa ne.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik novaa pravi:
če bi jaz imel 60k za avto verjami da nebi pri servisu kompliciral....

vrednost avtomobila vpliva na ceno servisa, ne pa tudi na okvare

alteraš je pravljičar, ko napiše, da si ne more privoščit, da mu zaradi slabega servisa crkne avto nekje v Dalmacijo

a ti res misliš, da bodo na servisu odkrili-predvidevali nek defekt, ki se bo pač zgodil, ker se bo pač zgodil

"slabo" menjano olje in filtri niso v nobeni vzročni zvezi, če bo kaj crknilo na elektroniki itd.
priden.gif


zgleda se enim ne sanja, kako izgledajo "servisi".
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
@Snecer sorry ampak zdaj sem pa malo zmeden in ne razumem, a si glup, al te samo starsi niso naucili brat?

Nikjer nisem napisal, da mora serviser karkoli predvideti. Napisel sem, da sem vesel, da se lahko ob morebitni tezavi na koga obrnem in vem, da bodo zadevo resili.

In ja, to mi veliko pomeni. Ker veliko delam in takrat, ko si dopust lahko privoscim (zal premalokrat) zelim, da je kar je mozno brezskrben. Pa ce tudi to nekaj stane.

Bo slo?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

ja sori, samo v bistvu si glup, če misliš, da boš zaradi dražjega servisa z istim potrošnim materialom, ki je preplačan, rešen defektom, ki se pač zgodijo neodvisno od servisa

tudi serviser je vesel, da se lahko nanj obrneš, celo zelo je vesel, če ga velikokrat pokličeš, da poskrbiš za božičnice delavcev...brez skrbi, vedno bodo tvojo težavo rešili, z veseljem in izstavili račun

zame je rop, če za isto olje ponekod na servisih zaračunajo 3x ceno in to še javno povedo, da na tak način služijo

služijo torej z materialom in ne s storitvijo

kaj pa voziš za eno znamko, da se ti tako kvari?
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
@Snecer, dopuscam moznost, da ti ne znam razloziti. Vse skupaj najlazje resiva tako, da ti prav v tvojem razmisljanju. Mislim si pa vedno lahko svoje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

se pač ne razumeva in ne strinjava, zato počneva drugače in sva oba zafovoljna

težko mi nekdo razloži, zakaj je isto olje 3x dražje
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
@snecer: nekdo olje dobi direkt od proizvajalca in lahko da "normalno" ceno, ker nima stroškov z delavci, tajnico, pa z odvozom olja, pa fikusom, pa svojim novim mercedesom itd itd.
jaz ti tudi lahko zaračunam en računalniški del po nabavni ceni. ti boš vesel, a jest pa naj od tvojega veselja živim?
seveda je naboljše dobiti nek kompromis, a žal kot najnižja in najvišja cena skoraj ne gre.
jaz sem tudi za svoj avto gledal dele (zavorne ploščice) na netu. cena od 30 do 80. uraden servis jih je dal za 140. ajde...če so zlate in original in vse...samo toliko boljše kot tiste za 80 pa spet niso. ali pa so...kaj pa vem (drugi servis je rekel, da niso
smile-1.gif

nič nimam proti urni postavki (vseh) mojstrov. dokler vem, da normalno računajo svoje delo! in lepo bi bilo, če bi ti ob menjavi delov ponudili izbiro...cenejši, srednji in najdražji del, z razlago zakaj je nekaj 30 in zakaj nekaj 140 eur.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ja, a še vedno si (lahko) doda vse zgoraj naštete stroške. dokler vse te postavke ne pridejo na faktor 3 redne cene, takrat je morda res preveč
smile-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
Mtl malo sva zašla s teme...ampak traktorji itd so večinoma zgodba nepovratnih sredstev subvencije... Zato primerjati dveh tako različnih zadev ne bomslo...
In ni
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Mah lej, če so noter že frizerji, pa lokali in ne vem kaj še vse, so pa lahko tudi kmetje.
grin1.gif

Pa da napišem na kratko: stranko naj zanima cena in nivo storitve, kako si pa izvajalec (katerikoli) zadaj uredi svoj poslovni proces, pa po mojem nima stranke kaj zanimat. Razen seveda v primeru kakšnih deviacij, ko zadeva lahko vpliva na kvaliteto storitve.

Je pa recimo zanimivo tole, ker se ravno kregamo glede olja: zakaj serviserji enostavno ne zapakirajo servisa v skupno ceno. Torej brez navajanja postavk. Pač napišejo npr. mali servis z oljem tem in tem in filtrom olja, cena xxx. Pa bi bilo vse ok, noben se ne bi razburjal glede tega in se ukvarjal z nošenjem lastnega olja na servis. Tako kot nas recimo baje gostilničarji ''nategujejo''.
grin1.gif
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Saj nekateri proizvajalci, oz. servisi imajo normativ. Npr Toyoti za večino modelov obstaja cenik vnaprej za redne servise. Npr. Toyota Yaris 1.0 bencinar, 15.000 km X EUR, 30.000 km Y EUR, 45.000 km Z EUR.