meglenke

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
no sej, torej imaš sprednje lahko prižgane, zadnje pa dokler te nekdo ne dohiti
zmaga.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
ja kakopak
grin1.gif
sej v tem zadnjem primeru smo se pogovarjali o "pacientu" k ni hotu v (citiram) "megli za popizdit" ugasnt sprednjih meglenk...
 

smith

Pripravnik
18. avg 2007
445
0
16
@Matey

hotel sem povedat, da mi je tip vozu čist za ritjo in imel prižgane meglenke. jaz nisem imel prižgane zadnje meglenke, ko je tip pripeljal za mano.... ko je kar nekaj časa vozu za mano s prižganimi meglenkami (na razdalji max 3m), sem parkrat prižgal in ugasnil zadnjo, da naj ugasne svoje meglenke, pa jih ni.
samo to sem hotel povedat, da nekateri nimajo bontona...

kot kaže tebe ne moti, če kdo vozi za tabo s prižganimi meglenkami. mene pa
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.336
760
113
Prednje meglenke me še nikoli niso motile. Molj moteči so ti ''xenon'' kiti, pa dolge luči. Meglenke svetijo v tla, par metrov pred avto. In če je cesta mokra, še ne pomeni, da se svetloba odbija kot od ogledala. Bi morala biti cesta konkretno pod vodo, pa moda mirna, da bi bil odsev lep... kar pa je nemogoče. Druga pesem je zadnja meglenka. Ta me moti še najbolj, ampak takega pacienta raje prehitim, kot pa da bi se ukvarjal z njim. Mogoče (če se mi slučajno da...) ob prehitevanju za par sekund prižgem svojo zadnjo meglenko, da še on malo oceni situacijo, nato pa ugasnem, da opazi blagodejno razliko.
Sem pa včeraj ob vožnji po megli testiral sprednje meglenke, pa nisem niti malo več videl. Nekaj malo belega ob robovih odbijačev. Zadnja pa krepko rdeče posveti, kar je vidno tudi v vzratnem ogledalu.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
problem je v tem, da folk sploh ne opazuje prometa...ne kaj je spredaj ne kaj je zadaj ne kaj imajo prižgano. Se mi je že parkrat zgodil, da za mano pripelje en, k ma nabite dolge luči in ne da bi jih ugasnil, ko mi pripelje za rit. Moj brat je še malo žleht, pa pusti, da ga avto prehiti in pol on njemu prižge dolge
smirk-1.gif
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Stanje v sloveniji se bo izboljsalo le takrat ko bodo policisti zaceli masovno pisati kazni za nepravilno uporabo svetil poleg tega pa tudi preverjati pravilno delovanje.
Ali pa dokler se preprosto nebodo zaceli dogajati vsakodnevni pretepi, potem bo marsikaterega debila malce strah prizgati meglenke ker ve da lahko naleti na budalo z kratkimi zivci
smile-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Ce meglenkam ki svetijo v tla nekateri pravite reflektorji,kaj je bila potem vcasih 600w spiclampa od saturnusa?

Drugace je imel pa za te paciente na katrci pizzaboy(LJ-SENNA) zadaj eno tako lepo spic lampo katera jih je spomnila na dolge luci ali meglenke.
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Jaz sprednje meglenke res redko prizgem, zanjo pa takrat ko je res nikakrsna vidljivost in nobenega za mano.

Me pa sprednje meglenke niti ne motijo tako mocno, zdijo se mi samo "neumnost" ko jih imajo ljudje prizgane ob dezju ali pa za zajeban-look
stupid-1.gif


Zadnja mi gre pa ornk na jetra, ker zaradi nje potem ne opazis kdaj clovek bremza. Pa itak da te slepi za brezveze. Moj nacin opozarjanja je 2x poblendam z dolgimi in nato 3x s sprednjimi meglenkami. Nekateri pogruntajo, nekateri ne. Tisti ki ne, jim potem prizgem dolge luci za nekaj casa. Ma, se mi je potem zgodilo da mi je tip na polno zabremzal pred mano (seveda sem komaj opazil da bremza ker so me slepile njegove meglenke
stupid-1.gif
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Jaz sem namontiral zadaj fleš od fotoaparata in vse paciente, ki vozijo z dolgimi ali meglenkami, "slikam". Enako tudi tiste z vključenimi zadnjimi meglenkami - prehitim ga, potem pa fleš direkt v faco
evil.gif
Če ni totaln [censored], mu bo že potegnilo, zakaj je bil slikan.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
ksz

Danes sem malo testiral svetilnost meglenk. Svetijo cca 5 -7m kar je popolnoma neuporabno za vožnjo nad 20km/h.
Zdaj pa mi naj še en pove da z njimi boljše vidi cesto in je ta dodatna vidljivost tako pomembna.


P.S

pri 100km/h delaš nekje 25m /s
wink-1.gif
 

Nightcrawler

Pripravnik
22. avg 2007
196
0
16
Jest bi sprednje meglenke z zakonom prepovedal. Enostavno se je izkazalo, da človek opica ni sposoben odgovorno uporabljat zadeve. Če maš pa zadnjo prižgano v koloni pa kazen 250€. Problem rešen. :D
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Ne, to maš narobe. Gotovo se mnogo bolje vidi, najbrž imaš neizpravne meglenke. Če bi imel biksenonske, to bi šele sekalo.
hysterical-1.gif
 

matj

Pripravnik
5. nov 2007
59
0
6
mene meglenke osebno ne motijo kaj preveč, včasih sem tudi jaz eden od teh pacientov, ki se vozi z njimi (kako soboto ali nedeljo zgodaj zjutraj na poti proti hribom). res se malo bolje vidi cesta, ampak jih tudi pogosto ugasnem, ko pripelje kdo nasproti.
mi grejo pa na živce tisti, ki ne ugašajo zadnje meglenke. zadnje čase pa opažam da je vedno več (hudih) pacientov, ki še vedno ne vejo, čeprav je zakon že nekaj časa v veljavi, da je potrebno imeti podnevi prižgane zasenčene luči in ne parkirne+ meglenke ali pa sploh nič. zmeraj več je kretenov, ki tudi ponoči vozijo brez prižganih luči, samo s pozicijskimi ali pa s kombinacijo parkirne+meglenke.
a naša policija sploh kaj dela? saj je res, da nisem vsak dan v avtu na cesti ampak jih pa res redko vidim.
 

ahmet_car

poupismen
3. sep 2007
563
0
16
smeh.Motijo vas meglenke.Saj svetjo v tla.Motijo me isto kot poziciske luči.Briga me če ima gdo meglenke prižgane, razen zadnje k ti direkt v možgane posvet.Policisti bi se morali bilj ukvarjati z tistimi fejk xsenonkami ,ki so hujše kot dolge luči.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
Problem je samo v nastavitvi kam zadeva sveti.

cca 70% vozil ima napačno nastavljeno vsaj 1 luč.

Meglenke ne motijo če so prav nastavljene (izjema je zadnja meglenka), tudi xenon ne moti če je prav nastavljen. Ampak o tem da bi si kdo prav nastavil, lahko samo sanjaš.