meglenke

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
mene bolj motjo pred mano vozeči ki imajo zadnjo meglenko pržgano. pol mu pa še dopovedat ne moreš, da mu neki preveč sveti uzad.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Prve Lagune so imele svinjsko narejeno. Sem se kar nekajkrat zalotil, da jih imam prižgane (očitno sem jih poleg luči).
Sicer pa: pacienti gor ali dol, ko jih hebe. Izučilo jih itak ne bo. Je pa ravno danes eden pred mano, ko sem mu poblendal z dolgimi in sprednjimi meglenkami, takoj izključil zadnjo.
cheer.gif

Ti si vsaj opazil in jih potem verjetno ugasnil. Imaš pa modele, ki jih imajo prižgane skoz in ko se čez mesec dni od zadnje megle le ta spet pojavi se mu prst hitro sproži proti gumbu, da bi jih uklopil in lej ga hudiča saj imam že prižgane. Šele takrat dojame, al pa tud ne.
stupid-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.660
14.366
113
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:
Citat:


v glavnem - ugašajte zadnje meglenke, ko je že nekdo za teboj in bodite malce bolj strpni ko ima nekdo prižgane sprednje... dejansko se cesta bolj vidi in to je dejstvo.

Aja zdaj naj bom pa jaz strpna in naj mirno prenašam njegov egoizem
stupid-1.gif
Najbolš, da se pol kar z dolgimi vozimo ker se cesta dejansko bolje vidi. A štekaš?

štekam kaj misliš, kljub temu da meglenk in dolgih luči pač ne moreš primerjat.. probi tud ti štekat mene, ko pravim da se z meglenkami veliko bolje vidi cestišče in so ql, če jih imaš prižgane, moraš pa biti zraven toliko uvideven, da jih izklopiš, ko ti nekdo pripelje nasproti in jih potem vklopiš nazaj.
ne štekam pa tega, kako bi te lahko motile sprednje meglenke na avtu za tabo, če tla niso mokra. konec koncev so meglenke obrnjene v tla, in spet, če le-ta niso mokra, se svetloba sploh ne more tok odbijat, da bi te lahko kej motilo...
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Obstaja tudi veliko voznikov, ki sploh ne vedo, da imajo v avtomobilu zadnjo meglenko, kaj šele, da imajo vključeno. Sedaj je tega morda nekoliko manj, pred 10-15 leti je bila pa groza.

Najbolj ubijalske zadnje meglenke so imele Škode Favorit in Forman, dva reflektorja neke čudno rdeče-vijolične svetlobe. Glavobol v 1 minuti zajamčen.

EDIT: so pa tudi avtomobili, ki nimajo ločenega stikala za zadnje in sprednje meglenke (Ford Mondeo je že tak primerek). Če sem med meglo zadnji v koloni in želim imeti prižgano zadnjo meglenko, mi gorijo tudi sprednje. Ford ima meglenke k sreči obrnjene precej navzol in navzven, tako da drugih ne motijo pretirano, hkrati pa so ob gosti megli zares v pomoč, ker dobro osvetljujejo rob ceste.
 
Nazadnje urejeno:

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Par dni nazaj je polcaj ustavu sodelavko in jo opozoril, zakaj ni ugasnila meglenk, ker megle ni bilo. Ker je sodelavka dobra mačka , se je s svojim šarmiranjem polcaju nakako izmotala samo z opozorilom.

Priznaj, da tega sporočila nisi napisal zaradi nepravilne uporabe meglenk !
evil.gif


Noker
 
Nazadnje urejeno:

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
moje mnenje... meglenke so fajn na kaki ovinkasti cesti ponoči da ti bolj osvetljijo cesto in jih tudi prižgem, čeprav niso temu namenjene. Me ne moti če jih ima folk prižgane(kot sem rekel jih jast prižgem zaradi vidljivosti). Zadnja meglenka je pa moteča, je pa tut ne prižigam.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Spet se oglaša eden od meglenkarjev, ki zagovarja svojo omejenost.
cheer.gif


Policaji bi morali naredit ene par akcij, bi bil hitro mir. Največ jih je pa itak na avtocesti. Čudno, da ne ukrepajo, z meglenkami bi hitro nabrali mnogo denarja.
bonk.gif

Meglenke neevm kdaj sem nazadnje prizgal,dea bixenon dovolj dobro.

Pač folk je blesav in jih moti vsaka kresnička odvečna.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Pač folk je blesav in jih moti vsaka kresnička odvečna.

Potem lahko vozimo kar z dolgimi, tebe to ne bi motilo, kenede?

Mogoče bi v megli, ki omejuje vidljivost na največ 10.000 metrov, zapovedali še obvezno uporabo najmanj štirih oranžnih rotacijskih luči, saj te boge kresničke res ne motijo.
bonk.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.419
126
63
Zaradi mene lahko vozis skos z dolgimi, le neumen šofer gleda direktno v snop luči.
Srečam dnevno dosti vozil k mi pripeljejo z dolgimi nasproti ali pa mano, pa me ne moti kej dosti.

Sej oranžnih lučk je pa že tako ali tako premalo na cesti.

snegjihjepresenetiljanuarja.press
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
probi tud ti štekat mene, ko pravim da se z meglenkami veliko bolje vidi cestišče in so ql, če jih imaš prižgane,

A lahko razložiš tole o bistveno boljši vidljivosti cestišča? Ker mi ni jasno, kaj pomaga na avtocesti pri 130 km/h, da vidiš bolje pet metrov pred avtom kot pa bi s kratkimi.
confused-1.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:

ne štekam pa tega, kako bi te lahko motile sprednje meglenke na avtu za tabo, če tla niso mokra. konec koncev so meglenke obrnjene v tla, in spet, če le-ta niso mokra, se svetloba sploh ne more tok odbijat, da bi te lahko kej motilo...

Mogoče ja pa ta moj primerek pomen meglenk narobe razumel in jih imel namesto v tla obrnjene navzgor, ker sem jih prav dobro videla v špeglu, katerega sem si morala krenit, da sem sploh lahko vozila, saj se mi je bleščalo.
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:

Meglenke neevm kdaj sem nazadnje prizgal,dea bixenon dovolj dobro.

Pač folk je blesav in jih moti vsaka kresnička odvečna.

Tudi na temo teh novodobnih žarulj imam kaj za povedati, sam to je pa že za drugo temo. Mene skor oslepijo. In če sem zato zdaj blesava pa naj bom. Ampak jaz bi jih prepovedala. Sicer uporabnik z njimi dobro vidi vendar pa za nasproti vozeče oči niso prijetne.

Mogoče pa imam samo jaz preobčutljive oči. Tako, da ne se čudit če boste videli kakšno blont glavo s ončnimi očali sred noči.
grin1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.660
14.366
113
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
probi tud ti štekat mene, ko pravim da se z meglenkami veliko bolje vidi cestišče in so ql, če jih imaš prižgane,

A lahko razložiš tole o bistveno boljši vidljivosti cestišča? Ker mi ni jasno, kaj pomaga na avtocesti pri 130 km/h, da vidiš bolje pet metrov pred avtom kot pa bi s kratkimi.
confused-1.gif

pardon, pardon, na AC so res brezpredmetne... v mislih sem imel recimo kkšne nepoznane regionalke
smile-1.gif


@karantanka - ok, pol te pa čist štekam
grin1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Pri meni je tako. Zelo pazim, kdaj prižgem prednje meglenke, ker vem da je moteče za druge. Je pa res, da v tem letnem času, ko je veliko svinjarije na cesti in so prednje luči nonstop umazane poleg tega pa še ponoči ne vidiš nič zaradi mokre ceste, kdaj pa kdaj prižgem prednje meglenke. Čisto zaradi svoje varnosti. Imam zelo dobro usmerjene meglenke( v tla ceste) in verjetno ne motim nobenega. Mi ne blendajo.
Torej, uporabljam jih takrat, ko se gre za mojo varnost.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.306
1.066
113
do zdaj sem meglenke rabil samo en krat v življenju ko sem vozil...... pa še takrat me je mati prosla naj jih vklopim ker jo je blo strah
confused-1.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Verjemi, tudi na nepoznanih regionalkah ti nič ne pomagajo, pa magari če voziš samo 60 km/h.

5 metrov pred tabo je samo 5 metrov. Meglenke so namenjene natančno temu, za kar so poimenovane: za vidljivost v megli (gosti). Zado se jim pa ne reče padavinke ali pa celo hud-look-ke, kar mislijo nekateri.

Da pa kaj pomagajo pri vidljivosti, večji od nekje 10 metrov, je pa seveda precejšna zmota.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.660
14.366
113
brez zamere, ne verjamem. jst osebno z meglenkami bolje vidim cesto (vidiš jo v detajle in ne pozabi da se je fino umikat kkšnim luknjam če imaš trše podvozje in podobno) in se posledično med vožnjo tudi počutim veliko bolje. jih pa brez pardona ugasnem, ko mi kdo pripelje nasproti.

in še enkrat - nikjer nism rekel da pomagajo pri vidljivosti na daljši razdalji, za kaj takega so pa ql dolge luči, ki jih usmeriš proti tlom
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Jožko od Čukov ima meglenke pa ali je megla ali prži sonce.


to je njegov zaščitni znak...koliko zmeče cvenka za kazni pa žal nimam podatka.


jah kaj češ....maš povsod pacienete take in drugačne..eni, ko jih enkrat vklopijo, jih imajo kak teden vkllopljene....tisti del možg. celic, ki je vklopil meglenko, v času vožnje odmre....potem pa svetijo in svetijo.