meglenke

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Zanimam me kakšen odnos imate do megle. Namreč danes zjutraj je bila prisotna rahla megla vendar še zdaleč ne taka, da bi bila potreba po kakršni koli uporabi meglenk. Apak vidi ti njih frajerje. Vsak 10 jih je imel prižgane, da se vid da jih on tud ima.
stupid-1.gif


Se peljem zjutraj po obvoznici (gremo lepo v gosjem redu) in se mi prilima en za rit, valda ima prižgane tiste reflektorje. Ker človeku za sabo težko dopoveš da je zadeva nadvse moteča, sem 2x prižgala in ugasnila svojo zadjo meglenko. Češ saj bo dojel kaj mu želim povedati. Veste kaj je tip naredil? Prižgal je še dolge luči.

sej si priden mucek
priden.gif
sem si mislila in šla dalje svojo pot, brez meglenk

če je tema z megleno vsebino že bila odprta se opravičujem, malo sem pogledala pa je na hitro nisem našla, me pa jezijo take stvari zato sem morala to povedat
grin1.gif
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Mah maš paciente na cesti! Ne vem zakaj ne ugasne folk meglenk, ko pripelje nekomu za rit. A je to tok težko?! Da ne govorim o takih, ki majo prižgane samo parkirne luči, pa meglenke vklopljene!
bonk.gif


Karantanka, vidm da maš stilota. Ta avto ma dobre ''kamuflažne'' meglenke... So vgrajene v luč, tk da se sploh ne vidi da maš vklopljene.
wink-1.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Meglenke ponavadi svetijo v tla tik pred avto in niso moteče.

Drugače jih pa sam redko uporabljam. Pač pri gostejši megli preizkusim, če kaj pomagajo in, če pomagajo, pustim prižgane drugač pa nazaj izklopim.
 

Struna

Indijanc
7. jan 2008
290
0
16
42
www.aperion.org
Roko na srce... Mene bolj motijo tisti, ki ne ugasnejo zadnje meglenke, ko se jim približaš. Je veliko bolj moteče (saj zame) kot pa sprednje meglenke
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik karantanka pravi:sem 2x prižgala in ugasnila svojo zadjo meglenko. Češ saj bo dojel kaj mu želim povedati. Veste kaj je tip naredil? Prižgal je še dolge luči.

Takole jaz opozarjam frajerje, da naj že ugasnejo tiste reflektorje, ker jaz pred njim ne vidim nič
bonk.gif

Včeraj sem enemu pred sabo, ki je imel prižgano zadnjo meglenko, blendala, prižigala svoje....in glej ga zlodja, potegnilo mu je
aplauz.gif

Veš kako je, avto menda izgleda bolj jebaæki, če ima prižgane meglenke
stupid-1.gif


Smo pa imeli danes zjutraj zelo gosto meglo, ni se vidl 10 metrov naprej....ampak tut meglenke niso pomagale.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
Citat:
Uporabnik tis pravi:
Meglenke ponavadi svetijo v tla tik pred avto in niso moteče.

Drugače jih pa sam redko uporabljam. Pač pri gostejši megli preizkusim, če kaj pomagajo in, če pomagajo, pustim prižgane drugač pa nazaj izklopim.

točno tako.... ampak cesta je ponavadi mokra.... on se odbija nasproti vozečemu vozilu točno v oči....
in redko kateri imajo res meglenke usmerjene v tla... in na robove.....


dvignit kazni za napačno uporabo meglenk... potem pa kasirat.... naj polnijo proračun na takih ko jih ne vejo uporabljat
 

Struna

Indijanc
7. jan 2008
290
0
16
42
www.aperion.org
Kazen dobiš prekleto hitro... Jaz sem enkrat slučajno podnevi pozabil prižgane (ker imam stikalo za volanom, ko gledam in nisem videl prižgane lučke) in sm takoj fasal 40€ kazni... Priznam. Moja krivda, vendar nenamerno prižgane (so ostale še od prejšnje noči, ko je blo čez Trojane res konkretno megleno)
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Seveda tudi tisti, ki imajo prižgane po nepotrebi zadnje meglenke oz. meglenko so moteči. Zame nič manj kot tisti, ki jih imajo spredaj.

@aviator
kamuflažne že, sam so pa zaradi tego toliko bolj neuporabne in so več ali manj samo moteče za nasprotna vozila
jaz ne vem če sem jih že kdaj uporabila
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Ker človeku za sabo težko dopoveš da je zadeva nadvse moteča, sem 2x prižgala in ugasnila svojo zadjo meglenko.

Jaz sem imel v prejšnjem avtu v ta namen zvezano še desno luč.
grin1.gif



Pa saj to ni samo danes. Pacienti imajo vklopljene takoj ko se spusti tema, ne glede na vreme.
bonk.gif
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
KZS

Pa kje ste vi dobil izpite da vas to moti in da niste zmožni vozit?
Jaz lahko normalno vozim,pa če imam za mano nažgane meglenke, xenon kit, dolge luci,pa zarad mene se svetlečo smrekico.



izpitzavzet.press
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Pa saj to ni samo danes. Pacienti imajo vklopljene takoj ko se spusti tema, ne glede na vreme.
bonk.gif

Sam to je pa res.
Najraje jih pa prižgejo ko gre dež, o megli itak ne duha ne sluha. In ker svetijo direktno v tla, se nato tudi fino odbijajo od mokrih tal v oči nasproti vozečemu vozniku. Ko ga skušaš opozoriti na to na kratko z dolgimi lučmi, ti pa še on dolge prižge. Pol lahko pa samo še na slepo pelješ naslednje 3 sekunde.
bonk.gif


Kako se pa glasi zakon o uporabi meglenk in kakšne so kazni za neupoštevanje le teh.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Spet se oglaša eden od meglenkarjev, ki zagovarja svojo omejenost.
cheer.gif


Policaji bi morali naredit ene par akcij, bi bil hitro mir. Največ jih je pa itak na avtocesti. Čudno, da ne ukrepajo, z meglenkami bi hitro nabrali mnogo denarja.
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.325
113
Citat:
Uporabnik Struna pravi:
Roko na srce... Mene bolj motijo tisti, ki ne ugasnejo zadnje meglenke, ko se jim približaš. Je veliko bolj moteče (saj zame) kot pa sprednje meglenke

točno to, sprednje se še da nekak preživet (razen če jih ima vklopljene nekdo, ki ti pripelje nasproti pa da po možnosti dežuje), zadnje so pa res ubijalske. res mi ni jasno zakaj jih folk ne ugaša po tistem, ko nekoga dobiš za sabo, itaq je point meglenke preprečevanje naleta in ko imaš nekoga za seboj, je meglenka svojo funkcijo že opravila in jo lahko brez problema ugasneš. seveda ob predpostavki da ni ravno najgostejša megla in da folk vozi za tabo tako kot vedno - se pravi 1-3m za teboj... če je pa megla gosta in je varnostna razdalja cca.15 in več m ima pa lahko tudi zadnjo non-stop prižgano
smile-1.gif


v glavnem - ugašajte zadnje meglenke, ko je že nekdo za teboj in bodite malce bolj strpni ko ima nekdo prižgane sprednje... dejansko se cesta bolj vidi in to je dejstvo.
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Kako se pa glasi zakon o uporabi meglenk in kakšne so kazni za neupoštevanje le teh.
Sprednje meglenke se lahko prižge, če je vidljivost manjša kot 50m. Drugače ne!
Kazen za neupoštevanje tega pravila obstaja in se tudi kaznuje, nevem pa kolk je predpisana kazen za to.
Par dni nazaj je polcaj ustavu sodelavko in jo opozoril, zakaj ni ugasnila meglenk, ker megle ni bilo. Ker je sodelavka dobra mačka, se je s svojim šarmiranjem polcaju nakako izmotala samo z opozorilom.

Drugače pa ja, ob mokri cesti so meglenke nasproti vozečega avta zelo moteče, ker se od ceste vse blešči in res nevem koga ne moti v ksiht odbijajoče bleščanje.
 
Nazadnje urejeno:

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Citat:


v glavnem - ugašajte zadnje meglenke, ko je že nekdo za teboj in bodite malce bolj strpni ko ima nekdo prižgane sprednje... dejansko se cesta bolj vidi in to je dejstvo.

Aja zdaj naj bom pa jaz strpan in naj mirno prenašam njegov egoizem
stupid-1.gif
Najbolš, da se pol kar z dolgimi vozimo ker se cesta dejansko bolje vidi. A štekaš?

Če bi bla jaz tako prase kot je bil on, bi mu prižgala zadnjo meglenko in jo tud pustila svetiti njemu v fris, pa nisem. Včasih si želim, da bi imela na zadnji šipi kak displej na katerem bi se lahko izpisalo kakšno sporočilce. Bi imela dost za povedat.
evil.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
In to, da nekdo sploh ne opazi, da ima prižgane meglenke ali pa ugasnjene luči ... je tud svojga denarja vredno. Kaj lahko razberem iz tega? To, da šofer sploh ne spremlja kaj se mu v avtu dogaja, da med vožnjo niti enkrat ni pogledal na števce, ker če bi, bi to moral opazit.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Prve Lagune so imele svinjsko narejeno. Sem se kar nekajkrat zalotil, da jih imam prižgane (očitno sem jih poleg luči).
Sicer pa: pacienti gor ali dol, ko jih hebe. Izučilo jih itak ne bo. Je pa ravno danes eden pred mano, ko sem mu poblendal z dolgimi in sprednjimi meglenkami, takoj izključil zadnjo.
cheer.gif