Medijski predvajalnik, oziroma...?

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Osnovni NAS ti je RPI, lahko tudi starejši, čeprav bi priporočal vsaj štirko, SSD po želji in adapter USB 3 na SATA. Pa nekaj znanja ali nekdo, da ti spravi to skupaj. Tam okrog 100 - 120 eur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
RPI 4 ti je tam okol 60€, pol rabiš še adapter USB-SATA, pa napajalc, pa mende ne bo mel vsega u škatli za čevlje
za isti gnar nabaviš en rabljen mali pc z i5, s pametnim (lite) OS-om bo žrl nekih 15W
kar se tiče pa "da to en spravi" skupaj - isti šmorn al to delaš na RPI al pa na enem pc-ju
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
USB-C napajalniki se ponavadi že komu valjajo kje po hiši. Ostalo pa kakor komu. Jaz imam zadevo v omari za mrežo, brez posebne škatle. Ima pa RPI ohišje hladilnik, ni pa tole nujno.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Kodi na android tv lepo prezveči vse brez zatikanja.
tole je glavna cokla
"brez zatikanja" je precej subjektiven pojem. eni ne vidjo nič, eni vidjo vsako anomalijo
če predvajanje in refresh rate nista v sync-u, se zatika. oz. ne poznam prevoda za "stutter playback"
zato sem tud vprašal, a ti kodi na androidu lepo sinhronizira RR z brzino predvajanja (RR je loh tud večkratnik brzine predvajanja)
to se da dost lepo preverit med predvajanjem
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.950
9.002
113
EU
Torrenti se vlečejo na nasu. Kodi na android tv lepo prezveči vse brez zatikanja. Ni potrebe po mini pc. Dostikrat je lažje kaj iz torentov gledat, kjer so subi že urejeni. Potem imajo še otroci svojo vsebino itd... Recimo elementum včasih ne najde kakšnih sorsov pa subov
NAS z dragimi diski in RAID poljem uporabljaš za torente vlačit. Ni škoda NAS-a?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.689
1.605
113
Jebemomast ste zakomplicirali, ko pa je rešitev zelo preprosta in imenuje se Plex.
Na računalnik, s katerim vlečeš dol filme inštaliraš plex, ki služi kot server. Na tv, telefon, tablico,... pa inštaliraš plex player in je to to. Ker pc služi kot server, mora bit seveda vklopljen, ko hočeš gledati film.

Torej kupit ne rabiš v bistvu nič, če je tv dovolj močen da filme prebavi. Če ni, kupiš gugl tv in si rešen.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.855
2.097
113
V bistvu je tudi to že komplicirano :) Glede na to, da ima Sony Android TV, naloži aplikacijo Strem.io in v njej doda torrent providerje. Nastavi si še default jezike za podnapise in je to vse. Poiščeš film, ki te zanima (če ni ravno kak obskurni filn, ki ga ni na nobenem znanem torrent providerju), počakaš 10-30 sekund in ga že gledaš, vključno s podnapisi. Opcijsko ostane na voljo potem še Popcorntime, CinemaHD, Cyberflix itd...
 
22. jul 2007
12.831
1.324
113
123
Prednost Plexa je, da ti ni potrebno nič čakati na film, edino za nastavljat je potrebno malo prebrati, kako in kaj.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.344
683
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz uporabljam Plex, ima vse kar rabim. Edino dostikrat moram na računalniku spremenit kodiranje podnapisov, da mi potem pravilno prikazuje šumnike. Knjižnice imam lepo razdelane (filmi, risanke), lepo se naložijo movie posterji in je lepo pregledno. Bom pa po vaših predlogih iz firbca sprobal še kaj drugega, edino nas-a za ta namen nimam namena kupovat.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.344
683
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
V samem plexu na TV mi ni uspelo nastavit, da bi kazalo Č-je, zato spremenim kodiranje v sami .srt datoteki na računalniku. Za to uporabljam notepad ++. Ne vem sedajle točno iz glave, ti napišem, ko bom doma. Edino kar me moti pri Plexu je to, da ne moreš nastavit default velikosti podnapisov. Lahko jih spremeniš ob ogledu filma in je OK, hkrati ti ponudi, da si to nastavitev zapomni tudi za naprej a žal ne deluje, saj ko zamenjaš film se spet velikost spremeni nazaj na privzeto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.398
2.290
113
HELP
Torej instaliraš tale PLEX.
Kar sem gleda, je vse v živo.
kako ''dol'' potegneš in editiraš .srt?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.583
690
113
toti Maribor
Potegneš dol PLEX server za windows, ga inšataliraš in ustvariš račun (za lažje delo v nadaljevanju). Po inštalciji nastaviš mapo v kateri imaš video datoteke. Nato greš na TV in inštaliraš PLEX app, se prijaviš z računom, ki si ga ustvaril na računalniku in to je to. Na računalniku si še nastavi, da ti avtomasko pobere podnapise, ker drugače boš moral vedno med gledanjem vklapljat. Na računalniku dejansko gledaš preko brskalnika. PLEX nato lahko uporabljaš na kateri koli napravi. Poskrbet moraš edino, da ti plex na računalniku vedno dela v ozadju.

https://support.plex.tv/articles/200264746-quick-start-step-by-step-guides/
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.717
368
83
Pri nas imamo par let star Samsung tv (50TU8502) in gledamo dolpotegnjene flme kar preko brezžičnega prenosa slike:
- na prenosniku spodaj desno klikneš "Network -> Cast" in izbereš TV in predvajaš film na TV
- na Samsung (tab s6 lite) tablici dolpotegneš za bližnjice in izbereš "Smart View", izbereš TV in že imaš sliko tablice na TV in potem kar predvajaš film

Zadnje čase filme (torrente) dolvlečem kar na tablico, ker je tablica vedno prižgana in torrent klient dela cel čas (sploh mojblink je kar haklik na to, da dovolj dolgo seješ torrente, drugače te zablokira) in da nimam laptopa brezveze prižganega, uporabljam tablico za to.. Tak da če imate doma tablice (ki so ponavadi ves čas prižgane), vam priporočam, da kar tablice uporabljate za torrente. ;)

Če imaš sony adnroid tv, sem skoraj prepričan, da ti tudi omogoča vsaj neko vrsto brezžičnega prenosa slike...

Smo pa par let nazaj imeli malenkost starejši Samsung TV (UE40ES5500) in Samsung tablico (Galaxy Tab Pro 10.5) in ko sem na TV preklapljal med source , se mi je poleg vseh TV priključkov prikazala tudi tablica (kjer sem share-al določeno vsebino za naprave v bližini) in če sem na TV kot source izbral tablico, so se mi na TV prikazale mape s filmi in sem lahko iz TV direkt dostopal do filmov na tablici.. Pa nisem imel nikjer nameščenih nekih dodatnih programov. Tega pa ne znam več naret na novi Samsung TV in novi Samsung tablici... Če slučajno ve kdo, kako se to naredi, bi lepo prosil za nasvet.. ;)
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.855
2.097
113
Je kakšen pameten source za torrente na Plexu nov nastal v zadnje dve letih?

Plex je super, če si delaš lokalno videoteko in si filme dejansko res tudi shranjuješ, ampak večinoma vse filme lahko streamaš prek drugih aplikacij v realtime, vključno s podnapisi, ki dejansko delajo in imajo tudi čšž pravilno prikazane, tako da je Plex za to v bistvu neuporaben.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.583
690
113
toti Maribor
Pri nas imamo par let star Samsung tv (50TU8502) in gledamo dolpotegnjene flme kar preko brezžičnega prenosa slike:
- na prenosniku spodaj desno klikneš "Network -> Cast" in izbereš TV in predvajaš film na TV
- na Samsung (tab s6 lite) tablici dolpotegneš za bližnjice in izbereš "Smart View", izbereš TV in že imaš sliko tablice na TV in potem kar predvajaš film

Zadnje čase filme (torrente) dolvlečem kar na tablico, ker je tablica vedno prižgana in torrent klient dela cel čas (sploh mojblink je kar haklik na to, da dovolj dolgo seješ torrente, drugače te zablokira) in da nimam laptopa brezveze prižganega, uporabljam tablico za to.. Tak da če imate doma tablice (ki so ponavadi ves čas prižgane), vam priporočam, da kar tablice uporabljate za torrente. ;)

Če imaš sony adnroid tv, sem skoraj prepričan, da ti tudi omogoča vsaj neko vrsto brezžičnega prenosa slike...

Smo pa par let nazaj imeli malenkost starejši Samsung TV (UE40ES5500) in Samsung tablico (Galaxy Tab Pro 10.5) in ko sem na TV preklapljal med source , se mi je poleg vseh TV priključkov prikazala tudi tablica (kjer sem share-al določeno vsebino za naprave v bližini) in če sem na TV kot source izbral tablico, so se mi na TV prikazale mape s filmi in sem lahko iz TV direkt dostopal do filmov na tablici.. Pa nisem imel nikjer nameščenih nekih dodatnih programov. Tega pa ne znam več naret na novi Samsung TV in novi Samsung tablici... Če slučajno ve kdo, kako se to naredi, bi lepo prosil za nasvet.. ;)
Pri full HD filmih to rado šteka. Boljše je potem preko HDMI.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg