Me lahko toži?

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Pozdrav!

Temo objavljam kar v čveku, ker ne vem kje bi bilo bolj primerno...
Zadeva je sledeča: kupil sem novo stanovanje v katerem je bil v ceni tudi parket. Žal je bil ta parket že prvič slabo narejen. So popravili, a na slabše. So ga še 1x popravljali, izgled je malo boljši, a še vedno absolutno nesprejemljiv. Zahteval sem, da ga ponovno popravijo, a nočejo. Verjamem, da je to za njih strošek, ker bi ga bilo potrebno že v 4. brusiti in lakirati, vendar to ni moj problem...
Velemajstru od parketarja sem tudi jasno dal vedeti, da se bom boril na celi fronti za to, da mi napake odpravijo. To pa pomeni tudi angažiranje medijev in javna objava na spletnih forumin. Ob odhodu iz stanovanja, pa mi je zabrusil, da naj ne objavljam javno njegovega dela, ker me bo izsledil in tožil...

Zdaj pa me zanima, če jaz objavim slike parketa in vas vprašam, ali se vam zdi OK ter zraven napišem kdo je polagalec, ali ima ta parketar kakšno osnovo za to, da me toži? Nimam niti predstave za kaj bi me tožil, ker bi podal samo dejanska dejstva, podkrepljena s fotografijami...

Ko bo prišel čas bom objavil material v za to primernem delu foruma...

Hvala za vsakršen nasvet!
Lep pozdrav!
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Ne vem, mogoče zaradi klevetanja, delanja antireklame,... kaj pa veš, kaj vse se spomnijo...
 
Mogoče če bi ti dokazal, da si ga po krivici blatil.

Ne vem, nisem toliko pameten, ampak jaz bi definitivno naredil to kar si mislil, ker imaš kot naročnik/potrošnik pravico do kvalitetne storitve/izdelka. Če se izvajalec ne pobriga tega zagotovit, naj se pa še sooči s posledicami.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Drži. Hvala za link! Pišuka, saj ne vem niti na katerem delu foruma bi to objavil... je toliko vej pravništva...
wink-1.gif

LP
 
Nazadnje urejeno:

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Sej fora je v tem, da ga ne bi blatil. Jaz bi samo nalepil fotke končnega izdelka, napisal, da z izvedenim nisem zadovoljen ter ljudi vprašal, kaj si o temu mislijo. Z veseljem pa bi tudi povedal, kdo je to položil.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Saj včeraj sem, ko sem poslal parketarje iz stanovanja. Dobro, da so protivlomna vrata dobro vpeta v podboje, ker če ne bi končala nekje sredi hodnika!
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Ne drekej z mediji, ker nima smisla za enkrat. Ti se lepo pozanimaj kaj lahko narediš, ga prijaviš inšpekciji oz. kar koli ti bodo že svetovali. Če bo šla zadeva na sodišče, boš lahko tega parketarja še par let čakal, da ti to pride popravit. Verjetno boš mogu dat zadevo zrihtat enmu drugemu in ti bo ta parketar potem kril stroške. Ko je zadeva urejen in vsi postpki zaklučeni, pa objaviš vse skupaj na enem forumu in poveš svojo zgodbo.

Sicer te pa nima za kaj tožit. Potem bi lahko vsaka firma vse tožila, ki na forumih objavljajo, da niso zadovoljnji z njihovimi storitvami. Če zadeva ni narejena tako kot treba, nima kej praskat. To samo grozi, sicer pa upam, da ne dobi več dela če je nesposoben in nej gre raj kaj drugega počet.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Vse lepo in prav. Ampak vsi uradni postopki trajajo in trajajo, jaz pa bi se rad v stanovanje vselil. Neumno se mi tudi zdi, da bom jaz plačeval dodatnega parketarja, ki bo popravljal napake, ki bi jih moral drugi... Mediji oz. širša javnost so edini pristop, ki lahko v trenutku obrne situacijo...
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
absolutno lahko objaviš, tožil bi te lahko le, če bi o njem napisal kakšne laži in s tem blatil njegovo dobro ime. če boš napisal po resnici, pa se nimaš česa bati.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
E, jaz sem poturil pa pod civilno... Bojo že premaknili, če bojo smatrali, da ni za tja...
 

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
Sicer ne vem ali sta sklenila pogodbo ali ne, ampak jaz bi ga na tvojem mestu pisno (s priporočeno pošto) pozvala na odpravo napak (ne glede na to, da si mu ustno rekel); v dopisu bi ga pozvala naj: ali odpravi napake ali pa boš najel drugega polagalca, ki bo na njegov račun odpravil te napake; postavi mu rok (racionalen) da te kontaktira katero izmed dveh možnosti bo izbral in izvedel, v nasprotnem primeru boš zadevo uredil po pravni poti;

če bo šla zadeva v medije, taki dopisi in neodgovori nanje, ekstra zažgejo....kao ignoranca polagalca, da ga prav boli za škodo

mogoče se obrni še na zvezo potrošnikov slovenije...tam bi ti verjetno tudi znali svetovati kako je z objavo slik in imen v medijih
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Mene pa zanima, zakaj nisi zadovoljen, kje po tvoje ni v redu oz. kaj bi bilo potrebno postorit, da bi blo ok.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Verjemi, da sem do sedaj poskusil že precej vzvodov, da bi privil parketarja. Trenutno so v teku še drugi, vendar o tem, ko bo čas. Bom objavil vse.
Zvezo bom pa tudi vprašal za mnenje - hvala za namig!