Me lahko toži?

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Niso.


Najprej ga pisno v roku toliko in toliko dni pozovi, da popravi/zamenja parket. Navedi vzroke in pošlji pripiročeno s povratnico.

Če ne bo odvziva, mu pošlji ponovni dopis, da naj reklamirani parket odstrani v celoti in če tega ne bo naredil v roku x dni boš popravilo/ zamenjavo izvedel na njegove stroške sam. Pokliči sodnega izvedenca in naj izdela poročilo o kvaliteti narejenega, da boš imel foto in pisno uradno dokumentacijo.

Po vsem tem lahko ali daš parket ponovno zbrustiti ali pa ga zamenjaš, njegovega pa vskladiščiš in mu vsak mesec izstaviš račun za ležarnino.

Nato pa v tožbo. Zmaga zagotovljena.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Saj dopise sem že pošiljal, zdaj moram čakati, da minejo zakonski roki, pa potem drugi dopis,itd,itd... jaz bom pa še naprej bivakiral po najemniških stanovanjih, ko pa imam svoje
bonk.gif
to lahko traja še celo poletje, pa še stroške bom imel s tem...
Če pa bi uletela ekipa Preverjenega, bi bil parket pa dosti prej popravljen... za to se mi gre...
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Napiši mu tudi, da s tem, ker ne moreš v svoje stanovanje nastajajo stroški nadomestnega bivanja, vsak mesec v višini XY €, katere mu v tožbi tudi zaračunaš.


Preverjeno je sicer fino, a od tedaj bosta s parketarjem komunicirala samo še preko odvetnikov in čakala razplet sodbe.

Je nekoč eden pravil, da mu je lepo zagrozil, da bo dal 500 dem "ekipi", ki mu bo polomila roke, pa bo volk sit in koza cela, če plačanega ne bo opravil do konca. Pa naj računa, 30 dni ali več brez dela, bolniške so itak slabe, po potrebi tudi dlje, vizzavi vrednosti neopravljenega dela. Je bilo jako hitro vse opravljeno. Šlo je pa za keramika. Ti so pa še bolj cepljeni.


Torej imaš dve možnosti:

- legalno, bo dlje trajalo a imel boš mirno vest
- nelegalno, ki bo hitrejša a lahko zaradi nje dobiš novo bivališče - Dob.
 

GTI_Fan

Pripravnik
1. sep 2007
245
0
16
Verjemi, da se marsikdo brani slabe javne reklame in nato odpravi napake. V igro sta vpleteni 2 večji podjetji - eno gradbeno in eno parketarsko, tako, da bojo po moje razmislili v kakšen boj se bodo spustili... Ne gre za sp-ja, ki ga lažje stiskaš za vrat...
Glede druge Dobovske variante - na njihov nivo se ne bom spuščal...
ne-ne-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.452
9.183
113
ojoj, lep relief ti je naredo, prefukat bi ga moral dat, crnce poklic in gologlavce da mu brusilni stroj na picki zlomijo. To bi bila poštena kazen.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Lahko pa tudi na drugih forumih (predvsem gradbenih oz. tam kjer se govori o tem katerega obrtnika najet) odpreš enako temo in prilimaš gor fotke. Pol jim pa lahko namigneš, da boš rade volje dobisal zraven tudi kdo ti je delal in kakšen je njihov odnos. Glede na to, da imajo forumi danes velik doseg ljudi, ki se odločajo o tem katerega obrtnika bodo najeli, jih bo zaskrbelo.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Jaz sem nekoč nekomu naredil anti reklamo, osnovano samo na dejstvih in resničnih dogodkih, ko je bilo delo končano sem skeniral še račun in ga nalimal na forum , Šlo se je za servis motorja ki je trajal tri mesece in je stal 386 bivših tisočakov. Model me je poklical in mi grozil z tožbo, pa da se jaz ne bom skrival za nekim nickom pa ... uglavnem jaz se ne skrivam za nobenim nickom, na večini forumov sem sajo kar je del mojega priimka in sem mu povedal da se ne skrivam in da tudi ne tajim objave da pa me lahko mirne volje toži če misli da je kaj neresnice in klevetanja in da naj raje hitro popravi motor da ne bo še kaj več napisanega. No motor sem dobil nazaj v štirih dneh, ko sem ga šel iskat sem imel vklopljen snemalnik za vsak slučaj, ko sem ga videl me je najprej napotil plačat račun, ker se je bal da ga ne bom. Potem pa mi je dal motor. Tožbe seveda ni bilo, je pa izgubil mnogo mnogo strank tako da sedaj skoraj ne servisira več hond le še sestavlja jih kolikor sem dobil informacijo.

Tako da ti kar veselo objavljaj dokler govoriš resnico ti nič ne more.