Marinček in prijatelji so gotovi

I

Izbrisan uporabnik 474

Nihče. Žal sem prepozno prišel do denarja, vez in poznanstev, tako, da sem zamudil BORZEN in 3x zaslužka za prodani kw.

Viški se prodajo po 0,45€/kw, manjko doplačaš po tržni ceni.

Čaki, odkupna je cca. 0,12€/kWh... Kdo torej pokriva razliko med 0,12€/kWh in 0,45€/kWh???
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Vem jaz to :)
Zelo dobro poznam vse natege z ventilatorji in SE. Kdor mi prodaja, da se mu je SE povrnila, pozabi povedat, da je nekdo drug plačal njegov profit....
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Na idealno vetrovne dni, kaj pa drugače...

+ to da so Nemci to lahko financirali, ker so imeli dovolj €.

Mi komaj furamo državo - z milijardnimi pufi, kdo bo plačeval še te vertrnice, ki bodo same sebi namen

Ne, to nkiso idealni dnevi, to so dnevi s preveč vetra.
Lahko se na glavo postaviš, pa vetrnice prej ali slej bodo. Ker je štrom iz njih brutalno poceni in čist. Pravljice o škodljivosti prodajaj komu, ki vetrnice še ni videl od blizu (torej ne meni). Slovenija je čisto lepo primerna za vetrne elektrarne, vetrovni primernih lokacij je več kot dovolj - seveda, ko odšteješ pripombe tečnih lokalcev in kvazizelenih (ptičarjev in podobnih)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Očitno vi v marketingu veste bolje o ceni kwH iz obnovljivih virov kot mi, ki se s tem ukvarjamo :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Ne, to nkiso idealni dnevi, to so dnevi s preveč vetra.
Lahko se na glavo postaviš, pa vetrnice prej ali slej bodo. Ker je štrom iz njih brutalno poceni in čist. Pravljice o škodljivosti prodajaj komu, ki vetrnice še ni videl od blizu (torej ne meni). Slovenija je čisto lepo primerna za vetrne elektrarne, vetrovni primernih lokacij je več kot dovolj - seveda, ko odšteješ pripombe tečnih lokalcev in kvazizelenih (ptičarjev in podobnih)
Zakaj zavajaš? Koliko stane ena vetrnica in koliko prinese dodane vrednosti? Pri nas so zaenkrat rentabilne JeK in HE. Ostalo je pofl metanja davkoplačevalskega keša v luft. In ja, grdo zgledajo in uničujejo pokrajino.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Veliko (ogromno) jodlarskih ventilatorjev je bilo postavljenih zaradi reševanja Siemensa (ali kot direktnega izdelovalca ali kot opremljevalca) v času krize. Njihovo uporabnost lahko vidimo tako, da v v njihovi neposredni bližini (torej pri poljih v okolici Dunaja) na polno laufa termoelektrarna (Zwentendorf), kjer nazaj odpirajo še drugi blok, zraven je še postavljena plinska kogeneracija, ki uporablja overflow pritisk iz termoelektrarne za poganjanje turbin.
Mal fake news prodajamo?
TE Durnrohr poleg Zwetendorfa) so naredili ne zaradi vetrnic, ampak dolgo pred njimi - zato, ker niso zmeli zalaufat jedrske, ki so jo že zgradili (NE Zwentendorf), pa so naredili TE. Dva bloka ima že od 1987, torej izpred časov vetrnic (in zanimivo, lastnka blokov sta bili različni firmi).
Avstrijci TE na premog nimajo več (zadnjo so ugasnili par tednov nazaj, Mellach), tudi Durnrohr ne dela več (od avgusta lani), na njenem mestu bodo zgradili največjo avstijsko sončno elektrarno ... Imajo sicer še nekaj TE, ampak večinoma na plin.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Vem jaz to :)
Zelo dobro poznam vse natege z ventilatorji in SE. Kdor mi prodaja, da se mu je SE povrnila, pozabi povedat, da je nekdo drug plačal njegov profit....

Koliko dobi na NEK za kWh? Tržne cene ne, veliko, veliko več. TE Šoštanj tudi (ali direkt ali skozi kritje izgub).
Pri subvencioniranju vetrnih in sončnih vsaj subvencioniraš čisto energijo (kar se mene tiče, mednjo sodi tudi NE, ampak je pa finančno res nesmiselna).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Zakaj zavajaš? Koliko stane ena vetrnica in koliko prinese dodane vrednosti? Pri nas so zaenkrat rentabilne JeK in HE. Ostalo je pofl metanja davkoplačevalskega keša v luft. In ja, grdo zgledajo in uničujejo pokrajino.
Ničesar ne uničujejo in prav lepa so polja vetrnic. V Španiji sem vedno užival, ko se se vozil tam naokoli.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113

Poglej to pol pa govori o zeleni energiji.


Zelene energije ni!!!!
So samo pijavke ki služijo tako ali drugače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Podobne teme