Marinček in prijatelji so gotovi

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Samo primer veterne elektrarne. Razvita evropa je posejana z njimi, pri nas jih ni, ker so naši ptiči bolj butasti od zahodno evropskih in bi se kakšen lahko zaletel v veternico. In jih nimamo. Ziher je ziher
Dve sta na poti iz Lj na morje. Prav dosti se ne vrtita. Torej bi jih res lahko posadili par 100, celo eno ob drugi.
Ni pa nujno, da drugje vetrnice postavljajo ptičem pod nos. Menda je relativno ohranjena narava ena naših prednosti (pred tistimi, ki je nimajo več, seveda).
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.006
113
Dve sta na poti iz Lj na morje. Prav dosti se ne vrtita. Torej bi jih res lahko posadili par 100, celo eno ob drugi.
Ni pa nujno, da drugje vetrnice postavljajo ptičem pod nos. Menda je relativno ohranjena narava ena naših prednosti (pred tistimi, ki je nimajo več, seveda).

Ti dve se presenetljivo veliko vrtita glede nato, da pri nas nimamo nobenega primernega vetra.

Samo za primerjavo

Slovenija: Proizvedeno 6,021 GWh.....inštalirana moč 3,2 MW................1881ur delovanja na polni moči.
Nemčija: Proizvedeno 111410 GWh.....inštalirana moč 59,42 GW...........1875 ur delovanja na polni moči.

Naše proizvedejo na inštalirano moč več od nemških :evil:
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Hvala bogu so koncn te eko teroriste mal umiril. Za vsak drek se najdejo in drekajo blokirajo klicejo inšpekcije... En kup ljudi v sloveniji misli da se da zivet od lufta in jih moti vsaka.stvar... posledicno.blokirajo razvoj itd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.262
1.923
113
Jaz se še nisem odločil kaj je hujše: eko teroristi, ki so imeli do zdaj moč blokirati čisto vse, kar se blokirati da, ali napovedani ukrepi velikega vodje. Zato ne bom nobenega spema okoli pošiljal.
Treba je tudi razumeti, zakaj je do tega sploh prišlo. Eko teroristi so namreč sami s svijimi dejanji situacijo pripeljali tako daleč, da je vlada ubrala radikalno nasprotno smer.
Samo primer veterne elektrarne. Razvita evropa je posejana z njimi, pri nas jih ni, ker so naši ptiči bolj butasti od zahodno evropskih in bi se kakšen lahko zaletel v veternico. In jih nimamo. Ziher je ziher

A lahko že nehate s temi vetrnimi elektrarnami v Sloveniji.

PRI NAS TO NE GRE, NE VELJA, NI EKONOMSKO UPRAVIČENO..... ITD, ENOSTAVNO NI ZA PRI NAS.

DEJTE ŽE ENKRAT ZASTOPIT.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.262
1.923
113
Ja, tako malo učinka, da se jim redno dogaja, da imajo krepko preveč elektrike na bolj vetrovne dni.

Na idealno vetrovne dni, kaj pa drugače...

+ to da so Nemci to lahko financirali, ker so imeli dovolj €.

Mi komaj furamo državo - z milijardnimi pufi, kdo bo plačeval še te vertrnice, ki bodo same sebi namen
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Vetrne so super! Postaviš pa dela. Tiste dva mrtva ptiča z lahkoto pogrešamo glede na to, kako jih pobira po zastrupljenih njivah!
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
pa si dejansko kdaj videl ta 2 mrtva ptica?

dejan_, kaksno funkcijo imas pa ti, da dolocas a so te veternice z k nam al ne?

8888, stvar okusa. jest vedno z veseljem pogledam ko jih vidim.... cista energija... dobljena le z vetrom. a ni to nekaj fascinantnega?

org_80db9bf42b72b379_1552755792000.jpg
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
pa si dejansko kdaj videl ta 2 mrtva ptica?

dejan_, kaksno funkcijo imas pa ti, da dolocas a so te veternice z k nam al ne?

8888, stvar okusa. jest vedno z veseljem pogledam ko jih vidim.... cista energija... dobljena le z vetrom. a ni to nekaj fascinantnega?

Poglej priponko 33402


Vetrnice, soncne elektrarne itd so pac moderen nateg tko kot so bile par let nazaj bioplinarne... Slisi se eko bio folk takoj zagrabi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in 8888

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Seveda smo nategnjeni - vsi - ker moramo plačevat raznorazne dodatke na ceno energije, zaradi dodatnih plačil proizvajalcem "eko energije".

Mimogrede: trenutno je ukinjen "eko" prispevek pri elektriki in vsi imamo nižje račune.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
niso nateg, ker ni noben nategnjen. rezultati so jasni, investitorji pa tud vejo da v minus ne bojo sli. torej nek denar se ze dela iz tega.
Kot je napisal McGiver. Investitorji v minus ne bojo šli, ker računajo na subvencije in močno previsoko odkupno ceno elektrike. Če bi s tako elektriko konkurirali na prostem trgu, bi popušili ko prostitutka v rdeči četrti. Ista fora so mikrohidroelektrarne, ki se trenutno gradijo po Albaniji. Zanje talajo nore subvencije, cilj je stvar pozidat in pobasat subvencijo s plusom, potem pa spi*dit in za sabo pustit razdejanje.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
Seveda smo nategnjeni - vsi - ker moramo plačevat raznorazne dodatke na ceno energije, zaradi dodatnih plačil proizvajalcem "eko energije".

Mimogrede: trenutno je ukinjen "eko" prispevek pri elektriki in vsi imamo nižje račune.

eh vsi ti dodatki bi bili v vsakem primeru. ce pa zraven se kaksno veternico postavijo, pa je tud boljs kot nic.

kdo tala subvencije? drzava/evropa? zakaj jih talajo ce niso smiselne?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
A lahko že nehate s temi vetrnimi elektrarnami v Sloveniji.

PRI NAS TO NE GRE, NE VELJA, NI EKONOMSKO UPRAVIČENO..... ITD, ENOSTAVNO NI ZA PRI NAS.

DEJTE ŽE ENKRAT ZASTOPIT.

Zakaj bi to moral zastopit? Ker je en dejan iz alterja tako rekel?
Vsak dan gledam te veternice skozi okno, kako lepo se vrtijo na vrhu enega hriba. V Avstriji. Par km za slovensko mejo. Ampak očitno se ta veter na meji z slovenijo vstavi. Vsaj tako trdi dejan iz alterja.

Na kateri šoli se dobi ta diploma za doktorja stanja brez podlage po forumih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

Podobne teme