Mapchanger za iGO Primo [Android]

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ker je bilo za ta dodatek že kar nekaj prošenj, sem odprl temo, da si ga tukaj lahko snamete in hkrati preberete kako se to uporablja.

Definicija: Mapchanger je dodatna-vzporedna aplikacija za iGO Primo, s katero lahko izbiramo katerega ponudnika zemljevidov bo primo uporabil ob zagonu. Ta dodatek je zanimiv predvsem za tiste, ki za navigacijo uporabljajo različne ponudnike zemljevidov.

Primer uporabe: Joža v službene namene uporablja NavteQ ali Tomtom zemljevide, ker je pač voznik tovornjaka, medtem ko čez vikende z avtomobilom rad pelje ženo ali na izlet po SLO, morda na morje na HR ali pa gresta v BIH na čevape. V tem primeru so pač, kot vemo, boljša izbira Topmap zemljevidi. Da pa ne rabi vsakič kopirati različne zemljevide sem in tja, obstaja ta aplikacija, s katero z enim klikom menjamo ponudnika zemljevidov. Kako torej to deluje?

TUKAJ si lahko snamete Mapchanger za Android verzijo iGO. Arhiv si odpakirajte nekam na namizje računalnika.

NextGen Mapchanger

Inštalacija:
Če želite uporabljati kombinacijo zemljevidov Here in Tomtom potem odprite mapo Here in Tomtom in iz nje vzemite am_MapChanger_for_android.zip in to .zip datoteko kopirajte v mapo iGO/ux/

Če želite uporabljat kombinacijo zemljevidov Here in TopMap potem odprite mapo Here in Topmap in iz nje vzemite am_MapChanger_for_android.zip in to .zip datoteko kopirajte v mapo iGO/ux/

Če želite uporabljat kombinacijo zemljevidov Topmap in Tomtom potem odprite mapo Tomtom in Topmap in iz nje vzemite am_MapChanger_for_android.zip in to zip datoteko kopirajte v mapo iGO/ux/

Zip datoteke v nobenem primeru NE smete razpakirati!

Primer uporabe:

Karte od Here in Tomtom daš obojne v mapo iGO/content/map/
Poi od Here in Tomtom daš obojne v mapo iGO/content/poi/

V samem iGO primo programu v opciji Mapchanger izberemo ponudnika kart katerega želimo uporabiti (torej v tem primeru izberemo HERE ali Tomtom). Program se restarta in v uporabi so izbrani zemljevidi, vključno s POI točkami istega ponudnika.

Žal nikakor ne gre narediti delujočega paketa, da bi se dalo vnest 3 providerje zato je narejeno tako kot je sedaj.

Če v mapi Primo nimate podmape ux jo ustvarite ročno in ustrezno kopirajte datoteko za izbrano kombinacijo ponudnika (am_MapChanger_for_android.zip)

Opomba:
Pri uporabi mapchangerja se zaradi podvajanja zemljevidov seveda znatno poveča tudi kapaciteta podatkov, zato si priskrbite dovolj veliko SD kartico

 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
aplauz.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
nekje sem zajeba.l

Najprej sem pobrisal stare mape in poi na kartici (napaka najbrž?) potem rar razpakiral na PC, dobljene mape zemljevidov in poi kopiral na kartico v ustrezno mapo, (map in poi) , zemljevide kopiral v v te mape.
Mape so v zemljevidih;GJA pa jih ne najde,(mi samo ponudi 4 okna brez imena) igo tudi pravi da ne najde zemljevidov.

Kje sem ga vsral
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne vem kako to kreira android, ampak pri klasičnem Primu je treba v vsako mapo z zemljevidi dodati še txt datoteko z imenom odgovarjajočih zemljevidov; recimo: !map_nt.txt in v tej datoteki je samo zapis NT. Ta potem kaže GJ kateri zemljevidi so v kateri mapi.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Drži, pri android verziji je v vsaki mapi še datoteka provider.ch (wince verzija ima .txt) a tega nisem dodatno razlagal, saj je že vse v paketu, katerega sem pripravil.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
nope. Mape in .ch datoteke znoraj map je treba pripravit ročno. gja aplikacija potem samo izvrši, kar mu je ukazano. Ravno zato pa sem že vse pripravil, da je inštalacija "user friendly"
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
mislim da vem kje sem zajebal. (se še kopirajo na kartico)

naredil sem

igo /content/map/map_tm
moral pa bi
igo/content/map_tm...
bom kmalu videl

edit: ne dela
bonk.gif

edit 2: dela

Kakšno funkcijo ima v GJA pod settings funkcija SD card path mode (automatic, manual)
pod manual mi pokaže, pod automatic mi pokaže prazne mape (vsaj zdi se mi tako)
 
Nazadnje urejeno:

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
281
0
16
Ljubljana
Rabil bi pomoč glede razvrstitve kart v mape, ne znajdem se najboljše.
V mapi MAP imam "zmedu" in nevem katero karto v kateru mapo naj dam, primer:

Bosnia_Herzegovina_83_Navigo_2012.07_120910.fbl
Hungary_83_TM_2012.07_120920_(AP).fpa
Slovenia_83_Monolit_2012.04_120626_(DA).fda

Kakšne oznake naj gledam? Končnice .fbl, .fpa, .fda...
ali TM, Navigo, Monolit, Emapa, Basarsoft...
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Gledaš TM, Monolit, Nateq in jih po teh imenih sortiraš v mape.
Kaj pa pomenijo zgoraj naštete končnice pa preveri v Wiki za iGO.

p.s.
Če daš samo zgoraj omenjene datoteke v pravilno mapo, ti bo delala le karta Bosne saj ostali dve sta dodatka.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik popotnik pravi:
Gledaš TM, Monolit, Nateq in jih po teh imenih sortiraš v mape.

Dobro si "se zmotu".
hysterical-1.gif


Drugače pa vse tri zgoraj citirane spadajo v mapo TM!
 

fargopro

Zelenc'
24. jan 2013
7
0
1
Lep pozdrav
Naredil kot je napisano, skopiral vse mape in v te mape naložil ustrezne karte in karte poi, ampak nekaj ne štima. Ko poženem gja...apk mi pokaže 4 možnosti. Ko pritisnem npr. mapo TM mi naloži mape in poi od top_map. Ko pa pritisnem NQ mi naloži mape in poi NQ. Torej je vse OK.
Ko pa skušam naložiti karte TT in poi TT mi pa napiše ne najdem kart. in se iGo ustavi-blokira in izklopi. Ko pa grem pogledat v mape pa so v mapi MAP karte tom_tom in v mapi poi točke tom_tom.
Kakšno mnenje kaj bi lahko bilo ?
Hvala
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Če je že kdo slučajno testiral mapchanger na najnovejši verziji Primo 9.6.22.297071 (GooglePlay 25 Apr 2013) me zanima ali mu mapchanger deluje normalno? Meni sicer zamenja karte, vendar, ko bi se moral potem Primo avtomatično zagnati, mi mapchanger javi napako "Not installed iGO!" Nimam pojma zakaj, zato me zanima ali je kdo naletel na isti problem. Na februarski verziji Prima je še deloval normalno..