Mapchanger za iGO Primo [Android]

lopard

Pripravnik
12. jun 2013
65
4
8
Pozdravljeni,
imam HTC one x+ in sem si najprej naložil Igo Primo (najnovejšo različico) s kartami Navteq. Potem sem zasledil Mapchangerja in želel naložiti še TopMap. Žal mi ob zagonu Mapchangerja pokaže prazno stran in pot /storage/sdcard0. Kolikor vem, One X+ nima spominske kartice zato bi bilo verjetno treba vnesti novo pot do Prima. Ker sem v svetu androidov relativno nov prosim, da mi svetujete.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mape, ki vsebujejo zemljevide ne vsebujejo stavb v 3D, te so vedno v mapi "building" in tja not lahko zmečeš vse kar je do sedaj izdano za posamezne države, čeprav pa nima pravega smisla stare in nove datoteke mešat od iste države, ker vsaj pri tem so iz mojih iskušenj dosledni in vsaka nova verzija sigurno vsebuje vse stare "bajte".
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Če greš na dodatni meni (če se ne motim je na HTC one X desno soft tipka) imaš tam možnost ročno nastaviti pot do iGO
 

lopard

Pripravnik
12. jun 2013
65
4
8
Vse to sem "pogruntal" že sam - problem je v tem, ker sem nov v svetu androidov. Če mi kdo reče, vtipkaj pot do do mape... v računalniku, ni problem : c: -> mapa... Problem je v HTC-ju. ta nima SD kartice. poskusil sem s storage, pa ne gre in tu sem blazno bos. Torej problem je vtipkati pravo pot do ustrezne mape. Ne pa s čim.
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Z enim od file explorerjev (raziskovalcev v Win okolju
cool-1.gif
) pogledaš lokacijo, kamor je nameščen iGO. Nato v nastavitvah nastaviš SD Card path mode na Manual. V Set SD Card path pa vtipkaš pot, ki ti jo pokaže raziskovalec (npr. /mnt/sdcard/iGO)
 

lopard

Pripravnik
12. jun 2013
65
4
8
Morda sem res začetnik pri androidih, ne pa tudi v računalništvu. Zato sem poskusil tudi ta način in vtipkal pot, ki sem jo dobil z ASTRO File Managerjem - a glej ga zlomka. MCh ne prepozna, kaj sem mu mislim povedati. Ne v samodejnem ne v ročnem načinu. In zanimivo: nikjer mi ne govori o kakšne mnt-ju, le My Files/storage/sdcard0/iGO.Primo/iGO/content. No, tu sem napisal celo pot do mape, v kateri je vsebina. Pa nič. Tudi, če grem od odzad naprej in postopoma brišem posamezne etape.l

(jaz pa na luster in v jok)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
vpiši pot: My Files/storage/sdcard0/iGO ali My Files/storage/sdcard0/iGO/content ali storage/sdcard0/iGO ali storage/sdcard0/iGO/content ali mnt/storage/sdcard0/iGO ali sdcard0/iGO

p.s.
Imaš v mapi content narejene podmape za različne providerje kart in v teh mapah karte?
Si izbrisal iz mape content mapo Map in POI?
 

lopard

Pripravnik
12. jun 2013
65
4
8
Tudi navodila Jancha sem temeljito in natančno prebral, zato sem tudi mapo Conten pripravil tako, kot je treba za MCh.
wink-1.gif
. Bom pa popoldne skušal še enkrat vse variante poti za MCh

Še eno vprašanje: Janch je pripravil vse za MapChanger in sicer po štiri različice za dve različni mapi: Map in Poi. Kaj pa za building? Se da ta mapa ustvariti po istem kopitu kot ostale, vključno z datoteko building.ch? In - ali je mapa building sploh potrebna? Osebno imam občutek da je.
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Morda ga zmoti tole: My Files/storage/sdcard0/ iGO.Primo /iGO/content.

Je kakšen poseben razlog, da si ustvaril mapo iGO.Primo (s piko v imenu)? Imaš več iGO instalacija na telefonu?

Sam imam (sicer na drugem telefonu) /sdcard2/iGO..... in nimam nobenih težav.
 

lopard

Pripravnik
12. jun 2013
65
4
8
Pravzaprav je res. Popoldne sem si vzel čas, in najprej deinštaliral iGO-ja. Potem sem pa ponovil ves postopek znova. In pri tem odmislil računalniški način razmišljanja "izdelaj mapo in vanjo prenesi datoteke...". V telefonov pomnilnik sem vnesel samo mapo iGo in potem še exekutiral apk. No, potem pa pride štorija z MapChangerjem. Zdaj pa dela kot je treba. Le med nalaganjem ene ali druge vrste zemljevidov dobivam dve sporočili: Maps directory tm moved in nato še Not installed iGO pa čeprav se mi iGO v tistem trenutku že nalaga. Vse drugo pa je OK.
cheer.gif
 

Mzi

Pripravnik
2. nov 2010
108
1
18
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Če je že kdo slučajno testiral mapchanger na najnovejši verziji Primo 9.6.22.297071 (GooglePlay 25 Apr 2013) me zanima ali mu mapchanger deluje normalno? Meni sicer zamenja karte, vendar, ko bi se moral potem Primo avtomatično zagnati, mi mapchanger javi napako "Not installed iGO!" Nimam pojma zakaj, zato me zanima ali je kdo naletel na isti problem. Na februarski verziji Prima je še deloval normalno..

A obstaja že kakšna rešitev za to?
 

Mzi

Pripravnik
2. nov 2010
108
1
18
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
9.6.22.316005 - Google Play 17 July 2013 - na tej verziji mi spet normalno deluje!
wink-1.gif

Evo men tudi deluje po novi verziji
cheer.gif
.

Janch še enkrat hvala